@iamalegend

Değerli Hocam;

Sondan başlayayım.

Geçen yıl havalar güzel gitti ama bu yıl son 30 yılın en şiddetli kışı bekleniyor.

Tahminler tutar veya tutmaz ama işimizi şansa bırakmamalı bana kalırsa.

Çünkü nihai olarak yaz lastiklerinin performans gösterdikleri sıcaklığa asla erişemeyecekleri bir sıcaklıkta uzun bir tarih aralığında kullanmak icap edeceği kesin.

Gelelim zincir konusuna;

Kırk yılda bir gün buzlanma olur ve trafik veya jandarmaya "zincir takmayan tarfiğe çıkmasın " diye talimat gelirse ?

kış lastiğiniz var diye salmazlar bu bir yandan öteki yandan da paleti zincir saymayabilirler ve çok da güvenilir olduğunu düşünmüyorum.

http://www.golftutkusu.com/jant-ve-lastik-hakkinda-hersey/karli-havada-zincirden-baska-bir-alternatif-var-mi/

Moderatör tarafında düzenlendi:

arkadaşlar bugün lastikçi kafamı karıştırdı. hankook i-cept 225/45/17 için 300 TL fiyat verdi. acaba 100 TL daha fazlasına çıkıp michelin conti falan almasam mı 2 yıl kadar kullanıcam bu lastikleri? hankook testlerde en iyi 4. olmuş.

Ben @silvershadow  Murat hocamın tavsiyelerine uyup 205/55/16 kullanacağım zaten eski araçtan kalma lastiklerim var. Jant almam gerekecek. Var mı bu konuda tavsiyesi olan.

Sent from my iPhone using Tapatalk

MSE dedi:
Ben @silvershadow  Murat hocamın tavsiyelerine uyup 205/55/16 kullanacağım zaten eski araçtan kalma lastiklerim var. Jant almam gerekecek. Var mı bu konuda tavsiyesi olan.

Hocam orijinalden şaşmayın dover jantlara bakın. Malum sarı siteden ikinci el az kullanılmış bir çok ilan var.

@maniax

Değerli Murat Hocam;

Hankook kötü bir marka değil kesinlikle ama bir continental değildir elbette.

Tüm fark 100 TL ise kesinlikle düşünmeyin Continental alın derim. Bu fark lastik başına 100 TL ise Hankook iyidir iyi..

silvershadow dedi:
@maniax

Değerli Murat Hocam;

Hankook kötü bir marka değil kesinlikle ama bir continental değildir elbette.

Tüm fark 100 TL ise kesinlikle düşünmeyin Continental alın derim. Bu fark lastik başına 100 TL ise Hankook iyidir iyi..
lastik başına 95 TL hocam. hankook alıcam gibi duruyor. teşekkür ederim fikriniz için :)

Merhaba arkadaşlar,

geçtiğimiz hafta çarşamba günü kış lastiklerimi almış bulunuyorum, Michelin Alpin 5 225/45/R17 (16" orjinal jant bulamadım, belki sabretseydim bulurdum ama.. olmadı) bi tanıdık vasıtası ile 400Tl den satın aldım. ilk izlenimlerim, yol tutuş ve frenleme olarak çıkarttığımız P7 ile aynı, hatta frenlemesi daha bile güçlü diyebilirim. ama balık sırtı deseninden dolayı çıkarttığı ses biraz fazla ve sanırım sol arka lastiğin balansını iyi yapamamışlar olsa gerek, hareket halindeyken vurultulu ses çıkarıyor, sanki merkezi kaçık gibi ama direksiyonda herhangi bir titreme yok. bugün 15000 bakımı için aracı servise götürücem, rot balans ları kontrol etmelerini isteyeceğim, yaparlar ise ne ala..

3 yıl polo 6r de kış lastiği kullandım ama pekte kış olmadı aracı satınca lastiklerde üzerinde gitti bu yıl golf için henüz almadım almaktan kaçınmıyorum ama şu sök tak olayı ve balans tutmaması canımı sıkıyor o yüzden gerekirse kışın otobüsle gidiyimde sök tak meselesinden kış lastiği almayım diyorum 2-3 yıl böyle geçse michelin cross climate alır adını unuturum.

Kış lastiği araştırmalarım sonucunda Hankook winter i cept rs2 modele karar verdim.

195 tl fiyat. Haftaya taktıracağım.

Deseni ve hamurunu beğendim, yazlıklar da fabrika çıkışı hankook olunca takım olsun dedim.

Alpine 5 için 400

Petlas 175 tl

Forumda çokça tavsiye edilen nokian wr d3 için 250 tl fiyat verdiler.

alper32 dedi:
Kış lastiği araştırmalarım sonucunda Hankook winter i cept rs2 modele karar verdim.

195 tl fiyat. Haftaya taktıracağım.

Deseni ve hamurunu beğendim, yazlıklar da fabrika çıkışı hankook olunca takım olsun dedim.

Alpine 5 için 400

Petlas 175 tl

Forumda çokça tavsiye edilen nokian wr d3 için 250 tl fiyat verdiler.
hocam alpin 5 için verilen fiyatta bi sıkıntı olmasın? bana 225 için 385 TL fiyat verdiler. sizin ardınızdan hankook alan 2.kişi olucam gibi duruyor bu haftasonu

Merhaba arkadaslar

dun bir kac firma dolastim aldigim fiyatlar;

205/55/16

Hankook i cept , Petlas , Kumho 175 Tl

Goodyear ug8 210

ug7 (2015)185 tl

Bu duruma gore aklima yatan ug7 oldu sizce hangisi tercih edilmeli

fatih.cevar dedi:
Merhaba arkadaslar

205/55/16

Goodyear ug8 210

ug7 (2015)185 tl

Foruma hoş geldiniz hocam. Lastikten çok anlamam ama %1 bile etki edecekse pahallı olan alınır. ;)

Tabi fark bu kadar azsa. ug8 daha iyiyse onu alın derim. Hocalarımın bolca lastik önerileri var. Onlara da bakabilirsiniz.

@maniax  sivas esnafından alabildiğim fiyatlar bu şekilde. Alpine için 400 tl verdiler fiyat.

hankook mantıklı görünüyor. Yorumlarımızı paylaşırız.

@fatih.cevar  UG8 eğer 2015 üretimi ise hiç düşünme al derim.

Ben neredeyse Continental ts 850 alıyordum 200 tl fiyat verdiler 2014 için. sonra kontrol edince 2013 çıktı ve vazgeçtim.

Yil konusunda dikkatli olmak lazim oneri icin tesekkur ederim cok supriz bir fiyat degil acikcasi tum goodyear bayileri ayni fiyati veriyor 16" icin UG8 i degerlendireyim o zaman tekrar tesekkurler 

fatih.cevar dedi:
Merhaba arkadaslar

205/55/16

Goodyear ug8 210

ug7 (2015)185 tl

Hocam öncelikle foruma Hoşgeldiniz.

3-4 kez yazmaya başladım araya bişeyler girdi sayfayı kapattım yazdıklarım gitti olaylar olaylar :)

Nihayet bu sefer tamamlayacağım inşallah :)

Hocam ben Goodyear UG8'de kullandım UG9'da. İkiside harika lastikler. Konya Antalya yolundaki Alacabel geçidinden geçtim tabelalar kardan görünmezken. Tereddütsüz geçtim bu yolları.

f9820a389f8109219250ffb67acd29c5.jpg
15ce957dd9bddd2c2fc08874d9aecb58.jpg

Konya içinde en pis yerlere girdim arabada bu lastikler varken. Ben alırken tekine 200 lira verdim diye hatırlıyorum. Her kuruşuna değdi bence. Goodyear'a acayip sempatim oluştu bu lastikler sayesinde. Yazlıkları da Goodyear alacağım :)

Geri
Üst Alt