Bende 16 dover'larımı (20.000 kmde crossclimate var üzerinde) 17 geçmek amacıyla satmayı düşünüyorum. (Bir jant bulabilsem :)  )
hocam bence doverların lastikklerini sat kıslık tak eger kullanıyorsan ve doverlar kalsın satma. aracını ilerde satarsan 17ler ile dover degiştirirsin geri 

16 da kıslık 17 de yazlık kullanırsın.

bi fikir paylasmak istetim

Karla mücadele ekibinde 4 yıldır çalışıyorum conti en iyisi sonra goodyear ug serisi derim [emoji106]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Golf için fiyat performans ürünü sizce hangisi sizce bu sene çok para vermek istemiyorum

Karla mücadele ekibinde 4 yıldır çalışıyorum conti en iyisi sonra goodyear ug serisi derim
emoji106.png

Sanırım mesleğiniz gereği en güvenilir referans sizin yoldan çıkmış veya yolda kalmış nice aracın kullandığı lastikler olmalı

Teşekkür ediyorum 

Moderatör tarafında düzenlendi:
nokian wr serisi ve goodyear ultragrip serisi lastikler oldukça iyi.Bu arada yazlık lastiklerde hepsiburadada kampanya var. 2 sene önce 210tlye aldığım lastiğin sıfırı 2016 üretim 155tl.İhtiyacı olan  arkadaşlar bir gözatsın

@mstyuksel Mesut Hocam tavsiyeniz için teşekkür ederim, çok mantıklı söylediğiniz.

Fakat karda bu sene çıkarmak istemiyorum Golf'ümü. Eşimin fiesta sına kış lastiği alıp (normal lastikleri de zaten bitik) onu kullanmayı düşünüyorum. Karar da veremedim. 

Nature and cars dedi:
Hocam corssclimate lastiklerden memnun musunuz? Ekim aynında bende kullanmaya başlayacağım, dover jantlarla. 
Nature and cars hocam 2015 yılının Eylül ayında almıştım crossclimate leri. Bir kış ve bir yaz kullandım. Genel olarak memnunum, hatta başka bir konuda dunlop blueresponse dan buna geçtiğimi ve yol ve lastik gürültüsünün bariz ,'in altını çiziyorum, azaldığını söylemiştim. Bu da benim için çook büyük bir artısı.

İlk yağan yumuşak 20 cm karda ve uzun ciddi dik bir rampada patinajda yapsa çıktı. İlk an asr yi kapatmadığım için yokuşta kaldım hatta, kapattıktan sonra biraz zorlanıp, patinaj vs. kalkıp rampayı aşmayı bildi.

Fakat sıkışmış, ezilmiş bir karda tutunma beklemeyin. Hemde hiç :)  . Demeye kalktım, hafif yokuşta Golf'u yokuş aşağı saldıkça geri çıkaramadım. Mecburen köşeye bir yere geçmiştim o gece.

Yazında hiç üzmedi beni. Yağmurda da çok çok iyi. Bugün ıslak virajlı yolda, kuru yoldaki gibi geldim. 140 km hızla. Hatta Leonu viraj dışından 120 ile geçerek. (20000 km sonraki performansı bu.)

Bu kış 20000 km den sonra ne yapar bilmiyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hadi şurası hadi burası derken yazı neredeyse yeniden kaleme alındı.

Buyrun:

@Nature and cars Bu lastik tam size göre o zaman :) Bu yaz ağustos sonunda evden Ayvalık'a ve aradaki birçok duraktan en son Kaş Kalkan'a oradan Eskişehir ve tekrar eve dönüş'lük, 2700 km, tatil yolculuğunda hiç üzmedi diyebilirim. Ses vs. gibi.

Sanırım jant almak yerine mevcut jant üzerine kışlık lastik alacağım. Ardahan'da olmanın verdiği çaresizlik beni bu sonuca itmek üzere. Şimdi aklıma takılan bir soru daha var. Benim lastik ölçülerim 225/45/r17 91v. Aynı ölçülerde nokian d4 almak istiyorum. Sadece turuncu sitede buldum ama ben karar verene kadar o da satıldı. Herşey aynı olmak üzere şimdi 94xl gibi bir modeli var satışta. İlk sorum bu 91-94xl çok farkeder mi? İkincisi ise eğer fark ediyorsa internet üzerinden nokian satan bir site var mı güvenilir? Son olarak eğer bu model seçenek olmazsa alternatif ne kullanılabilir bu ölçülerde? 

Şimdiden kar yağan ve kış şartları çok çetin geçen Ardahan için çok fazla zamanım kalmadığını ayrıca dile getirmemde yarar var sanırım.

Teşekkürler / Saygılar.

@HuseyinGarip hocam 17ye zincir takmak da sıkıntı olur. 15 jant almanızı öneririm ben de. Ardahanda bulmanız zor derseniz istanbuldan bulup otobüs ile gönderilir hocam.

Sıfır alsam pahalıya gelecek ikinci el alsam güvenemiyorum hal böyle iken bende isterim 15 ya da 16 inç alıp kışları jant zarar vermeden lastikleri değiştirmeyi lakin Ardahan'da olunca bu hiç kolay olmuyor. Ama sizin ısrarlarınız neticesinde tekrar jant ve lastik almak için sarı siteye tekrar bakıyorum şimdi.

Kışiçin aracıma bu lastikleri ve bu jantları aldım oldukça fazla km yapıyorum. 2.0 Turbo Lagunam varken 2 set Pırelli Sottozero W210 kullanmıştım ve son derece memnun kalmıştım ekli fotoğraftaki karda bile banamısın demeden rahatça ilerlememi sağlamıştı. Golf için Goodyear UG9 tercihim oldu umarım sonuçtan da memnun kalırım.  

DSCF7002.JPG

WhatsApp Image 2016-09-23 at 19.24.17.jpeg

WhatsApp Image 2016-09-23 at 18.19.10.jpeg

Geri
Üst Alt