Golf araç tavsiyesi

@fanajal söylediklerinize süspansiyon hariç katılıyorum torsiyonun ise bağımsız süspansiyonla alakası yok, hissedilmiyor evet haklısınız önde oturan, aracı kullanan hissetmiyor ama arkada oturmanızı ve bir alışveriş merkezinin otoparkına girip kasislerden geçerken nasıl zıplanıldığını görün derim 😀 sattığım 2004 golf bağımsız 4 kollu süspansiyonluydu şu an kullandığım 2015 tdi dan arkalar daha yumşak ve konforluydu.

Torsiyonun sıkıntısı küçük kasislerde araba resmen zıplıyor . Avmlerde cidden çok rahatsız ediyor . Onun dışında benim aracımın ağırlık transferiyle arkası çok kolay geliyordu diğer golflerde böyle mi bilmiyorum .

@bf417 Aslinda F ile baslayan bir markaninin Eg modelli arabalirini yari bağımsız diye satıyor biz Golfu torsiyon diye gomuyoruz😂

@fanajal 

1.0 tsi 110 bg 200 tork 1.4 tsi 125 bg 200 tork yanılmıyorsam tabi😊Aradaki 10 15 bg sizin icin cok önemli degilse 0.100 unde de çok bariz fark yok 1.4 yarim saniye  gibi daha hizli.1.0 tsi  9.7 saniye 1.4 tsi 9.4 saniye 1.4 bağımsız süspansiyon onuda hissetmeniz pek mumkun degil ikiside konforlu...1.0 in vergi avantaji yakit avantaji var.Ben 1.0 dsg kullanıyorum çok memnunum hizi gidişi yol tutuşu gercekten memnunum ama 1.4 te maddi sikinti yoksa alinir 1.0 da alinir artan paraylada gezilir 😂
Vallahi ben highline 1.4 dsg 1.0 dan daha ucuz buluyorum ,1.0tsi ler çok pahalı :)  Birde Golf 8 geliyor iç dizayn değişiyormuş düğmeler kalkıyormuş polonun içine benzeyecek sanırsam. Şimdi de aklıma polo girdi bu gidişle arkadaşın dediği gibi taksiyle anlaşacağım:)

1 yıl kadar 1.0 tsi kullandım fazla bile gidiyor aracım yazılımlı sanıyordum yazılım bile yokmuş 😊 Eğer çok km yapmam diyorsanız ben olsam 118i alırdım .
1.18 2015 joy plus 38.000 km de buldum evet ama bayan olduğum için yakışmaz gibi geldi açıkcası serseri ruhlu olmak lazım :)

1 serisinin içi bunaltıcıdır, çok basık. Bende takas ile 1 serisine geçecektim gittim bindim bunaltıcı geldi vazgeçtim.

@Dream4886 Taksi fikride güzel ama araba işi yatirim işi atiyorum bugun bir Golf alsaniz sonucta bir yatırım hiç bir seyin fiyati yerinde durmuyor.Polo da uygun ama bütçe yetiyorsa Golf daha guzel.Haziranda otv kalkabilir uzatılabilir de ama araclarin zamlanacagi kesin.İyi bir pazarlıkla bayiden sifir 1.0 dsg kombinasyonu hoş olur.

Polonun tasarımını beğeniyorsanız problem yok, ama bence şuanki golfün oldukça gerisinde, bu torpidonun ortasına tablet monte etme hastalığı yeni golfü nasıl yapar bilemedim şimdi.

@Dream4886 Taksi fikride güzel ama araba işi yatirim işi atiyorum bugun bir Golf alsaniz sonucta bir yatırım hiç bir seyin fiyati yerinde durmuyor.Polo da uygun ama bütçe yetiyorsa Golf daha guzel.Haziranda otv kalkabilir uzatılabilir de ama araclarin zamlanacagi kesin.İyi bir pazarlıkla bayiden sifir 1.0 dsg kombinasyonu hoş olur.
Bulduğum bir araç var bu sefer de fiyatı A3 1.0 dynamic kadar . golf 128 Audi 130bintl. Sanırım 2 araçtan da zarar etmem. Sunrooflu bulabilsem A3 de düşünebilirdim. 

golf ilan no 

691400264

@Dream4886Benim 1.0 tsi golfüm vardı . Sattım bende şuan yeni araç bakıyorum. Şuan özellikle golf piyasası çok garip . İlanları takip ediyorum çoğu araç satılmıyor satılanlardan ilandaki fiyatların aşağısına gidiyor . 2. Ye ilana giren golfler var. O olsun bu olsun diyince fiyatlar 140 civarına çıkıyor . Bu seferde golfe bu kadar para verilir mi diye düşünüyorum .  Bmw 1 bakıyorum içime sinen açıkcası sadece one editionlar var . Fakat onların yakıtı öğrenci olduğum için beni aşar az km yapıyorsanız bmw 1 serisi bence size yakışabilir fakat çoğunda ön park sensörü yok büyük bir dezavantaj. Audiye geçiyorum cam tavansız farsız arabaya o paraları vermek açıkcası içimden gelmiyor . Seat leon mantıklı geliyor şu aralar leon satıcıları araçlarını satmak için çok daha fazla indirim yapıyorlar sıkışmış birinden leon yakalanabilir diye düşünüyorum . Yada makyajsız golf 7 alınabilir fakat onlarda golf 8 in gelmesiyle beraber 2 eski kasa olucak . Ben eski golfümü alırken aynı paraya dsg polo vardı . Açıkcası polo 5 para etmedik bi araba bence amaç sadece bir yerden bi yere gitmekse polo tercih edilebilir fakat ben poloya o kadar para vermezdim. Eylüle kadar araç ihtiyacım olmadığı için şuan piyasayı takip ediyorum uyguna birşey bulunca alacağım. Favori ilanlarımı şöyle bırakayım :

Leonlar

1.5 TSİ Fr   692324039

1.2 Tsi Style 694367765  693389000

1.4 Tsi Fr  681638307   674716898  692374994

Golfler 

1.4 Tsi  693812511  695982726  600303877

1.0 Tsi  695199686  689434917

Bmw 118i

One Edition: 694670309  689598044  668220167

Joy Plus:  692289769  691733518  695315884

1.0 Tsi Highline arada sırada sahibinden ucuza düşüyor yakalamak lazım . Yazılan çoğu rakam gereksiz yüksek çoğu o fiyatlara gitmiyor . Aynı arabayı 130 a koyanda var 150 ye koyanda var . Kupon araçlar olsa neyse camdan dışarı baksak 2-3 tane golf görürüz :)  Onun için düşükten başlayıp pazarlık etmek en iyisi . Ben golf bakarken 2018 üstü dsg cam tavan hatasız bakıyorum.

@mbonat Aynı düşünceler bende de mevcut :)  Bayrama kadar alayım diyorum, bu piyasa bayramdan önce diye mi böyle acaba bayram sonu düşer mi ki diyorum. Bu krizde fazla para da yatırmak istemiyorum. İlandaki araç kafama yattı aslında fiyatı uygun gibi 128 en son diyor . km fazla sadece. Acelem olmasa dediğin gibi yakalanabilir zaten 24 saat ilan bakıyorum :)

Merhaba. Fazla km yapmayacaksanız o bütçelere sunrooflu ve ekstra donanımlı 1.4 tsi highline dsg bulabilirsiniz 2.el temiz. Yaklaşık 2015-2016 model araçlar olacaktır.

2017-2018 model olan makyajlı kasada ise o bütçelere yine 2.el sunroofsuz 1.4 tsi Highline dsg araçlar bulunabilir. 1.0 tsi ne açıdan memnun kalmazsın diye uyardı bilmiyorum ama 1.0 motorlar artık yeni teknolojilerle geldiği için artık oldukça performanslı ve uzun ömürlü. Ama âdet yerini bulsun isterseniz dediğim 1.4 tsi seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.
Audi servisinde çalışıyor, yokuşlarda sorun olabilir dedi araba gitmez dedi ama inanmıyorum buna testler öyle söylemiyor.

@mbonat Aynı düşünceler bende de mevcut :)  Bayrama kadar alayım diyorum, bu piyasa bayramdan önce diye mi böyle acaba bayram sonu düşer mi ki diyorum. Bu krizde fazla para da yatırmak istemiyorum. İlandaki araç kafama yattı aslında fiyatı uygun gibi 128 en son diyor . km fazla sadece. Acelem olmasa dediğin gibi yakalanabilir zaten 24 saat ilan bakıyorum :)
Bence bayramdan sonra düşer . Şuan insanlar bayramlık araba alıyor satıcılarda bunun farkında fiyatları yükseltiyorlar.  Piyasa yükselse bile fark etmişinizdir sürekli aynı arabalar ilanda ihtiyacı olan mecbur fiyat düşücek. Erzincandaki golf 2. ilana giriyor satmak istiyorsa en az 5 bin daha aşağıya bırakmalı. İlandaki araca gelirsek ben olsam o aracı almam . Adam büyük ihtimalle al satcı ilan açıklaması yazmaya bile tenezzül etmemiş. Önceki satıcının açıklamasının  resmini koymuş 125 bin teklif edin 128 kesinlikle etmez. Birkaç yer dediği neresi detaylı resimleri incelenmeli . Önemsiz bişi olsa yazmalardı diye düşünüyorum.

Bence bayramdan sonra düşer . Şuan insanlar bayramlık araba alıyor satıcılarda bunun farkında fiyatları yükseltiyorlar.  Piyasa yükselse bile fark etmişinizdir sürekli aynı arabalar ilanda ihtiyacı olan mecbur fiyat düşücek. Erzincandaki golf 2. ilana giriyor satmak istiyorsa en az 5 bin daha aşağıya bırakmalı. İlandaki araca gelirsek ben olsam o aracı almam . Adam büyük ihtimalle al satcı ilan açıklaması yazmaya bile tenezzül etmemiş. Önceki satıcının açıklamasının  resmini koymuş 125 bin teklif edin 128 kesinlikle etmez. Birkaç yer dediği neresi detaylı resimleri incelenmeli . Önemsiz bişi olsa yazmalardı diye düşünüyorum.
Sol çamurluk ucu,sol ön kapı ucu,sağ arka çamurluk lokal boyalı resim ve video atmış. Tabiki experte bişey çıkarsa o başka. 125 e hayır diyor neymiş 3 ay beklemiş araç için :)  Dedidiğin gibi 125 derim vermezse kendi bilir zaten kaç gündür de satılmamış.

Geri
Üst Alt