Golf araç tavsiyesi

Dream4886

Yeni Üye
İsim
Can
Merhabalar golf almak istiyorum. Fazla km yapmayacağım. 1.0 tsi motor la ilgili bir usta memnun kalmazsin diye uyardi kullananlarin yorumunu bekliyorum. Hangi motor seçeneğini almaliyim? Bütçe 125 bine kadar. Teşekkürler 

Merhaba. Fazla km yapmayacaksanız o bütçelere sunrooflu ve ekstra donanımlı 1.4 tsi highline dsg bulabilirsiniz 2.el temiz. Yaklaşık 2015-2016 model araçlar olacaktır.

2017-2018 model olan makyajlı kasada ise o bütçelere yine 2.el sunroofsuz 1.4 tsi Highline dsg araçlar bulunabilir. 1.0 tsi ne açıdan memnun kalmazsın diye uyardı bilmiyorum ama 1.0 motorlar artık yeni teknolojilerle geldiği için artık oldukça performanslı ve uzun ömürlü. Ama âdet yerini bulsun isterseniz dediğim 1.4 tsi seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba , fazla km de yapmacaksanız bu bütçeye 1.16i de fena olmaz aslında [emoji4]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@Dream4886 fazla km yapılmayacaksa 1.0 alıp ekonomi yapmanın anlamı yok 1.4 alın keyfini sürün derim gerçi öyle çok da farkı olduğunu düşünmüyorum yeni nesil turbolu araçların basmayınca hepsi ekonomik pahalı olan akaryakıt fiyatları yoksa araçlar az yakıyor, şimdiden hayırlısı olsun diyelim.

fazla km yapmayacaksanız  :) 1.4 tsi alın derim bende.

Fazla km yapmayacaksanız kasko+trafik sigortası+vergi+bakım+benzin gibi giderleri toplayın zaten benzin hariç 5000 yapıyor, arabaya vereceğiniz parayı faize koyup heryere taksiyle gitseniz daha karlısınız, hatta faize bile gerek yok, 15.000 km 21-22 depo yakıt eder kafadan 7500 de yakıt 12.500 sizi yıl boyunca bir telefonla evin önünden alan taksi rahatlığına kavuşursunuz, otopark ceza vs ücretlerini saymadım bile.

1.0 tsi 110 bg 200 tork 1.4 tsi 125 bg 200 tork yanılmıyorsam tabi😊Aradaki 10 15 bg sizin icin cok önemli degilse 0.100 unde de çok bariz fark yok 1.4 yarim saniye  gibi daha hizli.1.0 tsi  9.7 saniye 1.4 tsi 9.4 saniye 1.4 bağımsız süspansiyon onuda hissetmeniz pek mumkun degil ikiside konforlu...1.0 in vergi avantaji yakit avantaji var.Ben 1.0 dsg kullanıyorum çok memnunum hizi gidişi yol tutuşu gercekten memnunum ama 1.4 te maddi sikinti yoksa alinir 1.0 da alinir artan paraylada gezilir 😂

Moderatör tarafında düzenlendi:
1 yıl kadar 1.0 tsi kullandım fazla bile gidiyor aracım yazılımlı sanıyordum yazılım bile yokmuş 😊 Eğer çok km yapmam diyorsanız ben olsam 118i alırdım .

Az da km yapsanız çok da km yapsanız bir tane 1.4 TSI ACT alın, hem az yaksın hem çok kaçsın :)  

Fazla km yapmayacaksanız kasko+trafik sigortası+vergi+bakım+benzin gibi giderleri toplayın zaten benzin hariç 5000 yapıyor, arabaya vereceğiniz parayı faize koyup heryere taksiyle gitseniz daha karlısınız, hatta faize bile gerek yok, 15.000 km 21-22 depo yakıt eder kafadan 7500 de yakıt 12.500 sizi yıl boyunca bir telefonla evin önünden alan taksi rahatlığına kavuşursunuz, otopark ceza vs ücretlerini saymadım bile.

Aynı şeyi düşünüp anneme anlattım ama anlamak istemiyor 10 tl taksiye para vermek kadının zoruna gidiyor :)

Yılda 5.000-6000 km civarı yaparım 

Normalde motosiklet kullanıcısıyım 4 teker trafik / park benim için büyük dert :)

Annem yaşlı gönlü olsun diye aldım :)

1 yıl kadar 1.0 tsi kullandım fazla bile gidiyor aracım yazılımlı sanıyordum yazılım bile yokmuş 😊 Eğer çok km yapmam diyorsanız ben olsam 118i alırdım .
1.2 tsi dsg sahibiyim bazen banada chip mi var bu arabada diye aklımda deli sorular :)

15 sene önce uzun süre 1.8T benzinli 150 hp  passat sahibiydim sanki onun gibi gidiyor :)  

1.2 tsi dsg sahibiyim bazen banada chip mi var bu arabada diye aklımda deli sorular :)

15 sene önce uzun süre 1.8T benzinli 150 hp  passat sahibiydim sanki onun gibi gidiyor :)  
Büyük ihtimalle eski passattan 100-140 km/h  kadar daha fazla gidiyordur :)

@Dream4886  1.0 tsi üzmeyecektir. ama o fiyatlara sunrooflu 1.0 TSİ dsg highline bulmak zor olacaktır. Bu nedenle @AhmetCakmak hocamın da belirttiği gibi sunrooflu adaptif U ledli ekstra birkaç opsiyonu olan 1.4 tsi dsg highline araç alınabilir. Umarım gönlünüzdeki aracı alırsınız.

Geri
Üst Alt