BİR USTA NE KADAR KATİL OLABİLİR İÇERİDE! Avcılar Meguiars rezilliği

IBS6134

Katılımcı Üye

İsim
İbrahim
Herkese selam arkadaşlar. 

Avcilar Mequaris E arkadasimin tavsiyesi uzerine mk7 aracim icin ilk once fiyat aldim sonrada goturdum neyse konusmamizda kaput ve camurluklarin üzerine kaplama folyo konustuk ve fiyat 650 tl idi( telefonda). Yuzyuze konusmada fiyat 750 cikti neyse yine ayni fiyata anlastik ve aracimi biraktim. Aksam 5 gibi gittim ve arabayi gorunce cildirdim. Arabanin on kaput yarim yapilmis iscilik leş ayrica maket bicaginida kaputa degdirip cizmis kavga ettim sokturdum yapilan folyoyu çünkü cizikleri gormek istedim neyse uzerine pasta attik ama gitmedi resimleri ekleyeceğim bana akil verin ne yapmam lazim arkadaslar. 

20190524_152510.jpg

20190524_152558.jpg

20190522_180620.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geçmiş olsun çamurlukta boyayıda yakmışlar. Kaç mikron boya aldılar bilmiyorum ama. Bundan sonra aşındırıcı pasta yapılmaması lazım aracınıza . Büyük ihtimal erken bitsin diye kalın pastayla girmişler. Meguiars gibi yerlerin artık ömrü doldu bu işlerde markadan ziyade işçilik önemli .  Kaplamaya gelincede büyük ihtimal dandik folyo ile kaplıcaklardı yaptıkları işçilikte belli .

Aracınıza yapılan her işlemde öncelik fiyat olmamalı . Referansları sağlam olan yerlere gidilmeli . Kullandıkları ürünleri incelmelisiniz .  Eğer Sakarya'ya yolunuz düşerse gelin biz kaplayalım aracınızı .

Upvote 0

Geçmiş olsun. Herkes uygulamacı olmaya çalışınca böyle sorunlar oluyor maalesef. Keşke pasta yaptırmadan paranızı geri alsaydınız. Boyanız gereksiz yere incelmiş oldu. Profesyonel uygulama yapan bir detaycı alacaktır çizikleri. Butik çalışan bir uygulama merkezi seçmenizi tavsiye ederim. İşin komik tarafı folyoyu panel birleşim yerlerinden kesmeye bile tenezzül etmemişler.
Hocam o çizikleri almak için baya boyayı inceltmek gerekir . inceltme sonucu belkide o çizikler alınmaz . İşlemi yaparken boyayı yakmışlar . Bundan sonraki işlemlerde dikkat edilmeli boya kaldırmayabilir. Boya cihazı ile ölçüm yapılmalı işlem yaptırılmadan önce.

Upvote 0
@mbonat zaten verniğin inceleceğinden söz ettim. Yakından görmek ölçmek lazım. Zaten hocam tekrar kaplatmış kaputu.

Upvote 0
@mbonat aynen zaten boyanın inceldiğinden korktugum için adamla kavga gurultu başka usta cagırdı ona yaptırdık en azından uzerıne koruma olsun dıye.

Upvote 0
@Serkanasn işin kötü tarafı nedir biliyormusunuz üstadım adam  iş arkadaşımında yakın arkadası. savunmasıda çok komik tansiyonum düştü ondan böyle oldu diyorum abi o zaman yapsaydın ara benı abı bugun olmuyor de canın sagolsun der gecerım ama ınsanlar bı garıp oldu.adamı arıyorum sabaha tlf da dıyorum abı on kaput tam yapılacak aksam gıdıp bakıyorum o kapu yarım camurluklar yarım yapılmıs işçilik içler acısı zaten abi sök dedim direk sökünce bu çizikler çıktı zaten kendımden geçtim iyice

20190522_180620.jpg

Upvote 0
@mbonat SIRF  trabzona gıdecegım uzun yol siyah arac tas ızı çok olmasın dıye ole yaptıralım dedım işte. üzerine oracal folyo yaptırdık tekrar bu yapılan iyi oldu ama kaputunda ırzına gectı herıf

Upvote 0
@yusuf @havzan TEŞEKKÜR EDERİM.tüketici mahkemesi ve meguiars e yazdım.farklı insanlara umarım olmaz çok sinir bozucu bir durum.

Upvote 0
@mbonat SIRF  trabzona gıdecegım uzun yol siyah arac tas ızı çok olmasın dıye ole yaptıralım dedım işte. üzerine oracal folyo yaptırdık tekrar bu yapılan iyi oldu ama kaputunda ırzına gectı herıf
Hocam orocal folyo kaliteli bir folyo fakat usta usta değilmiş bunla geçmiş olsun güle güle binin

Upvote 0
@IBS6134 Benim kaputta ilk sahibi tarafından alındığında yaptırılan film var, söktüreyim dedim 150 lira istediler kendim sökeceğim vallahi folyonun yapışkanı vs kalır diye çekiniyorum, taktırması bir masraf söktürmesi bir masraf ayrı bir dert, boya koruma yaptırayım dedim heryer hare başkası duzeltirim deyip iki katı fiyat istedi tam yaptıracaktım başka bir aksesuar için bütçe ayarlamak için vazgeçtim iyiki vazgeçtim eğer zaten hare gidereceğim diye boyanın anasını da aglatabilirlerdi artık akıllandım ve üstüne para verseler aracımı detailing film filyo gibi zerzevatçıya götürmem mümkünse yeni araç alirkende sadece boyasız değil cilasız pastasız araç alacağım.

Upvote 0
Kaputa folyo işi çok gereksiz. Bizimle mi yaşayacak araba? 
Hocam 2013 model aracımı 2016 yılında aldığımda ön tampon, kaput ve ön çamurluklar şeffaf folyo kaplıydı. Araç sıfırken bayide yapılmış ve sonrasında boyasız dolu onarımı için kaputtaki folyo söküldüğünde sıfır gibi kaput karşımdaydı. Uzun yolda taş sekip kaputa vs çarpıp iz bıraktığında insanın canı sıkılabiliyor, folyo da tercih meselesedir. 

Upvote 0
@Serkanasn benden sana tavsiye degil folyo pasta bile yaptirma neyse ole sür gitsin ugtastikca miden bulanıyor arabadan sonra 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@ZITIPAŞA hocam yorumunuza saygı duymak ile beraber görüşünüze katılmıyorum. Butik tarzı yerleri de en azından sosyal medya gibi yerlerde yorumlardan veya paylaştıkları resimlerden kendince yorum yapıp karar verebilirsin.

ben aracımı aldığım yerde yaptırdığım için çok pişman oldum. Referans olarak paylaştığım butik firma minımum vernik kaybı ile yapıyor biraz inceledikten sonra karar verdim. Ayrıca boya koruma işleminden önce boya kalınlığını ölçüp işlem yapıldıktan sonra ölçüp karara varabilirsiniz.

Upvote 0
@Alpyaman hocam bende bir ara takilmistim detailing isine , yaptirmaya kararliydim ancak verilen ucret karsiligi alinanin esit olmadigini gordum , birde iyi yapilmazsa eskisinden de beter olmasi cabasi, ama yaptirana saygim sonsuz , piril piril araclari gorunce insan imreniyor ancak ben sonax bsd ile mutluyum  :D

Upvote 0

Geri
Üst Alt