26.000 Hasar Kayıtlı Golf Alınır mı?

rasistaken

Üye
İsim
Yasin CETINKAYA
Araç
Audi A4 Sedan 2.0 TDI S Line
Merhaba dostlarım. Cümleten iyi akşamlar dilerim. Dün bir konu açmıştım Jetta ile alakalı. Ekonomik durumumdan dolayı biraz para gerekli olduğu için arabamı takas+para ile satmak istiyordum. Bugün bir araç buldum. Konuştuk ve anlaştık. 2014 1.4 TSI ACT 140PS DSG F1 132.000 kmde bir arabası var arkadaşın. Fiyatı da gayet uygun geldi bana. Emsallerine baktığım kadarıyla. Malum sitede ilan fiyatı 75.500 gözüküyor. Yarın almaya gideceğim diye düşünüyorum ve size de danışmak istedim. Araçta 26.000 hasar kaydı var. Sorduğumda ise verdiği cevap tam olarak böyle. "Sol ön çamurluk değişik sağ ön çamurluk boyalı sol arka camurluk boyalı hasarı sol ön camurlukta. Yandan darbe almıs jant amörtisör teker bilyası falan ön takım değişmiş ondan dolayı gelıyo hasar" Motora ve şaseye dokunulmamış bilgisini aldım. Sizce nasıl dostlarım?

Ağır hasar kaydı olarak bir kayıt değil bu arada.

Merhaba dostlarım. Cümleten iyi akşamlar dilerim. Dün bir konu açmıştım Jetta ile alakalı. Ekonomik durumumdan dolayı biraz para gerekli olduğu için arabamı takas+para ile satmak istiyordum. Bugün bir araç buldum. Konuştuk ve anlaştık. 2014 1.4 TSI ACT 140PS DSG F1 132.000 kmde bir arabası var arkadaşın. Fiyatı da gayet uygun geldi bana. Emsallerine baktığım kadarıyla. Malum sitede ilan fiyatı 75.500 gözüküyor. Yarın almaya gideceğim diye düşünüyorum ve size de danışmak istedim. Araçta 26.000 hasar kaydı var. Sorduğumda ise verdiği cevap tam olarak böyle. "Sol ön çamurluk değişik sağ ön çamurluk boyalı sol arka camurluk boyalı hasarı sol ön camurlukta. Yandan darbe almıs jant amörtisör teker bilyası falan ön takım değişmiş ondan dolayı gelıyo hasar" Motora ve şaseye dokunulmamış bilgisini aldım. Sizce nasıl dostlarım?
Bulaşma hocam hiç girme ne olduğu belirsiz ekspere götürürsün söylenenden fazla cıkar

Expertize götüreceğimi biliyor hocam. Başka bir şey çıkarsa masraflarımı da karşılayacağını ekledim.

@rasistaken hocam o direksiyon ve yandaki airbagleri açmıştır, öyle bir hasar çıkmaz bence başka türlü. Sonra tekrar sıkışır ve satman gerekirse çok zorlanırsın hiç bulaşma. Hele ki geçmişi belli değil ise 132.000 km de dsg tam saatli bomba.

Bütçeden dolayı ise alınır mis gibide binilir yetkili serviste bi jant lastiğe 3 4 milyar yazıyorlar 26 milyar çok değil hatasız clioya biniceğime golfe binerim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@rasistaken Şehir olarak istanbuldaysanız YouTube de videoları olan bir iki ekspertiz yeri var oralara götürün ne varsa söylesinler, eğer hava yastığı açmamışsa ki direksiyon hava yastığı açılması çok dert değil torpido açmamış olsun yeterli eğer aracın onarımı da konusunda yetkin biryerde yapıldıysa neden alınmasın, bu arada aracın değeri hasar kaydı kadar düşer bu durumda yani aracın değişen boya vs durumlarından bi 5-6 bin+26 bin değerinin düşmesi lazım, hatasız boyasız olan benzer km de olan araçlardan 30.000 ucuza alınabilir, fark daha az ise almanızı tavsiye etmem, satarken de alacak olan kişi aynı hesabı yapacaktır, bakımları yetkilide yapılmışsa dsg ve diğer motor yürüyen aksamı hala garanti kapsamında olduğu içinde bu konuyu düşünmenize gerek yok bozulursa yapılır iyiniyetten.

@Serkanasn Baskı balata falan hiç değişmemiş hocam. Yetkili serviste değiştiğini de hiç belirtmedi arkadaş. Servis bakımlı olduğunu sanmıyorum ki iyi niyet garantisi devam etsin. :(

@rasistaken serviste bakımları yapılmadıysa zaten hasar kaydı olmasa da almayın, dsg nin ne yapacağı belli olmaz size çift haneli masraflar açabilir.

@Serkanasn Eyvallah hocam. Değerli görüşleriniz için her birinize teşekkürü bir borç bilirim.

Manuel araç için çok mesele değil ama dsg işin içine katıldığında maalesef yetkili servis opsiyonu çok elzem bir mevzu oluyor, benim aracım manuel olduğu için bu konu hakkında çok detaylı bilgim yok dsg sahipleri size daha detaylı bilgiler verecektir, ben teşekkür ederim.

Her araba alınır satılır binilir . Dikkat etmeniz gereken şeyler önemli parçalarda işlem var mı ? Düzgün toplanmış mı ? Aracın değişenlere göre fiyatı ne durumda . Airbag açıp düzgünce toplandıysada sıkıntı yok . Ama gidipte airbag açmış arabaya boyalı parası vermeyin . Alırken minimum fiyata almaya çalışın çünkü satarken sizdende ölü fiyatına almaya çalışcaklar .

@rasistaken tramerli araç alacaksanız en azından geçmişi belli serviste yapılmış ve dsg ise servis bakımlı olmasına dikkat edin, araç yüzlerce parçadan oluşuyor dışarıda yapılan araçlar çoğu kez ehli olmayan insanlar tarafından toplanıyor eskişehirde bir tampon boyattım far yıkama ve park sensörünün olduğu tesisat kablosunu koparıp plastik kelepçeyle sabitlemeye çalışmışlar yolda giderken sensör durduk yere ötüyordu serviste zor hallettim.

Geri
Üst Alt