Arabam çalışmıyor

trej06

Yeni Üye
İsim
Taner
Arkadaşlar iyi akşamlar. Bugün 2014 model golf 7 düz vites aracımla yolda giderken stop etti ve birdaha çalışmadı. Araca elektrik geliyor yani aküyle ilgili olduğunu düşünmüyorum. Marş basmıyıçor, sadece basınca tik tık diye ses geliyor. Çıkan hata mesajı ekli resimde yer almaktadır. Bu şekilde bir sorunla karşılaşan daha önce oldumu.

6499739F-BE7B-4496-9F07-79A832B9F4E2.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bizim ikinci aracımız megane da başıma gelmişti . Seyir halinde el freni ,abs ve Air hata lambaları yanmaya başladı sonrasında fren şişmiş ve istop etmişti. Şarj dinamosu arızası yüzünden akü dolmuyormus değişince sorun giderildi. Geçmiş olsun

Upvote 0

Bu aku hatasi ?

Bir yanlis anlasilma olabilir , seyir halinde stop ettigini dusunmuyorum.Seyir halinden kasit start&stop devreye girdi ve bir daha calismadi sanirim.

Ben akü diyorum, mars motoru olsa ariza isiklari yanmaz.Dogru degerde akim gelmedigi icin arizaya dusmus hepsi..

Upvote 0
@HONEY @mehmetmert Günaydınlar, cumartesi akşam servisten aradılar. Aküyü söküp şarj yapacaklarını söylediler. Pazartesi günü net bir bilgi veririz dediler. Sorunun akü veyahut şarj dinamosundan kaynaklı olabilir diyede belirttiler. Bugün dönüş yapacaklar bakalım, sizlere de bilgi vereceğim.

Upvote 0
Az önce tekrar servisten aradılar, yapılan testlerin tamamı aküden kaynaklandığını gösteriyor dediler. Yeni akü takıp tekrar teste başlamışlar. Tahmini fiyat sordum Akü + işçilik dahil 650,00 TL civarı masraf çıkar dediler. 

Upvote 0
Arkadaşlar günaydınlar, yardımlarınız için teşekkür ederim. Dün aracımı servisten aldım. Akü değişimi + işçilik 600,00 TL ödedim. Şu an için herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Herkese hasarsız, kazasız günler dilerim.

Upvote 0
yetkili servis start stoplu aküyü 600 e değiştirdiyse çok iyi fiyat ..güle güle kullanın..

Upvote 0
@latissimusdorsi Araç 2014 model, 4 yılı geçen araçlara %25 indirim yapıyorlarmış. Fatura ve akü resmini de ekliyorum. Eski aküm efb olduğu için yine efb takmışlar. Ancak vw bazı modellere agm olanları da takıyormuş. Agm ler efb lere göre daha pahalı. Agm kullananlara sormak lazım acaba hangisi daha verimli ve uzun ömürlü.

IMG_2932.jpgIMG_2931.JPG

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0

Geri
Üst Alt