Bluetooth'ta müzik çalma sorunu

habipmaz

Yeni Üye
İsim
habip
Herkese selamlar,

2013 model highline 1.4 tsi kullanıcısıyım. Bluetooth üzerinden spotifyda müzik dinlerken dakikada 2-3 defa saniyelik kesintiler oluyor. Telefonum xiaomi mi 6. Araba dışındaki bluetooth hoparlör bağlantısında seste kesik kesik gelme sorunu yaşamıyorum. Internet bağlantısı ile de alakalı olduğunu düşünmüyorum çünkü sorunu offline modda çalarken de yaşıyorum. Yardımcı olabilecek var mı? Teşekkürler.  

O kadar sık olmasa da bende de benzer kesintiler oluyor. (2016 Highline aracım)

Daha önce burada ben de sordum. Cevap alamadım

Upvote 0
bende 2018 Highline Golf ve 2015 Passat Comfortline var. golfte 5f ünitesi bulutooth arıza yapıp garantiden değiştikten sonra da aynı sorun olmaya başladı. önceleri telefonun bt dedim ama passat ta herhangi bi şekilde buna rastlamadım. geçen cumartesi serviste 15000 bakımında söylemeyi unuttum ama bu Cumartesi passat bakımı için servise gideceğim o zaman soracağım.

Upvote 0
Bu sorun değil sanırsam telefondan kaynaklı bi durum yani şöyle söyleyeyim bendede oluyor iphone benimki sizde nasıl olur bilmem hocam şunu bi yapın telefonun kendi programından açıp dinleyin bakalım bu sorunu yaptığı zaman benim çözümüm kendi telin programını açıp oynatıp kapatmak daha sonra program youtube vs.den açmaktı böyle yapınca hiç bi sıkıntı kalmıyordu (sanki iki programda çalışmak istiyormuş algısı olduğu için ilk bağlatıda telefonun müzik çalarının devreye girmek istediği için diye düşündüm ben ) bu yol ile çözüm bulmuştum biraz uzun oldu ama denemeye değer sanırım 

Upvote 0
Herkese selamlar,

2013 model highline 1.4 tsi kullanıcısıyım. Bluetooth üzerinden spotifyda müzik dinlerken dakikada 2-3 defa saniyelik kesintiler oluyor. Telefonum xiaomi mi 6. Araba dışındaki bluetooth hoparlör bağlantısında seste kesik kesik gelme sorunu yaşamıyorum. Internet bağlantısı ile de alakalı olduğunu düşünmüyorum çünkü sorunu offline modda çalarken de yaşıyorum. Yardımcı olabilecek var mı? Teşekkürler.  
Merhaba

Sorununuz Xiaomi ile alakalı maalesef bende de 2015 Golf var ve mi8 var son 2 güncelleme gelene kadar sizin dediğiniz gibiydi telefondaki Bluetooth driver bizim araçlardaki versiyon ile tam anlaşamıyormuş (hatta astra ve hyundai araçlarda da aynı hata ile karşılaşan olmuştu mi forumunda takip etmiştim uzun süre) bende şu an müzik dilerken takılmıyor mesela ama Bluetooth açık iken telefon araba ile bağlıyken Navigasyon açınça naviden (yandex yada google haritalar fark etmiyor) ses gelmiyor alet konuşuyor ama ses ne telefondan ne de araçtan çıkıyor, Bluetoothu kapatınca normale dönüyor navinin sesleri. 3-5 gün önce büyük bir güncelleme daha geldi mi8'e düzelmiş olabilir belki bu hata da.

Cihazınıza güncelleme gelene kadar yapabileceğiniz bişi yok maalesef.

Mi forumundan bakarsanız çeşitli android sürümleri yükleyerek bunun üstesinden gelenler vardı fakat ben cepten müzik dinlemediğim için pek uğraşmadım.

Upvote 0
O kadar sık olmasa da bende de benzer kesintiler oluyor. (2016 Highline aracım)

Daha önce burada ben de sordum. Cevap alamadım
Telefonum iPhone bu arada. Bu arabada kullandığım üçüncü iPhone ve hepsinde yaptı bu ara ara kesilme 

Upvote 0
Telefonum iPhone bu arada. Bu arabada kullandığım üçüncü iPhone ve hepsinde yaptı bu ara ara kesilme 
Bende 5S'te var aracı ilk aldığımda bir kaç ay spotify ile müzik dinledim hiç sıkıntı yapmadı media cihazım giriş seviyesindeki cihaz standart olarak verilen.

Upvote 0
@havzan tamam hocam araca bin bağlan müziği aç kendi uygulamasını hocam sıkıntı olamaması lazım eğer başka uygulamadan açacaksan gene aç sonra yukarı sürükle kapat daha sonra başka uygulamadan aç bakalım hocam sonuç ne olcak acaba ben öyle yapıyorum genelde takılınca geçiyor 

Upvote 0
6.5 inç Çinli mediada bluetooth otomatik bağlanınca telefonun media player ını otomatik çalıştırıyor.

Ben Spotify açsın istiyorum ama telefonun ayarlarından bir türlü bulamadım, media ekranında da hatırlamıyorum böyle bir ayar.

Upvote 0
6.5 inç Çinli mediada bluetooth otomatik bağlanınca telefonun media player ını otomatik çalıştırıyor.

Ben Spotify açsın istiyorum ama telefonun ayarlarından bir türlü bulamadım, media ekranında da hatırlamıyorum böyle bir ayar.
Kendi sorduğum soruyu cevaplayayım belki ihtiyaç duyan birisi olur benim gibi.

Bluetooth AutoPlay Music diye bir uygulama indirmiştim, bayağı işimi görüyor.

Ekran kapalıyken devreye girmiyordu ekran açmam gerekiyordu, onu da keep screen on seçeneğiyle çözdüm.

Screenshot_2022-11-12-00-46-32-04.png

Hangi cihazlarda devreye girip girmeyeceğini de seçebiliyor, hatta hangi harita uygulamasını açmak istiyorsunuz onu da seçebiliyorsunuz.

IMG_20221112_005037.jpg

Upvote 0

Geri
Üst Alt