Jump to content
tcu_halil

A3 sedan hakkında fikir

Recommended Posts

10 dakika önce, ÖzDi yazdı:

@tcu_halil bagaj haliyle daha büyük olsa da iç hacim golften dar özellikle arka koltuklar da diz mesafesi baya dar,iç mekan kalite hissiyatı ve malzemesi abartılı değil ama golften iyi,işçilik keza aynı şekilde.

Katılıyorum hocam. Yılbaşında A3 hb almayı düşünürken sedan olanı da test etme ve inceleme fırsatım olmuştu. Bmw nasıl 3 serisinden başlıyorsa bence Audi'de A4'ten başlıyor.

ÖzDi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

a3 sedanı çok bilemeyebilirim lakin yılların golfçüsü olan ben(golf 4-5-6-7) şimdi a3 hb kullanıyorum ve kimse benim kadar tarafsız yorumlayamaz seni temin ederim.

Artıları: premium hissiyat+malzeme kalitesi+konfor ekipmanları+yol tutuş+ve sürtünme yol sesi+ayrıca daha dinamik+daha az moor sesi+ısı ve ses yalıtımlı camlar+motor şanzuman uyumu+daha az trim sesi+gıcırdamayan burçlar.....

Eksileri:eşya gözü+geniş iç hacim+usb girişi+torpidonun anahtarla kilitlenmemesi....

ayrıca sedanın hatchback karşı eksilerinden bahsedersek arka baş mesafesi düşük+sunrooflu araçlarda sunroofun arka cama kadar gelmesi+ve arka bagaj yedek lastik kısmının yeterli yalıtımda olmayışı.

ha biri 150 diğeri 250 aradaki farka değer mi?? DEĞMEZ :)

AhmetCakmak bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, tcu_halil yazdı:

A3 sedan hakkında kullanan fikri olan bilgisi olan varmıdır 1.2 tsi golften sonra nasıl olur acaba arkadaşlar şimdiden teşekkürler 

bilgisi olan direk benim sanırım..eski aracım golf 1.2 tsi manuel idi onu kardesime verip 2018 de rahmetli babamın engelli raporu ile a3 sedan almıştım 200 bin tl sınırı vardı ya a4 benzınlı alıcaktım yada a3 full.babamın istegini kırmayarak benzınlıden daha ekonomık olur dıye a3 dizel sedan aldım..golf ile arasında tabıı ki fark var..golf alman yapımı a3 sedan macarıstan..işçilik olarak çok farkı olmadıgını rahatlıkla soyleyebilirim..a3 iç dizayn olarak biraz daha kaliteli (plastik anlamında)...öncelikle dsg baya konforlu.. golfe gore daha konforlu, yol tutusu da daha ıyı..direksiyon hissi a3 de daha başarılı..ses sistemi daha başarılı..frenler golfe gore daha basarılı..aynı karasor uzerınde olmaları benzer sorunları da beraberınde getırıyor..özellikle ön burç gıcırdaması golf ile aynı..a3 de kötü yanlarda var..golf gibi çok fazla eşya gözü yok..mmi radyo biraz eskidi..usb halen yok..app destegıde henüz 2019 larda bile gelmemişti..arka koltuk bazılarına basık gibi gelebilir..kapılardaki ambınans aydınlatma maalsef a3 de yok..aklıma şimdilik bunlar geliyor..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.