Tampon ve kaput maskesi

[mention=208]Ender[/mention] hocam kullandıktan sonra boyada çizilme, matlaşma, iz vs yaptımı. Altı keçe olduğundan ben rüzgarla sürekli esneyip hareket edeceğinden yüzeyi biraz çizer veya iz yapar diye düşündüm?
Uzun süre kullanmadığım için herhengi bir sorun yaşamadım ben. Sürekli kullanınca belki ufak çizikler oluşabilir ürünün kalitesi açısından ama onuda güzel bir pasta cila ile geçirilebilir diye düşünüyorum. Ben uzun yolda kullanılması taraftarıyım. Keyifli Forumlar Dilerim

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Uzun süre kullanmadığım için herhengi bir sorun yaşamadım ben. Sürekli kullanınca belki ufak çizikler oluşabilir ürünün kalitesi açısından ama onuda güzel bir pasta cila ile geçirilebilir diye düşünüyorum. Ben uzun yolda kullanılması taraftarıyım. Keyifli Forumlar Dilerim

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sürekli kullanmayacağım hocam, sadece uzun yolda kullanacağım bende. Yani 10-20 saatlik yolculuklarda. Ama aklımda bazı sorular var, mesela yağmurda öndeki araçtan su ile birlikte kum toz zerrecikleri aralara girerse ne olur? Ayrıca aşırı hızlarda boyaya baskı yapacağından çizme vs yapar mı? Bunlar düşündürüyor beni.

@Negatiwe hocam araçlar sizin mi, kullandınız  mı bahsettiğim maskeyi?

@Negatiwe hocam araçlar sizin mi, kullandınız  mı bahsettiğim maskeyi?
Evet hocam eski araçlarım. Bant mavi olan daha basit ve uygun maliyetli. Deri kaput maskesi uzun yolda kullandım otoparka gelince çıkardım. Deri uzun süreli kullanılmamalı, yaz sıcaklarinda özellikle. Yağış alan bir yerlerdeyseniz yine sıkıntı.

@Negatiwe hocam uzun süreli derken sadece uzun yolda, yani 17-18 saatlik yol. Bu da mı uzun bir süre? Bir de mavi bant kağıt mı?

@Negatiwe peki hocam maskeyi çıkardığınızda hiç çizik matlaşma gibi sorun gördünü mü? Yağmur çamur var toz kum var...

@Neogolf61 uzun yolda taştan korunmak neredeyse imkansız hocam. Yolların kalitesi değişiyor, köylerden taşralardan tamiratlı yollardan geçiyorsanız özellikle. Aslında gereksiz değil, yüzbinlerce liralık araçlar, dikkat etmekte fayda var derim.

Arkadaşlar sadece uzun yolda, taş ve sinek çarpmalarından korunmak için bu ürünü almayı düşünüyorum. Alan kullanan arkadaşların yorumlarını alabilir miyim. Boyaya bir zararı olur mu? Rüzgarın etkisiyle sık sık çarparak boyayı çizer veya matlaştırır mı? Ekli dosyayı görüntüle 21024

Ekli dosyayı görüntüle 21023
Hocam niyetin iyide çok biçimsiz. uzun yola çıkınca takarım diyorsunuz ama her takmadan boyanın çizilmemesi için iyice yıkayıp kurulamanız lazım. 5 yıllık ömrü olan 175 mikron koruma filimini motor kaputu, tampon ve iki çamurluğa çektirin kurtulun derim. bu kılıf tam koruma da yapmaz zaten baksanıza kaputun 3/2'si açıkta. oraya taş gelirse ne yapacaksınız.

@Negatiwe peki hocam maskeyi çıkardığınızda hiç çizik matlaşma gibi sorun gördünü mü? Yağmur çamur var toz kum var...
Yok hocam hiçbir sorun yaşamadım. Antalya / İstanbul arası yaklaşık sekiz saat kaldı aracın üzerinde.

@Neogolf61 Uzun yolda kamyon tekerleklerinden sıçrayan taşlar özellikle kaput ucuna aracın boyasına zarar verebiliyor. Bayiiden sıfır çıkarttığınız bir aracın ilk günden kusurlu hale gelmesini kimse istemez sanırım.

@Ender  merhaba hocam golf tutkusu amblemli ön kaput maskesini nerden sipariş istediniz acaba aynısından sipariş vermek istiyorum. Teşekkürler şimdiden

Buna benzer motosiklette kisin kullandim amac bacaklari sogukdan yagmurdan korumak

On grenaji kapladigi icin 3 aylik kullanim suresinde cizikler olusturdu

Pasta cila ile giderdik cizikleri

Eger maskeyi kullanmayi dusunuyorsaniz altina boyacilarin kullandigi genis kagit bantlar vardir ismini unuttum o sekilde altina uygulabilir. 

Sahsen kaput koruma seffaf film kaplatir daha uzun omurlu olur ve bu tipsiz seyi kullanmazdim :)

Geri
Üst Alt