Golf 7.5 Comfortline far ampül değişimi

Kaaancark

Üye
İsim
Kaan
Herkese iyi forumlar, 2017 model golf 7.5 comfortline sahibiyim.

Aracımın far ampüllerini led xenon ampül ile değiştirmek istiyorum. Sanırım almam gereken ampüller ; Kısalar için h7, uzunlar için h9 ve sisler için h11. Önereceğiniz bir marka var mı? Montajı kendim yapmak istiyorum herhangi bir zorluk yaşar mıyım? Ekstra olarak bir aparat almam gerekir mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aracımın far ampüllerini değiştirmek istiyorum. Sanırım almam gereken ampüller ; Kısalar için h7, uzunlar için h9 ve sisler için h11. Önereceğiniz bir marka var mı? Montajı kendim yapmak istiyorum herhangi bir zorluk yaşar mıyım? Ekstra olarak bir aparat almam gerekir mi?
Farın arkasındaki boşluğa bağlı. Halojen ampül alacağınız için ekstra aparat vs gerekmez

Bakın hocam halojen farlarınız varken kullanıcağınız ledler trafikte diğer insanların gözlerini kamaştırıp bir kazaya bile sebep olabilir bunun yanında aydınlatma olarak kesinlikle daha iyi bi aydınlatma alamazsınız.Bunun yerine isterseniz replika fara geçersiniz merceğin içine ister led ister xenon takarsınız mis gibi aydınlatmanız olur ve kimsenin hayatını riske atmamış olursunuz

Hocam farlarim cift u led benim bu kadar etkiler mi gercekten?

@Kaaancark  kısalar için h7 led far ampül takabilirsin fakat aşağıdaki gibi sabitleme aparatı gerekli (bende de 2017 golf 7.5 var)

https://fardoktoru.com/vw-golf-7bucuk-led-xenon-ampul-sabitleme-aparati

Aracımın far ampüllerini led xenon ampül ile değiştirmek istiyorum. Sanırım almam gereken ampüller ; Kısalar için h7, uzunlar için h9 ve sisler için h11. Önereceğiniz bir marka var mı? Montajı kendim yapmak istiyorum herhangi bir zorluk yaşar mıyım? Ekstra olarak bir aparat almam gerekir mi?

@Deja-vu soylenildigi gibi bi goz almasi yasandi mi ? Montaji siz mi yaptiniz bir zorlugu var mi? 

Tesekkur ederim link icin.

@Kaaancark  far ayarı yaptırın hiçbir şey olmaz bir yıldır kullanıyorum 1 tane selektör almadım kendi aracıma uzaktan bakınca da aynı şekilde bu dediğim LED ampul için geçerli. Birde montaj için sol far montajı esnasında tampon sol kısım hafif açılarak farın çıkarılması gerekiyor çünkü O bölge çok dar.

Hocam farlarim cift u led benim bu kadar etkiler mi gercekten?
7.5 kasada çift u led yokki. Mercek yoksa normal halojendir farlarınız kim ne derse desin halojen fara led taktığınızda göz alır artık insanımız o kadar normalleştirdiki herkes halojene led takıyor bi kendileri akıllıymış gibi bende selektör atmıyorum sadece kulakları çınlıyodur

@Kaaancark  far ayarı yaptırın hiçbir şey olmaz bir yıldır kullanıyorum 1 tane selektör almadım kendi aracıma uzaktan bakınca da aynı şekilde bu dediğim LED ampul için geçerli. Birde montaj için sol far montajı esnasında tampon sol kısım hafif açılarak farın çıkarılması gerekiyor çünkü O bölge çok dar.
Dünyada Led farla üretilen tek 1 markanın aracında bile merceksiz olduğunu gördünüz mü..? Xenon, Led veya son zamanlarda hayatımıza giren Laser farlar bu tip aydınlatmalar bir  mercek yardımıyla ışığın dağıtılması gerekir., Sizin sellektör yememeniz insanları rahatsız etmiyor anlamına gelmiyor.,

Xenon ve Led farlar otomatik far seviye ve mesafe sensörüne ihtiyaç duyarlar.., Sizin aracınızda otomatik far seviye ve mesafe sensörü var mı..? hayır yok, araç sadece sabit düz yol da mı gidiyor..? hayır gitmiyor., kasisler, çukurlar, yakuş aşşağı, yokuş yukarı, araçtaki yolcu ve yük durumu farın seviyesini etkiler., siz aracı kullanırken her an, saniye saniye manuel far ayar tuşu ile seviye ayarı yapıyor musunuz..? hayır yapmıyorsunuz., Özetle yaptığınız uygulama bu şekilde sağlıklı bir aydınlatma çözümü değil.., trafikte insanları rahatsız etmek hadi neyse de trafikte tehlike yaratmak daha hassasiyet sahibi olmak gerekir diye düşünüyorum., Araçta Led far olsa ne olur olmasa ne olur., Görüntü ve estetik çok önemli mi..? örneğin Ferrari F355 ve 550 Maranello, E36 M3 halojen aydınlatmaya sahip bir araç bu onun güzelliğinden bişey eksiltiyor mu.,

Sizden ricam lütfen insanları yanlış yönlendirmeyin bunu haklı olduğum için veya bilmişlik taslamak için söylemiyorum..

Dünyada Led farla üretilen tek 1 markanın aracında bile merceksiz olduğunu gördünüz mü..? Xenon, Led veya son zamanlarda hayatımıza giren Laser farlar bu tip aydınlatmalar bir  mercek yardımıyla ışığın dağıtılması gerekir., Sizin sellektör yememeniz insanları rahatsız etmiyor anlamına gelmiyor.,

Xenon ve Led farlar otomatik far seviye ve mesafe sensörüne ihtiyaç duyarlar.., Sizin aracınızda otomatik far seviye ve mesafe sensörü var mı..? hayır yok, araç sadece sabit düz yol da mı gidiyor..? hayır gitmiyor., kasisler, çukurlar, yakuş aşşağı, yokuş yukarı, araçtaki yolcu ve yük durumu farın seviyesini etkiler., siz aracı kullanırken her an, saniye saniye manuel far ayar tuşu ile seviye ayarı yapıyor musunuz..? hayır yapmıyorsunuz., Özetle yaptığınız uygulama bu şekilde sağlıklı bir aydınlatma çözümü değil.., trafikte insanları rahatsız etmek hadi neyse de trafikte tehlike yaratmak daha hassasiyet sahibi olmak gerekir diye düşünüyorum., Araçta Led far olsa ne olur olmasa ne olur., Görüntü ve estetik çok önemli mi..? örneğin Ferrari F355 ve 550 Maranello, E36 M3 halojen aydınlatmaya sahip bir araç bu onun güzelliğinden bişey eksiltiyor mu.,

Sizden ricam lütfen insanları yanlış yönlendirmeyin bunu haklı olduğum için veya bilmişlik taslamak için söylemiyorum..
Benim bildiğim kadarıyla passatın mid led farları led fakat merceksiz hatta honda fd6 kasada xenon merceksiz olarak biliyorum. Bu demek değildir ki halojen için tasarlanmış far tasına led yada xenon takınca düzgün bir aydınlatma sunacak. Far tasınız halojen fara göre tasarlandıysa diğer led xenon ampullerde verim vermez. Işık dağılımı halojen için yapılmıştır. Aydınlatmayı geliştirmek için ya osramın performans tipi ampulleri yada replika mercekli farlara xenon takarak geliştirilebilir. Bunun dışında diğer uygulamalar diğer insanların gözünü alacaktır yada farınız daha kötü performansa sahip olacak.

kesinlikle katılıyorum
+1 

Geri
Üst Alt