Golf 7 geri vitesten boşa geçerken takılma sorunu

bbone

Yeni Üye
İsim
Melih
Merhaba arkadaşlar,

Araç golf 7 manuel. Geri vitese takıp hareket yaptıktan sonra durup boşa almak istiyorum ancak vites sanki biryere takılıyor, sertleşiyor ve çok zor geçiyor. Vitesi zorda olsa geçirdikten sonra eğer aracı hareket ettirmezsem çok rahat bir şekilde geriye ardındanda boşa takabiliyorum. Tekrar geriye hareket edip durduğumda ise yine vites boşa geçerken takılıyor. Aracı yaklaşık 2000 kmdir kullanıyorum. Bu süre zarfında bir sorunla karşılaşmamıştım lakin 3 gün önce ilk kez oldu ve hala devam ediyor. Ara sıra sorunsuz bir şekilde geçtiğide oldu. Böyle bir durumla karşılaşan oldu mu? Yarın servise gitmeyi düşünüyorum ama gitmeden sizlerinde fikrini almak istedim. Teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar,
Araç golf 7 manuel. Geri vitese takıp hareket yaptıktan sonra durup boşa almak istiyorum ancak vites sanki biryere takılıyor, sertleşiyor ve çok zor geçiyor. Vitesi zorda olsa geçirdikten sonra eğer aracı hareket ettirmezsem çok rahat bir şekilde geriye ardındanda boşa takabiliyorum. Tekrar geriye hareket edip durduğumda ise yine vites boşa geçerken takılıyor. Aracı yaklaşık 2000 kmdir kullanıyorum. Bu süre zarfında bir sorunla karşılaşmamıştım lakin 3 gün önce ilk kez oldu ve hala devam ediyor. Ara sıra sorunsuz bir şekilde geçtiğide oldu. Böyle bir durumla karşılaşan oldu mu? Yarın servise gitmeyi düşünüyorum ama gitmeden sizlerinde fikrini almak istedim. Teşekkürler.
Aracı geri vitesten çıkarmak istediğinizde araç hareket ediyorsa azıcık akıyorsa bile zor çıkar. Tamamen araç hareket etmiyorken rahatça çıkması lazım

Manuel sansimani degisen arkadaslar vardi. Onlar ne der acaba ?

Genelde 1. Vitese gecmeme, gecse de vitesten atma oluyo bazen arac yeniyken.. Bir de geri vitese gecerken zorlanma..

@mutlubey17 araç hareket etmiyorken zor geçiyor ama el frenini çekip deneyim birde tavsiyeniz için teşekkürler.

@Golf835 1. Vitese ve geri vitese geçerken bazen sanki 2 kademede geçiyormuş gibi oluyor bazense yağ gibi kayıp gidiyor. Bu normal mi bilmiyorum. Araç 65.000 kmde 2000 kmdir bende ama bu geri vitesten boşa geçerken olan takılma yeni oluyor.

@Golf835 1. Vitese ve geri vitese geçerken bazen sanki 2 kademede geçiyormuş gibi oluyor bazense yağ gibi kayıp gidiyor. Bu normal mi bilmiyorum. Araç 65.000 kmde 2000 kmdir bende ama bu geri vitesten boşa geçerken olan takılma yeni oluyor.
Ben de manuel kullanicisiyim. 7 nin kemikli vites gecisleri var. Hava sartlari, isinan parcalar vs baska etkenlerle bu kemikli gecisler sert ya da yumusak hissedilebiliyo.. Oyle yag gibi kayip gidip yerine yerlesen vites gecisleri yok yani... Bazen tikirkimir bazen de bigidirgir die bir his veriyo :D

Bence bir sorun yok sizde.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Golf835 inşallah sorun yoktur ama dediğim gibi araç hareket ettikten sonra durup boşa geçirmeyi denediğimde kilitlenip kalıyor resmen vites. Zorla geçirdikten sonra rahat bi şekilde geçiyor. Tekrar geri vitese takıp hareket edip durduğumda yine aynı durum.

@Golf835 inşallah sorun yoktur ama dediğim gibi araç hareket ettikten sonra durup boşa geçirmeyi denediğimde kilitlenip kalıyor resmen vites. Zorla geçirdikten sonra rahat bi şekilde geçiyor. Tekrar geri vitese takıp hareket edip durduğumda yine aynı durum.
Ya da bi servise ugrayin verin kullansinlar aracinizi. Iciniz rahat eder.. Kaldi ki araciniz da cok yeniymis. Belki de sanziman degisicek. Manuel sanzimani komple degisenler var sifir 7 lerinde.

@bbone Melih Bey Merhaba,

Size mesaj atmak istedim ancak ulaşamadım. Aynı sorunları bende yaşıyorum şuan ne yaptınız acaba bununla ilgili?

Geri
Üst Alt