Volkswagen'de kriz büyüyor..

zambor007

Üye
İsim
kenan""
http://www.usatoday.com/story/money/cars/2015/09/19/consumer-reports-volkswagen/72436098/

Amerikan Çevre Koruma Ajansı, WV'nin birçok modelinin yapılan testlerde yazılımla hile yaptığını tespit etmiş. Yazılım aracın teste tabi tutulduğunu anladığında egzosdan çıkan nitrojen oksit miktarını 40 kat düşük tutuyor ancak normal koşullarda araçlar izin verilenin 40 katı kadar fazla nitrojen oksit salıyor. Suçlama sonucu VW'nin Amerika'da 2008 ve 2015 arasında sattığı ve aralarında Jetta, Beetle, Audi A3 ve Golf modellerinin de olduğu 500bine yakın aracı kapsıyor. Haberde ayrıca Beyaz Saray'dan VW'nin araçları çağırıp ücretsiz düzeltmesi emri de verildiği de belirtiliyor.

Yani bu demek oluyor ki aynı şeyi Türkiye'de de yapıyordur büyük ihtimal ve kataloglardaki yakıt tüketimleri bizim elde ettiğimiz verilerden çok çok düşük , zaten hep şüphelenmiştim ve örnek vermiştim 90'lık audi a3 nasıl oluyorda o verilerle 90'lık polo'yu bariz böyle üç boy fark atarak geçebiliyor diye ,kendimde denemiştim ve çok şaşırmıştım ve otomatik vitese bağlamıştım bu farkı.Ama o araçlar bu habere göre o verilerden çok daha güçlü ve yakıt tüketimleri ve emisyonları daha fazla

Birde 1.2 tsi golf'le 150'lik act'nin verileri birbirinin aynısı  >:

Çok güvenmiştik sana vw :)

Winterkorn: ÖZÜR DİLERİM

VOLKSWAGEN Grubu CEO’su Martin Winterkorn, ABD’de yapılan araştırmanın inceleme sonuçlarını çok ciddiye aldıklarını belirterek şunları söyledi: “Kişisel olarak müşterilerimizin ve kamuoyunun güvenini sarstığımız için içtenlikle özür dilerim. Bu dava ile ilgili ajanslarla en hızlı ve en şeffaf şekilde, açık ve net olarak gerçeklerin ortaya konulması için işbirliği yapacağız. Bu konuyla ilgili bağımsız bir şirket tarafından da soruşturma yapılması için talimat verdik. Bu sorun kişisel olarak benim ve tüm yönetim kurulunun en öncelikli konusudur.”

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/30126805.asp

VW'nin başı ağrıyacağa benziyor..

Benim araştırmam sonucu sadece 2.0 motor araçlarda bu durum varmış.

2000 lık dizellerde çıkmış sorun vw den beklemezdim böylesi bir hatayı

Dünya ayağa kalktı…

2kGWBd.jpg

Volkswagen’in dizel araçlarındaki emisyon değerlerinin manipüle edildiği iddiası tüm dünyada konuşuluyor. Güney Kore otomobil firmasıyla ilgili soruşturma başlatırken Fransa tüm Avrupa’nın konuyu araştırmasını bekliyor. Avrupa Komisyonu harekete geçmek için erken olduğu görüşünde... Alman hükümeti ise endişeli bir şekilde soruşturmaların tamamlanmasını bekliyor.

Volkswagen’in emisyon krizi büyüyor…  ABD’de yürütülen bir soruşturma kapsamında 18 milyar dolar ceza ödeme riski ile karşı karşıya kalan firma için Fransız Maliye Bakanı Michel Sapin bir açıklama yaptı. Sapin soruşturmanın sadece ABD ile sınırlı kalmaması gerektiğini Volkswagen arabaların gaz emisyonlarının tüm Avrupa sınırları içerisinde de araştırılması gerektiğini söyledi.

GÜNEY KORE SORUŞTURMA AÇTI

gAmvJ0.jpg

Volkswagen’in gaz emisyonlarında sorun yaratan modellerinin Audi A3, Jetta, Beetle, Golf ve Passat olduğu belirtiliyor. Öte yandan Güney Kore de ABD’de de yaşanan gelişmelerden sonra söz konusu modeller ve Volkswagen hakkında bir soruşturma başlattı. Soruşturmanın 4 bin ila 5 bin aracı kapsayacağı belirtiliyor.

TÜM ALMANLARA SIÇRAYABİLİR

Güney Kore Çevre Bakanı Yardımcısı Park Pan-kyu konuyla ilgili olarak Reuters’a yaptığı açıklamada, “Eğer VW’nin dizel araçlarında bir problem bulursak  soruşturma ülkedeki bütün dizel Alman araçlarına sıçrayacak” diye konuştu. VW Kore konuyla ilgili olarak bir açıklama yapmadı. Soruşturma hakkında görüşü sorulan diğer Alman otomobil üreticileri BMW ve Daimler ise suçlamaların kendilerine yönelik olmadığını vurgulayarak bir görüş bildirmediler.

MALİYE BAKANI ENDİŞELİ

Avrupa Komisyonu ise VW hakkında yaptığı açıklamada, Avrupa’daki Volkswagen araçlarının emisyon durumunun nasıl olduğunu konuşmak için erken olduğunu belirtti. Alman Maliye Bakanı Sigmar Gabriel ise endişelerini dile getirirken bu durumun Alman otomobil endüstrisinin ününe zarar verebileceğini ifade etti.

Bi beğendiğimiz araba çıktı almaya niyetlendik bu firma batarda şimdi :) Siz ne düşünüyorsunuz? s=s20

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/30137164.asp

Moderatör tarafında düzenlendi:
Vw böyle bir hatayı nasıl yapar aklım almıyor gerçekten. Altından başka bir olay çıkarsa şaşırmamak lazım.

@Sithnecro Asıl bomba şayet Avrupa araçlarında olursa patlıyıcak. Fransa ekonomi bakanı yanlış hatırlamıyorsam. Avrupadaki araçlarında incelenmesi gerekiyor filan diye laf attı. Az buzda değil sırf Amerikada 480 bin adet. Şayet VW bir şey olursa yalnız Almanyada çok büyük etkilenir bundan ekonomik açıdan.

Büyük bir skandal..

Daha şimdiden şirket milyarlarca dolar değer kaybetmiş..

Skandal giderekte büyüyor..

VW ve HİLE bir araya geldiğinde eminim size de benim gibi tuhaf geliyor ve anlamakta ve kabul etmekte güçlük çekiyorsunuz..

Bu olay maddi zararlar bir yana VW marka imajına da ciddi bir darbedir!

Mutlaka VW den resmi bir açıklama yapılacak, yapılan hile kabul edilecek veya reddedilecektir. Kabul edilirse, bu leke markaya yapışır kalır ve bunca yıl kazandığı şeylerin çoğunu alır götürür!

Bakalım zaman ne gösterecek..

Moderatör tarafında düzenlendi:
@gdervisoglu

Ceo'nun işine son verilmiş hocam. Yani kabul ettiler hatayı. 7 milyar dolar civarı da bir bütçe ayırmışlar sorunu çözmek için.

Hocam amerikanın işi bence bu ya. Kendi arabaları ozonu deldi yani, neyse bakalım neler olacak göreceğiz hep birlikte

VW Amerikada ki CEO su kabul etti hatalarını. Yaptığımız şeyi elimize yüzümüze bulaştırdık bunu düzeltmek için ne gerekiyorsa ödemeye hazırız diye açıklama yaptı. Para yönünden darbe büyük fakat bundan daha büyük darbe gerçekten markaya geldi. Gerçi bu hata arabaların kötülüğü yada yapılan mekanik bir hata değil o yönden bir çok tüketicide önemsemiyicek. Fakat kandırılmış olması insanların bu yüzden ön yargı oluşucaktır. Özellikle Amerika piyasasında.

Geri
Üst Alt