Hangi ampülden almalıyım

İsim
İbrahim Başkurt
Herkese hayırlı akşamlar 2018de muayne sırasında aracın kısa ve uzun far ayarı düşüktü hafif kusurlu olarak geçmişti fırsat olmadı değiştirmeye şimdi aklıma geldi sipariş vericem ama osram mı philips mi alsam kararsız kaldım bir de araçtaki fabrikasyon çıkışındaki ampülün markasını biliyor musunuz? (Halojen far mevcut araçta) 

Herkese hayırlı akşamlar 2018de muayne sırasında aracın kısa ve uzun far ayarı düşüktü hafif kusurlu olarak geçmişti fırsat olmadı değiştirmeye şimdi aklıma geldi sipariş vericem ama osram mı philips mi alsam kararsız kaldım bir de araçtaki fabrikasyon çıkışındaki ampülün markasını biliyor musunuz? (Halojen far mevcut araçta) 
Philips veya Osram ikisi de kaliteli ampüller., Araç makyajlı-makyajsız kasa hangisi..? Sadece size diyebileceğim yüksek tonda beyaz renk ışık vaad eden ampüllerden kaçınmanız., bu tip ampüllerde karşıdan baktığınızda beyaz gözükür ama araca binip baktığınızda doğru dürüst aydınlatma performansı alamazsınız., hele yağmur yapdığında yarı kör gidersiniz, karşıdan gelen sürücüleri de ciddi rahatsızlık verirsiniz.., ve yine bu tip beyaz ışık vaad eden ampüllerin ömrü normal olanlara göre daha kısa olurlar., Tavsiyemi sorarsanız; Philips X-treme Vision H7 öneririm., en başarılı ampüllerin başında diyebilirim

@forzaGilles Allah razı olsun hocam tavsiyenize uyup bunu alıcam kısa farlar için ne önerirsiniz? araç makyajsız bu arada
Bu söylediğim ürün zaten kısa farlar içindir.,kısa farlarınız H7 

uzun farlarınız H15 ancak ürünün uzun far için üretimi yok veya müdail bir ürün ve markada da yok, malesef uzun farlar için standart ampülden başka şansınız yok.. uzunlar için ya mevcut olan H15 ampüllerinizi kullanmaya devam ediceksiniz., yada yenilemek isterseniz osram veya philips in standart H15 ampülleri ile yeniliyebilirsiniz.. Sonrasında düzgün bir ayar cihazıyla far ayarı yaptırmalısınız.,

Far ayarı yapılırken doğru far ayarı için; aracın far yükseklik ayar anahtarı 0 konumunda olmalı, Önce aracı çalıştırınız sonrasında kısa farlarınızı açtıktan sonra, far yükseklik ayar anahtarını 0 konumuna alıyorsunuz., mümkünse yakıt deposu 3/4 oranında yani %75 arası dolu olmalı (tam dolu olmucak) ve bagaj bölmesinde eğer ağır bir eşya veya yük var ise ayar yapılana kadar eşyalar araçtan alınmalı.. Sanayide veya bazı servislerde Hama marka alman malı far ayar cihazı kullanan yerler var, bu cihaz ile en optimum sıfır hata ile ayar yapılabiliyor.. 

Not: ampül değişimi esnasında ampülün cam yüzeyine dokunulmamalıdır., şayet cam yüzeye istemeden el değmişse gözlük silme bezi gibi temiz ve leke yapmıcak bir bez ile silinmelidir., cam yüzeydeki parmak izi ampülün aydınlatma performansını düşürür., yine ampül değiştirilirken ampülün uç kısmındaki “kaplamalı yüzeye” dokunulmamalıdır..!! O yüzeye el değmesi ampülün ömrünü kısaltır.!

Moderatör tarafında düzenlendi:
@İbrahim Başkurt Hocam,

Geçen sene, kısa farlardaki(h7) sarı ampuller yerine görüş performansını düşürmeden biraz daha beyaz ve güzel bir görüntü elde etmek için ampul arayışına girmiştim. Forumdaki deneyimli arkadaşlar K değeri yükseldikçe ışık renginin beyazladığını fakat yağmur sis vb. durumlarda farın performansının düşeceğini söylediler. Bende kısalar için(H7) K değeri orta seviye olan Philips White Vision(3700K) aldım. Rengi beyazdan ziyade gün ışığı sarısı gibi sarının en açığı diyebilirim. Performansı da güzeldi.

Benim araçta coming-leaving home sis farlarından yanıyor ve selektör yaptığımda sisler de yanıyor. Sis farları çok fazla kullanılmadığı için K değeri daha yüksek ve daha beyaz rengi olan Philips Crystal Vision(H11) 4300 K aldım. Kumanda dan kilit açtığımda ve selektörde daha güzel bir görüntü oluyordu. 

Yakın zamanda farları komple çift u led e çevirdim ve sislere photon şimşek etkili aldım bu yüzden  Philips White Vision(3700K), Philips Crystal Vision(H11) 4300 K ve aracın kendi sarı ampulleri boşa çıktı. Aldığım ürünleri 8 ay falan kullandım tahminimce %75 durumda falanlar. Philips White Vision(3700K), Philips Crystal Vision(H11) 4300 K  şuan piyasada 130 ar liradan 260 TL. Düşünürsen fiyatı konuşuruz, arabanın kendi sarı ampullerini de hediye veririm. Evde bu ve bunun gibi bir sürü boşta duran parça var. İhtiyacı olan değerlendirsin.

[mention=3862]İbrahim Başkurt[/mention] Hocam,
Geçen sene, kısa farlardaki(h7) sarı ampuller yerine görüş performansını düşürmeden biraz daha beyaz ve güzel bir görüntü elde etmek için ampul arayışına girmiştim. Forumdaki deneyimli arkadaşlar K değeri yükseldikçe ışık renginin beyazladığını fakat yağmur sis vb. durumlarda farın performansının düşeceğini söylediler. Bende kısalar için(H7) K değeri orta seviye olan Philips White Vision(3700K) aldım. Rengi beyazdan ziyade gün ışığı sarısı gibi sarının en açığı diyebilirim. Performansı da güzeldi.
Benim araçta coming-leaving home sis farlarından yanıyor ve selektör yaptığımda sisler de yanıyor. Sis farları çok fazla kullanılmadığı için K değeri daha yüksek ve daha beyaz rengi olan Philips Crystal Vision(H11) 4300 K aldım. Kumanda dan kilit açtığımda ve selektörde daha güzel bir görüntü oluyordu. 
Yakın zamanda farları komple çift u led e çevirdim ve sislere photon şimşek etkili aldım bu yüzden  Philips White Vision(3700K), Philips Crystal Vision(H11) 4300 K ve aracın kendi sarı ampulleri boşa çıktı. Aldığım ürünleri 8 ay falan kullandım tahminimce %75 durumda falanlar. Philips White Vision(3700K), Philips Crystal Vision(H11) 4300 K  şuan piyasada 130 ar liradan 260 TL. Düşünürsen fiyatı konuşuruz, arabanın kendi sarı ampullerini de hediye veririm. Evde bu ve bunun gibi bir sürü boşta duran parça var. İhtiyacı olan değerlendirsin.
Satışınızı etkilemek istemem kesinlikle sadece bir bilgi olarak bahsettiğiniz performans halojen ampüller normal ampüllere göre ömrü daha erken tükenmektedir bilginize

Benim için renk farketmez diyorsan en iyi görüş 3200K civarıdır yanılmıyorsam. O da sarı renkli ampuller oluyor. O zaman servisten araçtaki fabrika çıkışındaki ampullerden taktır hiç macera arama derim :)

Geri
Üst Alt