Golf 7 Dizel - Sabah Geç Alma Sorunu

ademerzurum

Yeni Üye
İsim
adem123
arkadaslar merhaba sayfada yenıyım golf 7 aldım arac 75 bın km de araç sabahları ılk calıstırmada gec alıyor gun boyu kullanımda sıkıntı yok lakın sabahları gec alıyor 6 7 sanıyede alıyor cıhaza baglattım dtum ölcumlerı herseyıne baktılar bırsey cıkmadı acaba akü olabılır mı bu sorunla karsılasan oldumu

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu hisse bende kapılıyordum serviste ölçtüklerinde normal cıktı sanırm sabah soğuğunda zorlanıyor gibi

Upvote 0
@caglar_61  bılmıyorum lakın hocam araba garajda duruyor 16 derece sıcaklık altında. motor ısındıktan sonra tık dıye calısıyor sorun yok lakın sabah ılk mars gecıkmelı alıyor

Upvote 0
Arac modeli nedir?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Yakitla da alakali olabilir hocam ,bazi yakitlarda (mesela ben opetten aldigimda olmustu) arac 2-3saniye gec mars aliyor arasira

Upvote 0
@ogzogz  oldu hocam ama belli bir rutin seklinde degil ara ara yapiyordu zaten uzun suredir de opetten almiyorum hep dpf yi sık aciyor hemde gec mars aldigindan birde sesli calistirdigi asikar opetin

Upvote 0
Merhaba arkadşalar...

Aynı sıkıntı bendede mevcut 2013 golf 7 im var. Yakıtı hep opetten alırım ama bunla ilgili olacağını hiç düşünmedim. Gün içinde tık marj hemen alıyor. Sebebini bilen yada bulan olursa öğrenmek isterim. Aküyü ölçtürdüm sıkıntı yok.

Teşekkürler 

Upvote 0
@lullabies  yakiti baska yerden alarak denemenizde fayda var hocam shell olur total olur vb , ben totalden aliyorum ve gercekten çok memnunum

Upvote 0
ARKADASLAR MERHABA SAYFADA YENIYIM GOLF 7 ALDIM ARAC 75 BIN KM DE ARAÇ SABAHLARI ILK CALISTIRMADA GEC ALIYOR GUN BOYU KULLANIMDA SIKINTI YOK LAKIN SABAHLARI GEC ALIYOR  6 7 SANIYEDE ALIYOR CIHAZA BAGLATTIM DTUM ÖLCUMLERI HERSEYINE BAKTILAR BIRSEY CIKMADI ACABA AKÜ OLABILIR MI  BU SORUNLA KARSILASAN OLDUMU
Herşeyi kontrol ettilerde., içlerinden bi akıllı çıkıpta aküyü kontrol etmek akıllarına gelmedi mi., araç kaç model kaç km de?

Upvote 0
@ademerzurum hocam kullandığınız yakıtı değiştirmenizi tavsiye ederim,akü den olmuş olsaydı,servisin gözünden kaçmazdı diye düşünüyorum.

Upvote 0

@forzaGilles ben aküyü ölçtürdüm. Aynı sorun bendede var. Bundan önce fiesta vardı ondada buna benzer bir sıkıntı vardı. Aracı iki gün çalıştırmaz isem el pompasi ile pompalamam gerekiyordu. Mazot pompası ariza yapmis mazotu yavas yavaş geri kaçırıyordu. Mazot pompası degisti. Sorun çözüldü. Bu da sanki ona benziyor. Çalıştırırken marj basıyor ama mazot geç geliyor sanki.

Upvote 0

Geri
Üst Alt