2014 dizel comfortline sürüş konfor ve set tuşu

Fenerizm_7

Üye
İsim
Murat
Merhaba arkadaşlar 

2014 1.6 tdi dsg comfortline 

sürüş modu ve set tuşları bağlantı yardım 

esp ve set tuşunun kablosunu 

abs ünitesine çektik biz kabloyuek yapmamak için sol taraftan göğüsün altından kalorifer motorunun oradan abs ünitesinin arkasında çıkardık ama bağlantı yapamadık

pin 39 ve pin 41 çekilecekmiş fakat benim abs soketinde 39 dolu görünüyor bağlantıyı nasıl yapacağız yardım lütfen 

047862A9-93E1-4DD4-AD2F-0B3FFDD11750.jpeg

0DF2F977-AC51-41DB-8C34-2FDAFBA26EC8.jpeg

ADE1865F-DE6B-4AE6-80CF-2DC549188064.jpeg

@Fenerizm_7   Naptınız ? çözebildinizmi durumu?

Yakın zamanda aynı işlemi yapacak birisi olarak biraz araştırdım. 

Sizin abs modülünde pin 39'a takılı kablo kaput açma mandalının altındaki T17d soketine geliyor olabilir, eğer öyleyse çektiğiniz kabloyu oraya bağlamanız gerekir,

Diğer bir ihtimal abs modülünüz farklı olabilir, bu sebeple de kabloyu gireceğiniz yerde farklı olabilir. bu durumda abs modülünde esp için hangi pinin kullanılacağını bulmak gerekir, 

Bu konuda bağlantı şemalarına erişebilen bir arkada yardımcı olabilir ancak,

@Zafer bir adım ileri gidemedik hala aynı umarım bilen biri yazarda yaparız umutla bekliyoruz

@Zafer sizinde öylemi peki araç ne kaç model farklı birşeyler yada çözüm bulursanız bilgi verin lütfen 

@Fenerizm_7 benim tuş takımı daha gelmedi, gelince bakacağım ama aşağıda linkini verdiğim konuyu bir inceleyin ( yabancı forum sitesi, google çeviriyi kullansanız bile anlaşılır oluyor  )

https://www.golfmk7.com/forums/showthread.php?t=7908

Aşağıdaki resimde de göreceğiniz üzere kaput açma mandalının orada soketler var, sizin araçta siyah renkli soketin içindeki 5.pim var ise o kablo abs modülünden geliyor olabilir, bu durumda butondan kabloyu bu sokete getirmeniz gerekiyor.

Dediğim gibi şu an sağdan soldan gördüklerimi not aldım, buton gelince ne ile karşılaşırım bilmiyorum 😉

TIUL-Coupling-Point.jpg

Geri
Üst Alt