Highline multimedya cihazı comfortline takılır mı

İsim
Tevfik
2015 model 1.2 tsi golf aldım aracımda Bluetooth özelliği olmadıgı için double ekran taktırmaya karar verdim. Ekranı taktırcagım yerdeki arkadasın elinde highline 2015 golf ten çıkma highlşne multimedia cihazı oldugunu söyledi acaba comfortline araca uyum saglar mı

Hocam orjinal Highline cihazını aracınıza takmak için ayrıca torpidoya Highline’daki gibi ünite yerleştirilmesi gerekiyor. Yani biraz masraflı olabilir ama elbette değer. Fazla masraf yapamam diyorsanız 400-500 liraya Çinli cihaz alabilirsiniz. Orjinalden pek farkı yok işlev ve kalite açısından.

Sağlaması için önce bileşen korumanın kaldırılması lazım ayrıca torpido ünitesinin montajı için kablo demeti almanız gerekiyor artı olarak mikrofon da almanız lazım, kablo demeti vs neyse de mikrofon torpido içi değişimi ile uğraşmak istemiyorsanız AliExpressten 7,5 media cihazı alabilirsiniz soket sokete uyar montajını siz yaparsınız ufak tefek vag com işlerini de cüzi bir fiyata yaptırırsınız bu sayede app connect li bir cihazınız olur ki telefonun navigasyonunu da ekrana yansıtan bir cihaz olur aracınızda.

@Serkanasn bilgilendirdiğinşz teşekkür ederim yeni aldıgım için aracımı pek bilgim yok. Pekş hangi multimedya cihazını önerirsiniz onu alayım. Birde sormak istediğim Bluetooth olan bir multimedya cihazı taktırsam direk telefonla konuşabilirmiyim

2015 model 1.2 tsi golf aldım aracımda Bluetooth özelliği olmadıgı için double ekran taktırmaya karar verdim. Ekranı taktırcagım yerdeki arkadasın elinde highline 2015 golf ten çıkma highlşne multimedia cihazı oldugunu söyledi acaba comfortline araca uyum saglar mı
Merhaba, highline araçtan çıkan multimedya comf. araçlara uyuyor. Ancak Bluetooth ve ambiyans aydınlatma kontrolcüsü (Bölge kontrolcüsü) çalışmıyor. Bilgin olsun. (Ben taktım ve mutluyum aslında... :) )

@yavuzbattal aracımı yeni aldım Bluetooth olmayısı beni çok zorluyor trafikte telefona bakmam da tehlike yaratıyor o yuzden Bluetoothlu multimedia cihazı arıyorum

Eğer onu kullanmak istersen ek maliyetler var tabiki.  Vakit bulursam İstanbul'da Apo usta var, kırabildiğini söylüyor. Ona kırdırıp açtıracağım bluetooth olayını.

@Tevfiksoysal Bu başlıktaki cihazdan genelde alanlar memnun, Highline cihazı uyar uymasına da şimdi şöyle bir durum var, Highline cihazında kablo demeti yani tüm sistem torpidodaki üniteye bağlı comfortline de direkt ekrana bağlı, bu sebeple ekranın arkasından torpidoya kablo hattı cekilmesi lazım kablo demetiyle ve yeni torpido lazım ayrıca mikrofon vs, bu size hele ki elektronikçilerde yaptırırsanız oldukça pahaliya gelir ama linkteki cihaz direkt soket sokete uyar kablo demeti torpido değişimi gerektirmez belki mikrofon gerekir ki ondanda emin değilim, bir iki sistemsel ayar gerekir onu da vag com kablosu olan birisiyle yaparsınız yada 50-100 verip şehrinizde bu işlerle iştigal eden bir oto elektronikçide yaptirisiniz.

@Serkanasn Hocamın dediği gibi konudaki cihazlara gözatabilirsiniz. Şu zamana kadar alıpta mennun kalmayan pek görmedim. F/p ürünü olarak gayet makul.

@ibo145307 Aslında elin yatkınsa kendin de takabilirsin, yalnız bir de torpidoda bir ünite yuvası var. O bölgeyi de değişmen gerekecek. Ben aldığımda fiyatı 388 tl idi, şimdi ne durumda bilmiyorum. Çin'den cihazı sökmek için aparatları var 4 adet toka. Trimleri söktükten sonra bu toklarla cihazı söküyorsun. Çevirici kablolar var comfort cihazı high yapabilmek için, onu ben Çin,den tedarik etmiştim, fiyatı sanırım 250 tl seviyelerinde.(Bluetooth mikrofonu içinde). (Youtube ta çok video var bu konuda) Cihazı taktıktan sonra elektriği verdiğinde cihaz koruması devreye giriyor, onu da servisten kaldırtman gerekecek. Bu işlem tamam sa, son bir işlem daha kalıyor Bluetooth. Bu işlem içinde çok kıymetli bir arkadaşım var, burada saçma bir sebepten tartışmaya maruz kalmıştı. Bluetooth işini ondan başkası çözemez, İstanbul' da çok uğraştım kimse yapamadı, o bir günde halletti. Şu an cihazın tüm özelliklerini kusursuz kullanıyorum. Kolay gelsin.

Konu biraz eski fakat 4 gün önce comfortline aldım 2014 model benden önceki sahibi 2 sene önce enderelektronikte 8 inç higline ekranı taktırmış 1 ay gitmiş gelmiş en son kodları çözebilmişler ekran çok güzel hatasız çalışıyor torpido içinde CD çaları falanda takılı hatta USB aux girişi teyp altında orijinal yerinde benim öğrenmek istediğim bu cihazda yotube açılmıyor telefon yansıtılamıyor bunun için ne yapmalı ama cihaz harika

0A0A44A7-8B30-4844-937A-7826194EBAC9.jpeg

035DB12B-DB45-4104-95E6-0EF508089576.jpeg

DFC9BE2C-C39E-44E1-8C3D-5F7BAA485E09.jpeg

890AB957-9840-4EE9-B115-EC631D6D1C92.jpeg

40403497-42E1-4D1B-9F05-2E1CD9A85C22.jpeg

Konu dışı - Yeni konu açıp konu kirliliği olmasın diye buraya yazıyorum.
Aracım 2016 mk7 highline
Yazılım güncellemesini nasıl yapabiliriz. Önceki aracım F30da bmw web sitesinden indirdiğim yazılımı usbye atıp güncelleyebiliyorduk. Vw grubunda servis dışında kendimiz usb ile yapabilir miyiz. Bu arada Vag kablosu yok

Yazılım güncelle yazıyor fotoda gördüğünüz gibi

661ceb0ee16cf40bcc628ad5f5d458b6.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@serdilacil  hiç bilmiyorum bugün bu işten anlayan bir arkadaş ile görüşeceğim ay sonunda servis bakımı var servisede soracağım sizdeki cihazda aynımı benimkiyle

Geri
Üst Alt