Debriyaj pedalının altında oluşan yağ kaçağı

bf417

Katılımcı Üye

İsim
sedat küçük
Arkadaşlar bugün araca bindiğimde farkettim debriyajın hemen altında paspasta birikecek şekilde yağ akmış fotoları ekledim neden olduğuna dair fikri olan var mı?

IMG_20190509_143210.jpg

IMG_20190509_143715.jpg

@bf417 Debriyaj üst merkez pompasından kaçırmıştır.Bağlantılarını kontrol ettirin , en kötü ihtimalle parça değişimi gerekir , 250-300 TL civarı bir parça fiyatı var..

@DoğanARABACI tamam teşekkür ederim aciliyeti var mıdır ? Bir iki gün sonra baktırsam.

@bf417 sistem hava yapar ve sertleşir , kaçak artar çok fazla kulanmamaya çalışın , aşağıda bıraktığım linkten 21-22-23-24-25-26 Numaralı parçalara ihtiyaç duyabilirisiniz , parçaların üstüne tıklaraka orjinal parça numarası ve hangi araçlar ile ortak kullanıldığını görebilirisiniz , geçmiş olsun , saygılarımla...

https://volkswagen.7zap.com/en/br/golf/go/2013-746/?vin=undefined#25

Sorunuz bu grup ile alakalıdır diye düşünüyorum bu arada görseli de inceleyebilirsiniz , iyi günler..

Golf Debriyaj.JPG

@DoğanARABACI debriyaj üst merkezinin kavramayla doğrudan bağlantısı var mı aracım şu an çok yukarıdan kavrıyor sorunu baskı balata sanıyordum ama bu yağ kaçağı ortaya çıktı. Kavramanın üstte olması bu parçayla ilgli olabilir mi? Baskı balatanın bittiğini işaret eden hiçbir şey yok titreme boşa sarma vs.

@bf417 Debriyajınızın üstte kavraması bittiği anlamına gelmez , lakin yağlı birçok günümüz debriyajı yukarıda kavrıyor , sis üst merkezi değiştirip sistemin havasını alın sorununuz çözülecek gibi duruyor , lakin uzaktan varsayım yapıyorum..

@DoğanARABACI sorun dediğiniz gibi debriyaj üst merkezi nette parça araştırması yaptığımda sadece bir sitede parçayı bulabildim o da oem 750tl aliexpress de aynı parça 186 lira tabi fta marka. Sizce ne yapmalıyım arada fiyat farkı çok

IMG_20190510_112154.jpg

IMG_20190510_111914.jpg

@bf417 Orjinal çıkma parça bulun ama ÇİN almayın derim , bana kalsa serviste taktırıp parça garantisini de kapmak daha iyi ama maddi olarak beni yorar derseniz çıkmacılara sorun daha iyi 

Debriyaj üst merkez arızası ile servise bıraktığım aracımı bugün teslim aldım zubizu indirimiyle 960tl ye mal oldu. 

IMG_20190515_215720.jpg

IMG_20190515_215505.jpg

IMG_20190515_204041.jpg

Gecmis olsun tekrar hocam Allah beterinden korusun, sebebi neymis peki birsey soylediler mi

Debriyaj üst merkez arızası ile servise bıraktığım aracımı bugün teslim aldım zubizu indirimiyle 960tl ye mal oldu. 

Ekli dosyayı görüntüle 20896

Ekli dosyayı görüntüle 20897

Ekli dosyayı görüntüle 20898
Geçmiş olsun.., sebebi neden kaynaklanmış söylediler  mi.? bir de paylaştığınız fatura resmini "parça kodları" gözükecek şekilde paylaşırsanız., ilerde olası sıkıntı yaşayan arkadaşlara referans olacaktır..

@forzaGilles @ZITIPAŞA sebebi net olmamakla birlikte baskı balatanın aşınması ve debriyajın sürekli yukarıda kavraması bu parçayı yorduğu ve ömrünü kısalttığını söylediler, parça değişiminden önce debriyajın altından yağ akmasa bir değişiklik hissetmeyecektim ama hala çok yukarıda kavrıyor servisteki tanıdık  usta kalkışta titreme yok daha erken baskı balatayı değiştirmeyelim dedi. Belki tanıdık olmasa baskı balatayı da değiştireceklerdi ama şu an için debriyajda yeni parça ile gelen değişiklik yok. Aracı 45 binde bir kadından aldım şu an 66 binde aldığımdan bu yana da hep yukarıda kavrıyor ilk dizel aracım olduğu için dizeller böyle sanıyordum ama serviste başka golfle karşılaştırınca benimkinin çok üstte kavradığını anladım.Bu arıza çok karşılaşılmayan bir arızaymış olduğu zamanda debriyaj yere yapışır aracı hareket ettiremezsin dediler benim şansıma yolda kalmadan servise ulaştım.  Parça kodlu olarak tekrar paylaşım yapacağım.

Geri
Üst Alt