Debriyaj pedalının altında oluşan yağ kaçağı

@forzaGilles @ZITIPAŞA sebebi net olmamakla birlikte baskı balatanın aşınması ve debriyajın sürekli yukarıda kavraması bu parçayı yorduğu ve ömrünü kısalttığını söylediler, parça değişiminden önce debriyajın altından yağ akmasa bir değişiklik hissetmeyecektim ama hala çok yukarıda kavrıyor servisteki tanıdık  usta kalkışta titreme yok daha erken baskı balatayı değiştirmeyelim dedi. Belki tanıdık olmasa baskı balatayı da değiştireceklerdi ama şu an için debriyajda yeni parça ile gelen değişiklik yok. Aracı 45 binde bir kadından aldım şu an 66 binde aldığımdan bu yana da hep yukarıda kavrıyor ilk dizel aracım olduğu için dizeller böyle sanıyordum ama serviste başka golfle karşılaştırınca benimkinin çok üstte kavradığını anladım.Bu arıza çok karşılaşılmayan bir arızaymış olduğu zamanda debriyaj yere yapışır aracı hareket ettiremezsin dediler benim şansıma yolda kalmadan servise ulaştım.  Parça kodlu olarak tekrar paylaşım yapacağım.
Bilgilendirme için teşekkürler., bu arada araç kaç modeldi hocam.?

66 binde kavrama için çok erken değil mi hocam ? Başka bir sorun olmasın ?

@alicankaradag bence de erken ama işte kullanan kişiye göre değişiyor daha önce 140 binde araç sattım tık yoktu.

@bf417 muhtemelen öyle bir durum var, ilk kullanıcısı çok acemiyse olabilir. Çünkü benim aracım 60 binde, arkadaşımınki 87 binde,  kıyasladığımda henüz ne bir titreme ne de kaçırma mevcut. Bu arada çok geçmiş olsun, Allah daha beterinden korusun.

@forzaGilles parça kodlarının yer aldığı faturayı paylaşım fakat yeni bir sorunum var araç gözle görülür derecede çok yakmaya başladı. 6-6.5 geçmeyen araç şu an 8.5 9lt yakıyor bir de bu rehberli diagnoz nedir bilginiz var mı acaba ?

IMG_20190520_104247.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@bf417 hocam servise direk geri götürmeni öneririm. Dediğin tüketimi ben 1.4 tsi ile istanbul trafiğinde dahi yapmıyorum. Enjektör diyeceğim ama 60-70 binde arabada zor ihtimal.

@alicankaradag servise giderim gitmesine de adamlar yakıtla ilgili bir parça değiştirmediler debriyaj hidrolik merkezini değiştirdiler ama gözlemlediğim bir değişiklik de media ekranı uzun süreli yakıt tüketimleri falan hep sıfırlanmış acaba yeni güncelleme falan mı yüklediler çünkü marka vw olunca dizel sıkandalından sonra insanın aklına her şey geliyor.

@bf417 o da olabilir, sökerken bir sensöre vs zarar vermişte olabilirler. Depon full ise yap 100 km tekrar fulle hocam, dediğim gibi bir sorun da olabilir, yanlış gösteriyor olabilir. Ben mesela arabayı ankaradan aldım, depoyu orada fulledim bi geldim ki neredeyse ışık yanacak. İstasyona yanaştım fulledim 21 litre aldı. Servise gittim tekrar kalibrasyon yaptılar konu çözüldü.

Debriyaj üst merkez arızası ile servise bıraktığım aracımı bugün teslim aldım zubizu indirimiyle 960tl ye mal oldu.

Ekli dosyayı görüntüle 20896

Ekli dosyayı görüntüle 20897

Ekli dosyayı görüntüle 20898
Hocam merhabalar aynı sorunu ben de yaşıyorum 1.6 tdi 2016 model aracımda. Faturaya baktığımda asili gördüm. Ben de eskişehirdeyim sonrasında yakıtın arttığını söylemişsiniz. Sorunu nasıl çözdünüz, eskişehirde tanıdık ustam yok ben de yetkili servise götürmeyi düşünüyordum ama tedirgin etti bu yakıt artışı ya da önerebileceğiniz bir usta var mı?

Hocam merhabalar aynı sorunu ben de yaşıyorum 1.6 tdi 2016 model aracımda. Faturaya baktığımda asili gördüm. Ben de eskişehirdeyim sonrasında yakıtın arttığını söylemişsiniz. Sorunu nasıl çözdünüz, eskişehirde tanıdık ustam yok ben de yetkili servise götürmeyi düşünüyordum ama tedirgin etti bu yakıt artışı ya da önerebileceğiniz bir usta var mı?
Yakıt bir iki ay sonra düzene girdi ilginç bir şekilde.

Geri
Üst Alt