Golf7 comfortline Yağmur sensörü var far sensörü yok

thelakayit

Üye
İsim
Erhan
Merhaba değerli golftutkusu üstadları bir sorunum aslında bir sorum var .Aracım 2013 golf7 aracımda yağmur sensörü var fakat far sensörü yok auto konumu far düğmemde bulunmuyor .Cam da tek gözlü bir sensör var dikiz aynasının olduğu yerde normalde çok kişi varsa ikisi vardır yoksa yoktur dedi ama acaba sadece far düğmemi  değiştirsem ve kodlama yaptırsam far sensörü kullanabilirmyim? Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım almak isterim .

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba değerli golftutkusu üstadları bir sorunum aslında bir sorum var .Aracım 2013 golf7 aracımda yağmur sensörü var fakat far sensörü yok auto konumu far düğmemde bulunmuyor .Cam da tek gözlü bir sensör var dikiz aynasının olduğu yerde normalde çok kişi varsa ikisi vardır yoksa yoktur dedi ama acaba sadece far düğmemi  değiştirsem ve kodlama yaptırsam far sensörü kullanabilirmyim? Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım almak isterim .
merhaba aracınızda far/yağmur sensörü bulunmuyor hocam. O gördüğünüz tek göz dediğiniz nem sensörü. O sensörü yerinden söküp yenisini takmanız lazım far/yağmur/nem sensörü 3ü bir arada oluyor. Ayrıca far anahtarınız değişmesi gerekli auto konumlu anahtar ile.

Upvote 0
Yağmur sensörü olduğundan emin misiniz? Eğer yağmur sensörü olduğundan eminseniz, yağmur-far sensör grubu sonradan takılmıştır far anahtarı değişmediği icin far sensörü aktif olmamıştır. 

Upvote 0
Ama yagmur sensörüm var üstadım çalışıyor yani şöyle ki eski aracımdan biliyorum golf 5 de var dı aracın camına su serptiğim zaman silecekler otomatik çalışıyor hatta hız ayarıda var silecek kolunun üstünde 

Upvote 0
https://www.aliexpress.com/store/product/Auto-Head-light-Sensor-Rain-Sensors-Headlight-Switch-For-GOLF-MK7-7-VII-5GG941431D-8U0955559C/523203_32866332901.html?spm=2114.12010615.8148356.47.751018dfXxXcle

bu linkteki ürünleri almanız gerekiyor. Ancak far anahtarını söküp bi bakın anahtardan çıkan kablo sayısı 8mi 9mu diye eğer 9 kablo var ise far anahtarından C soketine kablo çekmenize gerek kalmayacak. sadece far anahtarı ve sensör değişimi ile donanım işi bitecek. Yazılım işi içinde kablo ile kodlanması gerekli araca.

Upvote 0
Yok sonradan takılmamış orjinal yetkili serviste expertiz yaptırdım bizzat da bunu sorduk ama far sensörü yok dediler ben de buna şaşırdım 

Upvote 0
Ama yagmur sensörüm var üstadım çalışıyor yani şöyle ki eski aracımdan biliyorum golf 5 de var dı aracın camına su serptiğim zaman silecekler otomatik çalışıyor hatta hız ayarıda var silecek kolunun üstünde 
peki media ekranında silecekler ile alakalı hangi menüler var 

Upvote 0
Far anahtarını da çektim 10 tane giriş var  9 pin bağlı bir tane boşta sanırım bir far anahtarı bulup kodlatsam yetiyor vag com da görünür belki bağlasam olduğu anlayabilirmiyiz acaba genede çok teşekkür ederim arkadaslar ilginiz için

E3912345-5E5F-4E71-8D00-A0A65308E462.jpeg

Upvote 0
Far anahtarını da çektim 10 tane giriş var  9 pin bağlı bir tane boşta sanırım bir far anahtarı bulup kodlatsam yetiyor vag com da görünür belki bağlasam olduğu anlayabilirmiyiz acaba genede çok teşekkür ederim arkadaslar ilginiz için

Ekli dosyayı görüntüle 20732
9 kablo var ise auto konumlu bi anahtar takın yerine vagcomda görünür kodlamasını yaptırın.

Upvote 0
Yağmur için bir kodlamaya gerek yok, silecek kolu bir kademe yukarı da olsun yetiyor.

Far sensörü için de Select>Central electrik>coding>long coding helper>BYTE 6>bit 0-1 Light sensör installed yapılacak.

Select>Central electrik>coding>long coding helper>BYTE 7>Bit 5 işaretlenecek. 

Upvote 0

Geri
Üst Alt