DCC VE SPOR YAY

lasttohit

Katılımcı Üye

İsim
Kubilay
Merhaba arkadaşlar, aracımda sürüş modu seçme olayı var ve sanırım dcc olarak geçiyor. Aracıma spor yay ve spacer takmak istiyorum fakat bunu yaptığım zaman bu sistemde herhangi bir  arıza oluşuyor mu veya başka bir sakıncası var mı? bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.(Spor yay - spacer)

Orjinal sisteme orjınal olmayan bir ekipman kullandığınızda sistem sağlıklı çalışmayacaktır Hocam.

Dolayısyla sistem Sorun yaşatır. İllada takmak kullanmak isterim derseniz Bunları Göze almanız gerekir.

Benim kendi Düşüncem ise spacer Kullanmamanız. 

spacerın zararı nedir? neden öyle düşünüyorsunuz ?

spacerın zararı nedir? neden öyle düşünüyorsunuz ?
Kendi görüşüm hocam. Ayrıca Fabrika çıkışı  orjinal bir uygulama değil ve aracınızın  Aerodinamik yapısına olumsuz  etkenleri olacaktır.

Spacer yerine OFSET değeri uygun jant lastik kullanılabilir çözüm olarak.

Bu arada DCC ve sürüş modu seçme farklı donanımlar. DCC var ise spor yay takmanız gereksiz olur ki DCC süspansiyonlu araçlar zaten alçaktır.

@lasttohit Dartfort jant alabilirsiniz durban ve sebring jantlara göre 7 mm daha dışarda olur doğal speacer gibi.

Bu arada DCC ve sürüş modu seçme farklı donanımlar. DCC var ise spor yay takmanız gereksiz olur ki DCC süspansiyonlu araçlar zaten alçaktır.
Evet DCC normal araçlara alçaktır ama sport yay dcc den de alçaktır. DCC opsiyonuna sahip bir araç sahibi olarak bana da araç çok yüksek geliyor. Sanki suv kullanıyorum gibi 18" jantın üstünde çok boşluk var.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Evet dcc normale göre daha düşük ama sanırım sadece 1 cm falan daha küçük 18 jantın üstüne biraz daha altçaltmak istiyorum

Ne yaptınız bulabildiniz mi dcc uyumlu spor yay ? Mubea yaylar için servis ile görüştüm üzerindeki yay dışında farklı bir yay için fiyat veremeyeceklerini söylediler. Eibach, kw için de dcc uyumlu spor yay bulamadım ülkemizde..

Hesabımı kitabımı yaptıktan sonra ben bu siteden sipariş vereceğim ama hangi kodlu yayı alacağımı anlamadım, var mı bilen :)  (Dcc (ACC) uyumlu yay nasıl oluyorsa, yaylar dcc (ACC) uyumluymuş. )

http://racingline.nl/index.php?route=product/product&product_id=97

► Golf 7 GTI/GTD                 R31G7GT
► Golf 7 R                               R31G70R
► Golf 7 TDI                           R31G7ML
For lower power engined cars with twist-beam rear suspension, the following VWR Sport Springs are available:
► Golf 7 solid/twist beam              R31G7BA

https://www.ebay.com/itm/VW-Golf-MK7-IRS-RacingLine-Sport-Suspension-Lowering-Springs-Volkswagen-Racing/162323448715?hash=item25cb3b438b:g:pk0AAOSwsupb9zCp

Buraya göre benim araç için ( bağımsız arka süspansiyon ) R31G7ML parça kodlu uyumlu görünüyor. Kendi sitesinde o kod TDİ a tekabül geliyor. Kafam çok karışık..

Moderatör tarafında düzenlendi:
7.5 dizel dsg için 18 inch janta hangi yayı kullanmalıyım dostlar lütfen bi yardım.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınızda DCC var ise istediğiniz her yayı takabilirsiniz benim aracımda da DCC mevcut

Hatta üzerindeki amortisörleri bozmadan ayarlanabilir coilde yapılmaktadır  

xt spring marka 4.5 mm yayları mevcut. Selamlar. 

Geri
Üst Alt