Akü problemi..

mmartins

Üye
İsim
Murat
Herkese iyi aksamlar..2016 mart çıkışlı aracimda bugun ilk defa 12v  akü zayıf. Sürüş isletiminde sarj edin sende bi uyarı aldım. Mars hemen aliyor aslında.

Geçen ay 3. Yıl bakımında servisteki arkadaş akuyude sarj ettik falan gibi biseyler söyledi.durumu iyi değişime gerek yok demişti..Bu uyarı akünün bittiği anlamına mı geliyor öyleyse 3 yıl erken degilmi bitmesi için akünün kaldı ki start stopu kullanmiyorum araç çalışmadığı sürede teyibide kullanmam ama sanirim akü bitmek üzere. Iyi aksamlar.

Sanırım bu sorunu yaşayan tek benim..hiç yorum gelmemiş..aracimi biraz önce izmir gaziemir vosmere bıraktım.uzatılmış garanti kapsamında akünün değişeceğini söylediler..rutin şarja bağlayıp garantiye şarj tutmadığını ve değişmesi gerektiğinin onayını aldıktan sonra değişim gerçekleşecek..uzatılmış garanti kapsamında değiştiğinden takılacak akü 2 yıl garanti kapsamında olacakmış..arkadaşların bilgisine...

@mmartins Bilgilendirme için teşekkürler hocam. Akü sorunu olduğunda öncelikle şarj ediliyorsa edilir, eğer olmazsa da yeni aküye geçilir. Bununla ilgili forumumuzda konular bulunmakta. 

Sanırım bu sorunu yaşayan tek benim..hiç yorum gelmemiş..aracimi biraz önce izmir gaziemir vosmere bıraktım.uzatılmış garanti kapsamında akünün değişeceğini söylediler..rutin şarja bağlayıp garantiye şarj tutmadığını ve değişmesi gerektiğinin onayını aldıktan sonra değişim gerçekleşecek..uzatılmış garanti kapsamında değiştiğinden takılacak akü 2 yıl garanti kapsamında olacakmış..arkadaşların bilgisine...
Hocam aynen dediğiniz gibi akü garantiden değişiyor. Geçen ay benim akü hiç uyarı vermeden bitti. Benim araba da 2016 mart çıkışlı. 3 yılda bitmesi bence erken ama neyse..

Varta marka efb akü takıldı. Yalnız sonradan öğrendigme göre bu akü fren enerjisi geri kazanımlı değil. Buna dikkat edin serviste. Araçta boyle bir özellik var ama onu kullandıran akü takmıyorlar.

Vw servisleri bazen gerçekten insanı arabasından soğutuyor 

@Yigit3735 sanırım agm akü destekliyor fren enerjisi geri kazanımını.. aracın üstündeki efb aküydü. araçta fabrika çıkışı efb ise gene efb takılıyormuş..

@Yigit3735 sanırım agm akü destekliyor fren enerjisi geri kazanımını.. aracın üstündeki efb aküydü. araçta fabrika çıkışı efb ise gene efb takılıyormuş..
Exide marka efb takılıydı evet ama burda Bi yorumda okumuştum, bu Exide efb'ler f.e.g.k 'nı destekliyormuş..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Exide marka efb takılıydı evet ama burda Bi yorumda okumuştum, bu Exide efb'ler f.e.g.k 'nı destekliyormuş..
Aracınıza fabrika tarafından efb takılıysa yeni takılacak akü de aynı değerlerde efb olur., bunda servise kusur bulamayız., agm istediğiniz taktirde farkını vermeniz gerek., fren enerjisi geri kazanımı ne kadar efektif olduğu tartışılır., Esas agm 'nin esas önemi f.e.g.k. özelliğinden çok daha uzun ömürlü olması ve iklim şartlarına dayanıklı olmasıdır (tabii uygun koşullara uyarsanız..) Kimsenin ne işe yaradığını halaa anlayamadığı f.e.g.k. boş verin olsa ne olur olmasa ne olur..

Daha önce burda Bi konuda okudugma göre konusuyorum. Eğer efb Exide bu özelliği sağlıyorken şimdi bu özelliği sağlamayan efb varta taktılar ise ben bu durumda servise kusur buluyorum. Almanın mühendisi bu özelliği koydu ise bu araca, ben kullanmak isterim bunu. 

Daha önce burda Bi konuda okudugma göre konusuyorum. Eğer efb Exide bu özelliği sağlıyorken şimdi bu özelliği sağlamayan efb varta taktılar ise ben bu durumda servise kusur buluyorum. Almanın mühendisi bu özelliği koydu ise bu araca, ben kullanmak isterim bunu. 
Büyük ihtimal ben yazmışımdır sebebini de bir türlü anlayamadım geçen forumdan bir arkadaşın t-roc inceleme videosunda akünün resmini çektim varta efb vardı sizdekide herhalde bu , arkadaşlarda bu akü efb plus o yüzden özelliği karşılar demişlerdi.

57f1ef6dd5bcfa1fdf2586887b759c0d.jpg

Bende bildiğimden değil üreticilerin sitelerindeki açıklamalara göre konuşuyorum buyrun açıklamalar sizde bakın ,

bb0368f60f7f83438b947d6631088ed9.jpg

a0cb3186c70996aa060e68754b37fe96.jpg

fec08eca4d235701252901e742f17c3f.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hocam, ben sizin yazıyı görünce varta'nın sitesinde baktım rejeneratif tekno.ya sahip olmayan araçlar için diye yazıyı oyle gördüm.

Benim arabaya takılan akü bu. Numaraları hemen hemen aynı gibi. 

IMG_20190507_165419.jpg

Teşekkür ederim tekrar bilgilendirme için [emoji119]
Rica ederim hocam , sıfır araçta aynı akü ile gelmiş servise söylenecek pek bir şey kalmıyor [emoji4]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@Yigit3735 Merhaba, dün itibarıyla serviste akümü değiştirdim. İki model aküden bahsediyorlar. Orijinal ve orijinal ekonomik, teknik hiç bir açıklama yapamıyorlar. Orijinal dedikleri yeni araçların hepsinde, yani vw bandından çıkan aküymüş. Diğeri hakkında ise orijinal 4-5 yıl giderken, orijinal ekonomik ise 3-4 yılda gidermiş. Bana pek anlamlı gelmese de yaklaşık 880 tl ödeyerek sizin resimde belirttiğiniz aküyü taktılar. Bakacağız bakalım, umarım memnun kalırım. (Eski akümü tam 5,5 yıl kullandım, performans olarak iyiydi, ancak olmadık bir yerde bırakmasın diye değişme ihtiyacı duydum.) 

Geri
Üst Alt