Cam Tavan Kilitlendi

golgi

Yeni Üye
İsim
M. GAZALİ
Merhaba, Golf 7 cam tavanı sabah açayım dedim, hareket etti 3-4 cm açıldı ki durdu. hiç bir şekilde hareket etmiyor şu an.

komutu algılıyor ama kımıldamıyor, hatta hareket etmek istediğinden dolayı bir yere sıkışmış gibi ses geliyor..

acaba resetleme gibi bi seçenek var mı, ya da manuel kapatma. 

şu an cam tavan açık halde ve napacağımı bilemedim.

Denemedim ama Kapama / Açma tuşlarına 10-15 saniye basılı tutmayı deneyin. Diğer markalarda bu şekilde resetleme vs vardı sanırım.  Ancak hareket motoru arızalandı ise bir tepki vermeyebilir... 

Upvote 0
anahtar ile kilitleyip kumanda ile kapatmayı deneyin. belli bi zaman 5 dk. gibi bekledikten sonra tekrar açmayı deneyin.

Upvote 0
hocam kumanda ile kapatmayı denedim ama kapanmıyor, kapatsam açmam zaten :)

ustaya götürecem de şu an vaktim yok ve açık durumda beklemesi kötü garajım da yok..

Upvote 0
aynı sorun bende de oldu hiç bir şekilde yaptıramadım servis tavanı sökerek yapabiliyor .

konyada bir arkadaş bende yaparım dedi ama serviste yaptırayım dedim .

başka çözüm bulamadım.

Upvote 0
@Ugur.974 Tavanı soktururken özellikle düzgün sökülüp takılacağının ve ses yapmama konusunda garanti isteyin, bir önceki aracımda tavan döşemesi sökülüp takıldı ses ve gicirtidan arabayı parçalayasim geliyordu.

Upvote 0
Kalibre ettikten sonra (hareket tuşuna basılı tutunca ) düzeldi kendiliğinden. 

Herkese teşekkürler
malesef aynı sorunu şu anda ben de yaşadım. hareket tuşuna hangi yöne basarsam basayım “tık” ediyor ama sunroof hareket etmiyor. öylece kaldı valla. nasıl çözdünüz?

Upvote 0
@cagan91 @hellfire39 Çözümü bulan arkadaş soruyu sormak için üye olmuş, çözümü de kendince bulup (sağolsun paylaşıp) sessizce ayrılarak bir daha buralara uğramamış. :)  @forzaGilles ve diğer üstadlar yardımcı olacaklardır ama anladığım kadarıyla açma, kapama ya da yarı açma tuşuna uzunca basarak halletmiş, tek tek denemekte fayda var. 

Upvote 0
benimki kendi kendine düzeldi şaka gibi :) sabah kalktım, sanayiye baktırmaya gideyim dedim. gitmeden de şansımı deneyeyim belki windows gibi aracı aç-kapa yapınca düzelir düşüncesiyle, ve oldu. halbuki aracı gece park ettikten sonra da bir kaç defa aç-kapa yapmıştım ama olmamıştı. geceden sabaha kendine gelmiş sağolsun. hazır çalışıyorken de würth yağ ile yağladım. sorunsuz devam. 

Upvote 0
@hellfire39   elektronik cihazların arızlarında atalarımızın ilk 3 çözümü:

1-kapat aç

2-fişini çıkarıp tak

3-tokatla

benimki 3. seçenekle çözüldü. tavan döşemesinde sunroof motorunun olduğunu  düşündüğüm yere

elimin ayasıyla 2 defa patlattım.  normale döndü.

Upvote 0
Aynı durum benimde başıma geldi, yolda giderken arkasini kaldirmistim kapatmaya calistigimda ses geliyor ancak tepki vermiyordu, sonra disardan biraz baski uygulayinca kapandi, sonra acip baktigimda menteselerin bayagi tozlandigini gordum, simdi Wurth Hhs grease siparis verdim gelince temizleyip uygulayacagim artik. Sonucta hareketli bir mekanik parca ve aldigimdan bu yana 4 senedir en ufak bir temizlik ya da bakım yapılmadı, cam tavana da kusur bulmamak lazim 😁

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0

@hellfire39 elektronik cihazların arızlarında atalarımızın ilk 3 çözümü:

1-kapat aç

2-fişini çıkarıp tak

3-tokatla

benimki 3. seçenekle çözüldü. tavan döşemesinde sunroof motorunun olduğunu düşündüğüm yere

elimin ayasıyla 2 defa patlattım. normale döndü.
An itibari ile durum başıma geldi ve el ayalarımızın ayarı iyiymiş 😀 sorun çözüldü👍

Upvote 0

cam tavanın var mutlusun sanıyorlar :D
bende de fitilden su alıyordu zorla düzelttirdim :D her özellik ekstra sorun arkadaş anlamadım gitti

Upvote 0

Geri
Üst Alt