Jump to content
MKT86001

kuş pisliğine ne iyi gelir

Recommended Posts

sayın arkadaşlar belki çok soru soruyorum sizlere ama çok faydalı bilgiler çıkıyor aranızdan

sorum ise aracım beyaz bu arada; kaput tampon ve çamurluklarda şeffaf folyo var aracıma kuş devamlı pisliyor ve farkında olmadan bu pislik kalıyor araçta bunları nasıl temizleyebilirim resmen folyoyu bile yakıyor bunu temizlemem için bir pasta cila veya ne var bu durum için saygılar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hocam merhaba,

Kuş pisliği için direk degil ama böcek zift kalıntılari için ürünler var bunlardan temin edip kullanabilirsiniz. Chemical guys bug tar remover vb. 

Yada benim gibi ön yıkama şampuanı alıp 1/10 oranında sulandırıp kullanabilirsiniz. Ayrıca ön yıkama da yapmış olursunuz. Ön yıkama şampuanını birkac dakika bekletip bol suyla durulamanız gerekiyor. Bunun içinde valet pro citrus pre wash alabilirsiniz.

Ben fısfıs şişeye doldurdum bagajda duruyor sürekli 😊

MKT86001 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

fusso coat soft99    (aracınız beyaz,  sizde beyaz kutuyu tercih edin)   uygulatın / uygulayın...

Ben aldım 1 kutu kil süngerimin gelmesini bekliyorum. Kendim uygulamayı deneyeceğim. Becerebilirim inş...  (üründen yabancı sitelerde ve trde bir çok kullanıcı memnun...)

latissimusdorsi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, MKT86001 yazdı:

sayın arkadaşlar belki çok soru soruyorum sizlere ama çok faydalı bilgiler çıkıyor aranızdan

sorum ise aracım beyaz bu arada; kaput tampon ve çamurluklarda şeffaf folyo var aracıma kuş devamlı pisliyor ve farkında olmadan bu pislik kalıyor araçta bunları nasıl temizleyebilirim resmen folyoyu bile yakıyor bunu temizlemem için bir pasta cila veya ne var bu durum için saygılar

Öncelikle boyaya zarar gelmemesi için boya koruma veya seramik yaptırın. kaplamalarda zaten boyaya sıkıntı yaratmaz. benim arabamın arkasında sürekli saf su taşırım gördüğümde su ile yumuşatıp silerim hiç bir zararı olmadan kurtulurum. eğer silemiyorsanız üzerine su dökün, sonra suyun aşağı doğru aktığı su yoluna su dökün ki boyaya zarar veren asitten kurtulun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
19 dakika önce, niclayt yazdı:

@MKT86001 hocam folyoya değil direk boya üzerini temizleyip boyaya uygulanması lazım. (folyoda tutunamaz... Öyle ki kil ile detaylı temizlik yapmadan da kolay kolay tutmayacağını söylüyorlar.)

Hocam merhaba,

Polisaj yapılmayacaksa kil uygulaması elzem değil demişti @AdanaDetailing mahmut hocam. Ama kil den önce demirtozu temizliği yapin. Auto finesse iron out, valet pro dragons breath, koch chemie fb den birisiyle, tercih valet pro olurdu. Kil den sonra da 1/1 ipa ile aracinizi silmeyi unutmayın..

MKT86001 ve Ender bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@AdanaDetailing @KaiZeN Merhabalar hocam.

Aslında aracım boya olarak parlak duruyor, sıkıntılı görünmüyor... (1,5 yıl öncesinde seramik uygulanmıştı)  Eskiden zor kir tutuyordu, özellikle kapı yanları sadece su ile temizliyordum. Nadiren aracı köpük yapıyordum... Ama son zamanlarda bu özelliğini yitirdi, kapı yanları çok çabuk kirleniyor. Boya halen parlak ama çok kir tutuyor diye soft99'u uygulamaya karar verdim.

https://tr.aliexpress.com/item/Araba-Y-kama-S-nger-Sihirli-Kil-Ovmak-Blok-Oto-Temizleme-Mumu-Leh-e-Yast-klar/32891016393.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4d2geYcX  şuradaki kil süngeri sipariş verdim. Normal kil yerine bununla temizlemeyi düşünüyorum, Polisaj vs. gerektirmeyeceğini düşündüm.  Diğer normal kil hamurunu kullanmaya cesaret edemedim...  Demir tozu temizlemeye de tavsiye ettiğiniz bir ürünü kullanırım. Ayrıca ipa  ile son bir temizlik yaparsak sanırım tutunmayı daha iyi sağlarız.

Aklımdaki sıralama şu şekilde;

- Aracı güzelce şampuanla yıkamak
- Demir tozu temizleyici uygulamak, su ile durulamak
- Yukarıda linkini verdiğim kil süngeri ile ABARTMADAN yüzeysel olarak boyalı alanları elden geçirmek (kaydırıcı olarak araç şampuanından bir sprey yaparım), su ile durulamak, güzelce kurulamak
- İpa ile son bir temizlik yapmak
- soft99'u uygulamak.

Yanlışım varsa düzeltin lütfen. 

MKT86001 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, niclayt yazdı:

Aslında aracım boya olarak parlak duruyor, sıkıntılı görünmüyor... (1,5 yıl öncesinde seramik uygulanmıştı)  Eskiden zor kir tutuyordu, özellikle kapı yanları sadece su ile temizliyordum. Nadiren aracı köpük yapıyordum... Ama son zamanlarda bu özelliğini yitirdi, kapı yanları çok çabuk kirleniyor. Boya halen parlak ama çok kir tutuyor diye soft99'u uygulamaya karar verdim.

https://tr.aliexpress.com/item/Araba-Y-kama-S-nger-Sihirli-Kil-Ovmak-Blok-Oto-Temizleme-Mumu-Leh-e-Yast-klar/32891016393.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4d2geYcX  şuradaki kil süngeri sipariş verdim. Normal kil yerine bununla temizlemeyi düşünüyorum, Polisaj vs. gerektirmeyeceğini düşündüm.  Diğer normal kil hamurunu kullanmaya cesaret edemedim...  Demir tozu temizlemeye de tavsiye ettiğiniz bir ürünü kullanırım. Ayrıca ipa  ile son bir temizlik yaparsak sanırım tutunmayı daha iyi sağlarız.

- Yukarıda linkini verdiğim kil süngeri ile ABARTMADAN yüzeysel olarak boyalı alanları elden geçirmek (kaydırıcı olarak araç şampuanından bir sprey yaparım), su ile durulamak, güzelce kurulamak
- soft99'u uygulamak.

bu işlemlerin arasına kil işlemi sonrası durulama ve ardından tekrar yıkama yapmayı ekleyin derim., sonrasında ipa yaparsınız..

KaiZeN ve niclayt bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Şimdi benzinlikten geliyorum.Maalesef kuş pisliklerine yapabildiğim tek çözüm hemen arabayı yıkamak.

Arabamda çok fazla demir tozu var.Bu tozları demir tozu çõzúcú sıkarak temizlemeye çalışsam yeterlimi yoksa devamında kil polisaj vb devam uygulamalarınıda yaptırmak şartmıdır.7c0469e34ab89f0b2d0bae8f7dfb3cff.jpg

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, slck yazdı:

Şimdi benzinlikten geliyorum.Maalesef kuş pisliklerine yapabildiğim tek çözüm hemen arabayı yıkamak.

Arabamda çok fazla demir tozu var.Bu tozları demir tozu çõzúcú sıkarak temizlemeye çalışsam yeterlimi yoksa devamında kil polisaj vb devam uygulamalarınıda yaptırmak şartmıdır.7c0469e34ab89f0b2d0bae8f7dfb3cff.jpg

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam merhaba,

Nacizane tavsiyem valet pro dragons breath, auto finesse iron out dan birisini yıkaması yapılmış temiz aracınıza uygulayıp 5-6 dk ürünün çalışmasını bekleyip (hatta spreyledikten sonra ürünü kullanmayacağınız bir bezle yayabilirsiniz) iyi bir şekilde durularsanız demirtozu kalmaz diye düşünüyorum. Yine de boyanın yüzeyinde kalan reçine, böcek artıkları, zift vb için kil uygulayabilirsiniz polisaj yapmak istemezseniz iyi bir kayganlaştırıcıyla(kil kaydırıcı ve şampuan) valet pro turuncu kıl kullanarak yüzeyi tamamen temizleyebilirsiniz. Kil i bölerek kullanırsınız, yere düşeni kullanmayın, arada kayganlaştıcıyla yoğurarak yapışan partiküllerin aracı çizmesini engelleyin. Polisaj yapacaksanız da valet pro mavi kil uygulayabilirsiniz.

slck bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, niclayt yazdı:

- soft99'u uygulamak.

Sıralama doğru hocam sadece kil sonrası köpük sıkıp durulamanızı tavsiye ederim

niclayt, Ender, mutlubey17 ve 1 diğer bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Öndeki mesajımda yazdığım sıralamada soft99 uyguladım. Baya yordu beni... İş sırasında 11500 adım atmışım ona göre hesaplayın işte :) 

Siz siz olun açık alanda yapmayın !!! Sineklerden uçan böceklerden ancak fırsat bulup sürekli temizleyerek zar zor yaptım. Kapalı garaj yok...

Koch chemie fb açık alanda kullanmama rağmen kokusu oldukça ağır, bu ürün kullanacak kişilerin kesinlikle açık alanda ve maske takarak kullanmasında fayda var !

Sonuç aşağıdaki gibi :) 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

KaiZeN, forzaGilles, mutlubey17 ve 2 diğer bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Serkanasn teşekkürler.

@sertan teşekkürler hocam. Genel olarak yaptığım işlemler şu şekilde;

- Aracı şampuanla yıkadım (carpex)
- Demir tozu temizleyici uyguladım, su ile duruladım  (koch chemie fb)
- Kil süngeri ile hafiften boyalı tüm alanları temizledim 
- Aracı tekrar şampuanla yıkadım,
- İpa ile son bir temizlik yaptım (Divortex. Çok az sulandırdım ipayı.)
- soft99 uyguladım...

HasanM bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On ‎07‎.‎05‎.‎2019 at 13:52, MKT86001 yazdı:

abim sende benim gibi yap aracın arkasında her daim cam sil kutusunda su bulundur, gördüğün anda hemen ıslatıp yumuşat ve sil, bezin yoksa bolca su sık ki asitin etkisini zayıflatsın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Öğlen baktım aracın üzerinde kuş pisliği var, Güneşte iyice kurumuş.
Hemen bir ıslak mendil aldım silmeye başladım... Sanki pislik yeni yapışmış gibi anında çıktı. Toz alır gibi temizlendi :) 

Soft99 dk. 1 Gol 1 :D 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: bursair
      ARAÇ BİLGİLERİ
      Genel bilgiler: Pasifik Mavi , Boya değişen yok , Kamera, Cam Tavan , ULED  
      Boya ve değişen:  Yok
      Fiyat: 135.000tl .  -   ilan no : 698418789 - sahibinden ilan numarası
      Km : 38.000
      FOTOĞRAFLAR:

• Yazan: Hüseyin Koç
      Ürün Adı:  Discovery Pro Mib 2 ve amblem kamera
      Detaylar:  Discovery Pro mib 2 sorunsuz arka amblem camera ile beraber çercevesi de verilecektir. Ayrı ayrı satış yapılabilir... Ayrı satış fiyatları için konuşalım.
      Fiyat:  8000tl
      Fotoğraf:  
    • Yazan: rasistaken
      Merhaba dostlarım. Cümleten iyi akşamlar dilerim. Dün bir konu açmıştım Jetta ile alakalı. Ekonomik durumumdan dolayı biraz para gerekli olduğu için arabamı takas+para ile satmak istiyordum. Bugün bir araç buldum. Konuştuk ve anlaştık. 2014 1.4 TSI ACT 140PS DSG F1 132.000 kmde bir arabası var arkadaşın. Fiyatı da gayet uygun geldi bana. Emsallerine baktığım kadarıyla. Malum sitede ilan fiyatı 75.500 gözüküyor. Yarın almaya gideceğim diye düşünüyorum ve size de danışmak istedim. Araçta 26.000 hasar kaydı var. Sorduğumda ise verdiği cevap tam olarak böyle. "Sol ön çamurluk değişik sağ ön çamurluk boyalı sol arka camurluk boyalı hasarı sol ön camurlukta. Yandan darbe almıs jant amörtisör teker bilyası falan ön takım değişmiş ondan dolayı gelıyo hasar" Motora ve şaseye dokunulmamış bilgisini aldım. Sizce nasıl dostlarım?
    • Yazan: rasistaken
      Merhaba dostlarım. İyi akşamlar dilerim herkese öncelikle. Kısa bir süre önce 2016 model 1.2 TSI Comfortline paket Golf almıştım fakat ekonomik nedenlerden dolayı satmak zorundaydım. Bir arkadaş ile takasa girmeyi düşünüyorum. Arabası 2012 model 1.4 TSI Comfortline paket bir Jetta. Üste makul bi para alacağım. Sorum daha önceden veya şu an Jettası olanlar tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim. Ne gibi farklılıklar yaşarım? Şimdiden teşekkür ederim.
    • Yazan: serhatas
      Merhabalar aranıza yeni katıldım. Tecribeli arkadaşlara bir sorum olacaktı. Golf7 aracım anahtar pil uyarısı veriyordu, pili değiştirdim uyarı gitti. Birkaç gün sıkıntısız kullandım. 2 gün sonra anahtar çalışmadı. Manuel olarak kapı açılıyor ve araba çalışıyor. Yedek anahtar da sağlam. Düşünüyorum ki beyni silindi. Tekrar nasıl senkronizasyon yaparım yardımcı olursanız sevinirim. Pil dolu anahtar üstündeki kırmızı lamba da yanmıyor.