Baskı balata başlamadan biten servis macerası

bf417

Katılımcı Üye

İsim
sedat küçük
Cumartesi günü fren balatalarını 66binde ilk defa değiştirdim değişim için oem parça istiyordum fakat servis ön arka 750 parça 350 işçilik istedi sanayide önleri ispanya üretimi adı yazmıyordu parçacı kaliteli yan sanayi dedi ben de inandım😀 arkaları delphi ile değiştirdim toplam işçilik dahil 275tl tuttu.

Balataları değiştiren usta fren alıştırmasında debriyajın artık çok yukarıda kavradığını yokuşta kalkarken zorlama kalırsın dedi. Servise gitmişken onun da işçiliğini sorayım dedim  tdi manuel sadece işçilik fiyatı 1250 tl cik dediler. Baskı balata nette parça araştırmamda ise üç farklı seçenek mevcut baskı balata oem kodu 04L141015D 

Benim anladığım kalite sıralaması

sachs => luk => oem diye sıralanıyor.

Oem diğerlerinin neredeyse iki katı fiyat ama oem alıp kendi ustama değiştirmeyi düşünüyorum ne dersiniz.

IMG_20190506_105745.jpg

@bf417 hocam geçen hafta sachs marka set ile baskı balatayı değiştirdim. İşçilik dahil 1.050 TL tuttu. Şimdilik bi sıkıntı yok, haliyle debriyaj yumuşadı baya.  Galiba içinden çıkan orijinal ekipman da sachs marka. 

@bf417 Sachs marka çıkıyor üzerinden. Sachs da luk da kalite olarak yakındır birbirine. İkisinden birini alin Servis yerine dışarıda yaptirin hocam

@bf417

Ters orantınız var?

66 binde biten fren balatası için ,

Demek ki sürekli frene bas dur ! Debriyaj ! vitese tak kalk  durumunun  seyrek olduğuna işaret ediyor.

Bu durumda baskı balatanın en azından 100 bini görmesi beklenmeliydi . Bence kalkışlarda bariz titreme falan yoksa o baskı balatanın daha gideri var!

Marka olarak ilerde sachs takın geçin (sachs yani yan sanayi Tayland değil Hindistan değil, bildiğimiz germany)

X2 para vermek mantıksız

Geçtiğimiz sene bu zamanlar ben de baskı balatayı değiştirdim servis dışında.  Sachs marka taktırdım, üstünden çıkan da Sachs'tı. Baskı balata+arka ferodo balata toplam 1000 ya da 1100 vermiştim işçilik dahil 

@Savatage baskı balatada titreme, boşa sarma yok sadece debriyaj üstte kavrıyor ben de boşa sarasıya kadar binmeyi düşünüyorum nette izledim 2k dan 3k devire geçip gaz yemeyen videoları bence o zaman değişim sinyali veriyor yolda kalmamak için değiştirilmeli. debriyajın üstte kavraması aslında bir yönden iyi yormuyor üst taraf yumşak taraf. Balatalar daha giderdi ama özellikle bir senedir arkalardan tiz bir ses geliyordu arkalar değişince komple değiştirmek istedim şimdilik ses yok ve frenleri daha güçlü hissediyorum.

Oem almaya gerek yok o zaman sachs düşünülebilir

Geri
Üst Alt