Golf 7 1.2 Tsi AKÜ PROBLEMİ

eyupgolf

Üye
İsim
eyup
Arkadaşlar dün aksam arabami calistirmak ostedigimde mars biraz zor aldi hemen akü durumuna baktım yuzde 60 görünüyordu bi 70 km yol yaptim park halinde 2 3 saat bekledikten sonra araç bu sefer ilk seferde calisti ama bi hantallik sezdim marşta yolda bu sefer plaka aydinlatma hatasi diye bi uyari aldim plaka isigi yanip sonuyordu sanki elektrik sistemi bi hantal acaba aküm mü bitiyor araç 2013 model 1.2 tsi benden onceki sahibi akuyu degistirdi mi bilmiyorum ustundeki akü ispanyol mali made in spain diyor sanirim fabrikasyon akü 

Ayrıca yeni akü gerekiyorsa ne almaliyim nasil oluyor hangisi daha uygun ve iyi hicbir bilgim yok yorumlarinizi bekliyorum

..... akü durumuna baktım yuzde 60 görünüyordu ......
Sorması ayıp, nereden bakılıyor bu değere hocam ?  :(  

Start stoplu aküler ile ilgili şöyle bir şey duymuştum ne kadar doğru bilemem... Start-stop'u aktif kullanmak akü ömrünü kısaltıyormuş.  (arkadaşın polo sıfır araç 10 ayda bitirdi aküyü sürekli aktif kullanıyordu... Benim araç 4.5 yaşında start-stopu kontağı açar açmaz kapatırım. NEREDEYSE HİÇ kullanmıyorum. Aküde bir anormallik sezmedim şimdilik... (benden önceki sahibi de bende fazla kullanmıyorum kapatıyorum direkt demişti...)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0

bu aküyü sipariş ettim insallah guzel sonuc alirim herkese tesekkurler

Screenshot_20190507-150038_n11com.jpg

Upvote 0
@niclayt Kontak kapalıyken bi tık cevir Km sifirlamaya basili tut biraz bekle eirasiyla yazilar akıyor "saat,akü,vs " diye aküye gelince parmağını çek oran olarak gösteriyor

Upvote 0
bu aküyü sipariş ettim insallah guzel sonuc alirim herkese tesekkurler

Ekli dosyayı görüntüle 20699
Satıcıyı arayarak N60 göndericeksiniz dimi diye sorunuz? D53 eski seri olanı N60 olan yeni serisidir,

Arayıp eski seri göndermemelerini 560 500 064 parça kodlu N60 olan üründen taleb ettiğinizi belirtiniz., ve bir de ürünün üretim tarihini sorunuz eski tarihli bayat akü olmasın diyee., Ayrıca sizde ürün geldikten sonra garanti kartındaki seri numarasını http://karatguc.com/index.php/tr/serino.html siteye girerek öğrenebiliyorsunuz..

Upvote 0
Araçlarda fren enerjisi geri kazanımı var ise neden EFB (fabrika çıkışı da EFB ama asıl olması gereken AGM değil mi? iki akü tipi de start/stop'u destekliyor.
Valla var ama ne kadar efektif çalışıyor bilmiyorum, vw agm aküyü dizellere koyuyor.. mantığını kimse bilmiyor

Upvote 0
Araç TDI  2017  efb+ diye sebang marka akü takılı sıfır alınan araçta.yani Agm değil TDI olmasına rağmen

Bu start stopun  yoğun kullanımında akü mesela 30-40  kere durkalk trafikte aktif bir şekilde rol alıp kendi ömrünü kısaltması  yanında, hava karardıktan sonra akşam iş dönüşü start stop devrede iken motorun durduğu anlarda aracın farlarını + diğer tüm elektrik ekipmanlarını akü tek başına sırtına alıyor. 

Start stopun getirisi ?? Ölçen yok

Götürüsü? Serviste Agm akü için 1500 lira efb için 1000 lira

Upvote 0
Araç TDI  2017  efb+ diye sebang marka akü takılı sıfır alınan araçta.yani Agm değil TDI olmasına rağmen

Bu start stopun  yoğun kullanımında akü mesela 30-40  kere durkalk trafikte aktif bir şekilde rol alıp kendi ömrünü kısaltması  yanında, hava karardıktan sonra akşam iş dönüşü start stop devrede iken motorun durduğu anlarda aracın farlarını + diğer tüm elektrik ekipmanlarını akü tek başına sırtına alıyor. 

Start stopun getirisi ?? Ölçen yok

Götürüsü? Serviste Agm akü için 1500 lira efb için 1000 lira
2017 model şasi yılı ve devamındaki yıllarda VW 'nin bazı kısıtlamalara gittiğini söylemiştim bunu ben 1-2kez söylememe rağmen bazı arkadaşlar anlamak istemedi, araçlarına toz kondurmak istemedi., daha önce tüm tdi araçlar Varta AGM aküyle gelirdi ve adı-sanı duyulmamış kore malı aküler asla kullanılmazdı., Varta, Exide, Moll aküler olurdu.,

2017 sonrası kore malı aküler görmeye başladık., geçen hafta serviste golf 'ü tekrar inceledim el freni tuşunun krom malzemesinin ve kapı içi yumuşak malzemenin kalitesinin düşürüldüğünü gözlemledim., 4'lü flaşör tuşunun kromu kaldırılmış., makyajlı kasa ile beraber koltuklardaki süet bölgenin artık alcantara malzeme olmadığını söylemiştim., örnekler çoğaltılabilir.. Konumuza dönecek olursak Start-Stop özelliği akünün anasını ağlatıyor., mecbur kalınmadıkça (uzun süreli duraksamalar hariç) kullanılmaması taraftarıyım..

Akü değişimi olacak aracın ortalama 3-4 yaşında olacağını göz önüne alırsak., Size denilen 1500lira olan AGM akü, Zubizu indirimi ile 1.175 tl.ye gelir., dışardan alsan 70ah varta agm akü 950-1000 lira rakama satılıyor.. Servis tüm yedek parçalara 2 yıl garanti veriyor., ama aküye 3 yıl garanti veriyor., dışarda satılan aküye 2 yıl garanti verdiklerini biliyoruz.. Servisin yaptığı kampanya ile makas iyice daralıyor..

Upvote 0
Hocam şu an zibuzu indirimi dahil Agm akü yetkili serviste 1450 den aşağı takmıyorlar gibi??

Efb yi forum üyesi 1000 liraya taktırdı 2 gün önce (her türlü zubizu/öğrenci/Kore -Kıbrıs gazi indirimi vs dahil) 

Bence serbest piyasa üzerine 

+500 tarife uyguluyor yetkili servisler efb ve Agm aküler için

Upvote 0
Fabia ve golf aracım var tsi motor ve start stop sürekli kullanıyoruz, 

fabia 11 Mayıs 2016 trafik çıkışlı 45bin km

golf 23 Şubat 2017 trafik çıkışlı 16bin km

fabia 4 gun once 3. Bakima girdi akü ölçümü yapıldı gayet sağlıklı olduğu söylendi. Ben şahsen start stop özelliğinin bir zararını görmedim. Şu konuya katılıyorum sadece cok kisa süreli dur kalk ve özellikle sıkışık akan İstanbul trafiğinde kapatılmalı.  

Upvote 0
Hocam şu an zibuzu indirimi dahil Agm akü yetkili serviste 1450 den aşağı takmıyorlar gibi??

Efb yi forum üyesi 1000 liraya taktırdı 2 gün önce (her türlü zubizu/öğrenci/Kore -Kıbrıs gazi indirimi vs dahil) 

Bence serbest piyasa üzerine 

+500 tarife uyguluyor yetkili servisler efb ve Agm aküler için
Orjinal ekipman her zaman pahalıdır bu dünyanın her yerinde böyle değişmez kuraldır.. 68ah varta agm akü Almanya fiyatı: https://www.online-teile.com/audi-ersatzteile/000915105CC_.html

bana Varta AGM akü için 1450 lira demişlerdi (zubizu indirimi hariç)

Upvote 0

Geri
Üst Alt