Jump to content

Recommended Posts

On 07.05.2019 at 12:29, mehmetmert yazdı:

Akü olayi soyle, tamam yol bilgisayarindan baktiginizda %80-90 goruyor olabilirsiniz ama akünün ömrü bittiginde bu dusus cok hizli oluyor.Mesela farlar acik start stop sistemi cok uzun devrede kaldiginda normal aku %80den %75 e duserken(salliyorim 5 dkde) , bitmis akü bir anda %30-40 lara inebiliyor.

Selam Ustad,

Yol bilgisayarında akü ömrünü nerden nasıl görüyorsunuz ?

Kontrol etmek istiyorumda Allaha şükür bir sorun yok şu anda 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2013 mart çıkışlı 1.2 tsi aracımın aküsü bugün bitti. Aracı çalıştırmadı, yüzde 10 idi. Akünün hiçbiryerinde etiketi yok o kafamı karıştırdı ancak bayağı uzun dayandı. 

Kışın soğuklarda start stop çalışmıyordu. Ocak ayında Akü alıp eve atmıştım, her an bitecek endişesi ile.

Son 1 - 2 haftadır start stop devreye girmiyordu, ve kişisel sebeplerden araç kullanımım günlük değil de haftada bir güne dönüşmüştü. Kısa mesafe kat edince akü dolmuyor,

Ve nihayetinde bugün evden indirip taktım sorunsuz uyum sağladı. Varta 60 amper efb akü, Yüzde 80 çıktı oranı, Kodlama vs gerektirmedi, hatalar 1 km içinde tamamen söndü. Akşam döndüğümde kontrol ettim yüzde 90 olmuştu oranı.

Akü değiştirmek çok basit iş gerçekten sadece sökerken önce eksiyi, takarken de önce artıyı bağlamak gerekiyor. Ufak ayarlı bir İngiliz anahtarı yardımı ile değiştim. Ocak ayında 500 liraya almıştım aküyü. 

Orjinali gibi 6 sene gitsin beklentim yok ama 3 yıldan önce bitmez umarım. 

https://www.hepsiburada.com/varta-12v-60-ah-560a-varta-aku-efb-start-stop-blue-dynamic-d53-p-HBV000003Q0OW?magaza=ARABAMA YOKOHAMA&wt_gl=cpc.nelk.6817-oto.pla&gclid=Cj0KCQjwxYLoBRCxARIsAEf16-sdGR0nwTcQQpob8jG68uMKoQ1Nd2IojhcS9uOyqGP4IKYDR9sDqgUaAmt_EALw_wcB

mustafacagri bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: emany
      Merhabalar,
      Golf 7 highline (2015) aracıma GTI difüzör taktırmak istiyorum. Şu anda solda 2 çıkış var aracımda. Birini iptal edip, kazanın sağından küçük bir delik ile sağa da bir çıkış almak istiyorum. Yani sol ve sağda birer çıkış olacak.
      Şimdi aklıma takılan ben kazanı deldirince son susturucuyu iptal etmiş oluyor muyum?
      Muayenede bu bir sıkıntı çıkartıyor mu? 
      Muayenede sorun oluyorsa bunun çözümü var mıdır?
      Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
    • Yazan: Emptis
      Ürün Adı:  17" Madrid Jant
      Detaylar:  Orijinal fabrika çıkışı. Lastiklerle beraber. 4 adet. 16" orijinal jant ve lastik takımı ile takas olur.
      Lastiklerin 3'ü BluEarth A marka 1'i Pirelli. Üretim yılları 2015-2016. Ortalama kullanımları 30bin km. 
      Sahibinden ilan: https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-jant-lastik-orijinal-golf-7-17-madrid-jant-takimi-ve-lastik-697680949/detay
      Fiyat:  2250₺
      Fotoğraf:  

• Yazan: Emptis
      Merhabalar. 2013 model Golf 7 sahibiyim. Aracımda cam tavan var. Araçla giderken cam tavan hafif tıkırtılı ses yapıyor. Hız, yol durumu vs fark etmiyor. Her türlü yapıyor. Sesin cam tavandan geldiğine eminim. Çünkü hafif de olsa açıkken yapmıyor. Yani sadece kapalı iken yapıyor. Sanki boşluk kalıyor gibi. Açık olunca ise ses kesiliyor. Bu sorunla karşılaşan ve çözümü olan var mı acaba? 
    • Yazan: lasttohit
      Merhaba arkadaşlar, aracımı bir kaç ay önce aldığımda aklımdaki yapmak istediğim şeyleri internet üzerinde örnek olarak bulamadım o yüzden buraya paylaşıyorum belki birilerinin işine yarar.
      Yaptırdığım şeylerle alakalı merakı olan iletişime geçebilir elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
      Biraz uzun olucak kusura bakmayın
      EGZOZ KONUSUNDA ARAÇ DİZEL OLDUĞU İÇİN EGZOZ SEPETİNE(ESA EGZOZ) GİTTİM 8 BİN LİRA GİBİ SAÇMA BİR FİYAT ÇIKARINCA SADECE GÖRÜNTÜ YAPMAK ZORUNDA KALDIK
      EKSTRA ÖNERİSİ OLAN, ŞU DAHA İYİ OLURDU DİYE DÜŞÜNENLER BELİRTİRSE SEVİNİRİM.
      Bunlar aracımın ilk aldığımda ki görüntüsü.

İLK OLARAK R ÖN TAMPON TAKILDI

ARDINDAN ARKAYA R TAMPON İLE YENİ KASANIN (7.5 KASA) DİFÜZÖRÜ ARASINDA KALDIM VE DİFÜZÖRÜ SEÇTİM.
      ESKİ SAHİBİNİN TAKTIĞI DİFÜZÖRÜ ÇIKARINCA ALTINDAN KALIN BİR SİLİKON ÇIKTI VE ORJİNAL DİFÜZÖRÜ HİÇ ÇIKARILMAMIŞTI, BENDE KOMPLE TEMİZLETİP TEKRAR BOYATTIM.

ESKİ 17 LİK GENEVA JANTLAR YERİNE 18 LİK KORMETAL RS5 JANTLARI GELDİ.

DİFÜZÖR SÖYLENDİĞİ GİBİ BİRE BİR UYUMLU OLMADI VE KÖŞELERDE AÇIKLIK KALDI, BİZDE  ÜZERİNE KROM ŞERİT ÇEKEREK KAPATTIK (HOŞ OLDU )

ALİEXSPRESS DEN ALDIĞIM R YAZILI STOP KAPLAMA VE ÜZERİNE 4 PARÇA SPOİLER TAM OTURDU ARDINDAN MARŞPİYEL VE STOP KARARTMA.45

ARAÇ RENGi FAR KAŞLARIMIZ TAKILDI.

ARAÇ İÇİNE DE (MAVİ SAVANİNİ F1, MAVİ R VİTES, DİREKSİYON R YAZISI, KAPI KOLLARINA GOLF YAZISI, MAVİ ENGİNE START TUŞU, KOLTUK ARALARINA YASTIK, DYNAUDİO YAZILARI, R YAZILI BOYUN YASTIĞI, KOLTUK BAŞLARINA R STİCKER, KAYAN AYNA SİNYALİ) BAZI AKSESUARLAR TAKILDI.
      DİREKSİYONU ALİEXPRESSDEN ALIP KENDİM DİKTİM, ELDEN KAYMIYOR AMA KARBON KISIMLARI BİRAZ PARLIYOR.

ARACIN SON GÖRÜNTÜSÜ

• Yazan: yakuza55
      Arkadaşlar hepinize iyi akşamlar diliyorum. Birkaç sorum var tavsiylerinizi almak benim için çok önemli lütfen benimle paylaşın.
      Öncelikle kendimi anlatayım küçük bir ilçede memurum evliyim alacağım araç şehir içi değil daha çok şehir dışı kullanımlarda kullanılacak ihtiyaclarim olarak en önemlisi hiz sabitleyici olarak düşünüyorum yakıt benim için gerçekten önemli bir durumda.Şimdi araca geceyim,
      Bir arkadaşımdan 39 bınde hatasiz boyasız 1.2 mid 2014 golf almayı düşünüyorum arabadan çok hatta hiç anlayan biri değilim sadece iyi surerim o kadar donanımı motoru vs bilgilerim çok çok yetersiz bana bu araç hakkında yardımcı olur musunuz performans yakıt konusu nasıl ayrıca arabayı alirsam, Cruze taktirmak kolay mı zor mu gizli özellikleri varmış onları açtırmak falan kolay mı şimdiden tavsiylerinizi bekliyorum teşekkürler...