PADDLE BOX

lasttohit

Katılımcı Üye

İsim
Kubilay
Selamın aleyküm arkadaşlar, merak ettiğim şey daha önce paddle box denilen uygulamayı kullanan var mı? ve nasıl bir uygulamadır zararı veya yararı var mı?

Reklam olarak değil kendimde youtubede anlatan adamlar diye bir kanalda gördüm mantığı sadece gaz pedal hisseyatını arttıyor zarar olarak kullanımı zorlaştırmaktan bir yana baskı balatanın erken bitmesine sebep olcağını düşünüyorum bunların haricindede zararı vardır elbet tavsiye etmem

@lasttohit Hocam şöyle anlatayım performans olarak + nız olmayacaktır sadece eskiden pedala yarım bastığınızda aldığınız gücü çeyrek bastığınızda alacaksınız ve böylelikle sanki size araba dokununca uçuyormuş gibi gelecek :D  performanslı gibi gelecek ama sadece size öyle gelecek.Zararları vardır elbet ama pedalbox kendi sitesinde araçta herhangi bir zarar oluştuğunda zararı üstlendiğini duymuştum bir yerden yanlış olmasın.Bir çok seçeneği var mesela süper sport,sport,normal,eco vs.Eco mod gaz tepkilerini öldürdüğü için belki gaza gereksiz basmalarınızı önleyip yakıt tasarrufunda bulunabilir.Ben çok gerekli bir uygulama olduğunu düşünmüyorum şahsen onun maliyeti yerine downpipe yapıp aracın performansınıda artırma yolunu tercih ederim.

Öncelikle reklam satış komisyon vs yaptığım düşünülmesin "OTOMOBİLİN MESUT ABİSİ"  youtube sayfasından Mesut Ağabeyin

objektif yorumlarını dinleyerek bilgi sahibi olabilirsin.

Benim aracımda *2015 Golf 7 1.4 TSİ 122 HP Manuel*   6 aydan fazladır PedalCommander var , sistemin/parçanın pedala daha fazla basarak aynı hissi oluşturmasıyla ilgisi kesinlikle yok, sürüş modu olmayan araçlara (eco-city-sport-sport+) sürüş modu özelliği katıyor olarak düşünmek daha doğru, bunun karşılığı da seçiminize göre değişiyor. 
Diyeceksiniz veya arkadaşlar diyorlar ki ben dip gaz ile aynı karşılığı alırım alabilirim bu da ezbere bir düşünce aynı özelliğe sahip iki aracı yan yana getirin veya cihaz aktifken ve kaplıyken ayrı ayrı hızlanmayı deneyin her ikisinin de aynı olmadığını hissedeceksiniz .
Araç üreticileri araçlarını kaba tabirle 7'den 70'e gencinden yaşlısına kadar herkesin kullanabileceğini aynı şekilde herkesin refleksinin bir olamayacağını göz önüne alarak gaz pedalı ile hissiyat arasında pay bulundururlar, bu parça da bunu ortadan kaldırıyor. 

değerlendirmek isteyenler için bu markanın normal fiyatı 1000 tl küsür yine mesut abini referans bağlantı linkiyle 900 civarına geliyor ancak site yönetimi olarak firmayla irtibat kurulursa fiyatın daha da esnetilebileceği kanaatindeyim 
https://www.mesutabi.com/magaza/pedal-commander-performans-tepkime-cihazi/

Moderatör tarafında düzenlendi:
Pedal box pedal commander ismi herneyse araçlarda bulunan sürüş profilinin özelliklerini sunan ve gaz tepkime suresini kısaltan bir eklenti, yani bir araca sürüş profili eklendiğinde nasıl bir zararı olacaksa bunlarında o kadar zararı olur, uzun lafın kısası araca aşık olmanızı sağlayacak hiçbir zararı olmayan ve aslında opsiyon olarakta ekletebileceginiz bir donanım.

Kendi aracımda sürüş profil opsiyonu mevcut ve uyumsuz olduğundan dolayı spor yay takamıyorum fakat anladığım kadarıyla sürüş profili olmayan bir araç da hem aracı alçaltıp hem de böyle bir parça ile sürüş profili ekleyerek zevki arttırabiliyoruz :sofor:

Kendi aracımda sürüş profil opsiyonu mevcut ve uyumsuz olduğundan dolayı spor yay takamıyorum fakat anladığım kadarıyla sürüş profili olmayan bir araç da hem aracı alçaltıp hem de böyle bir parça ile sürüş profili ekleyerek zevki arttırabiliyoruz
Sizin opsiyon sürüş profili değil adaptif süspansiyondur
Sürüş profili süspansiyona müdahele etmez adaptif süspansiyon eder

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aralarında ki fark nedir ? ikisinde de sport,eco,normal modları mı oluyor ?

@lasttohit hocam Sürüş profili modunun süspansiyona müdahale etmesi için aracınızın adaptif şasi uyumlu olması lazım.

slidershadow hocamın detaylı anlatımı aşağıda buradan bilgi alabilirsin.

Aralarında ki fark nedir ? ikisinde de sport,eco,normal modları mı oluyor ?
Sürüş profilinde
Eco, Normal, Sport ve İndividual
Adaptif süspansiyonda ise
Eco, Normal, Comfort, Sport ve İndividual bulunuyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt