Taiwan U led far ampülü

@Musaaksoy  Yok farklı bi yer ... Fotoğraflarını Atıcam ayrıca ...

Moderatör tarafında düzenlendi:

@CemK beklemedeyim hocam, fiyat ile birlikte paylaşırsanız daha iyi olur birde LED değil de Xenon tavsiye ederim

Hayirli olsun hocam

Led ve xenon test videolarimi seyretmenizi oneririm

Philips 4300 k xenon

Photon milestone led 6000k 10.000 lumen

Philips led fansiz 6000 k led

@HONEY Saol hocam, videolarda farkı çokta anlamıyorum aslında ama hiç biri kötü değil sanki ?

Sen gözle gördüğüne göre bi karşılaşttırma yaparmısın :)

@Musaaksoy Xenon kesin daha iyi ama selektörde mercekten atacağı için soğukkende Led'ler iyi atıyor. Bide Led'ler halojenden daha iyi olur her halükarda diye tahim edttiğimden Balast vs uğraşmak istemiyorum açıkcası. Umarım sonunda mecbur kalmam ama :)

@CemK bence muayeneye daha varsa kısalara Xenon koyun derim, güncel hali ne zaman ekleyeceksiniz? Merak içerisindeyim

[mention=11839]HONEY[/mention] Saol hocam, videolarda farkı çokta anlamıyorum aslında ama hiç biri kötü değil sanki ?
Sen gözle gördüğüne göre bi karşılaşttırma yaparmısın [emoji4]
[mention=15541]Musaaksoy[/mention] Xenon kesin daha iyi ama selektörde mercekten atacağı için soğukkende Led'ler iyi atıyor. Bide Led'ler halojenden daha iyi olur her halükarda diye tahim edttiğimden Balast vs uğraşmak istemiyorum açıkcası. Umarım sonunda mecbur kalmam ama [emoji4]
Ustadim

Benim için açık ara fark oldugundan xenon tercih ettim

Eğer led tercihiniz olursa photon almayin

Linkdeki fansiz püsküllü sogutmali philips led tercih edebilirsiniz

https://urun.n11.com/ampul/philips-led-xenon-zenon-h4-h7-h8-h11-h16-9005-9006-hir2-P205174741

İşte Yeni Far'dan görüntüler.

Küçük çanakta orjinal U-Led'de olduğu gibi sadece Nokta Led var, ampul takılmıyor oraya.
Mercek BiXenon perdeli.
U-Led'ler replikaların çoğunda olduğu gibi yandan bakıldığında ince değil orjinaldeki gibi daha kalın.

Aydınlatmalarını da çektim 2 foto, şu anda Photon Led var içinde.

Far_01.jpg

Far_02.jpg

Far_03.jpg

Far_04.jpg

Far_05.jpg

Far_06.jpg

Far_Kisa_01.jpg

Far_Uzun_01.jpg

Far_Kisa_02.jpg

Far_Uzun_02.jpg

@CemK bence muayeneye daha varsa kısalara Xenon koyun derim, güncel hali ne zaman ekleyeceksiniz? Merak içerisindeyim
Muayenede far yıkama vs bir sorun olmuyor. 3 yıldır replika far kullanıyorum xenonlar ile birlikte. Diğer aracımda da özel yapım farlar vardı onda da aynı xenon seti takılıydı. Golf ile 2 defa, diğer aracımla 1 defa muayeneye girdim bu süreçte ve hepsinde de kusursuz olarak geçtim. Görevli ne far yıkamayı sordu ne xenon mu led mi diye sordu. 2 farklı ilde girdim muayenelere bu arada. Replika far takan arkadaşlara tavsiyem, 4300K xenon takmaları yönünde olur. @CemK Hocam hayırlı olsun güzel günlerde kullanın. :)  Selektörü dert etmeyin bence, ben o şekilde 3 aydır kullanıyorum bir sorun veya aksi bir durumla karşılaşmadım. 

Bu arada piyasada ki replika çift u ledlerin %90ı aslında h7 değil d2s ampul tipidir. H7yi kenarlarından biraz traşlayarak ve çentiğin yerini de uygun şekilde keserek uydurursanız tam anlamıyla oturacaktır.

@fcsrn Aynen yuva D2s'di zaten, Ampul'un soketini keserek yaktılar. XeNon işine bakıcam aslında o daha çok içine sinecek.

@CemK hocam nerden aldınız acaba farları maşallah baya tok yanıyor ledler

@furkanmk7 Forumdan Eren'in @fcsrn yardimlari ile By Akıllı Garage dan aldim.

Ama son cift diyodu sorun yine de 

@CemK tamamdır hocam teşekkürler orayı biliyorum fiyat olarak genelde yüksek çekiyor :)

Geri
Üst Alt