DSG ŞANZIMAN GARANTİ SÜRESİ DEĞİŞİMİ??

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Eğer ki vag grubunun dsg garantisi 3 yılda bitecekse almayı düşündüğüm otomatik araç vag grubunun olmayacak gibi duruyor benim açımdan . En ufak dsg arızası 5.000 . Ucu açık . 20.000. 25.000 tl yi bile bulabilir. 

Volkswagene  yakışmadı. Bu kadar insan sırf iyi niyet garantisi bozulmasın diye 2 katı fiyatla servise bakım yaptırdı. En azından yeni satılan araçları kapsaması daha makul olurdu bu uygulamanın. Boşuna o kadar para servise dökmüş oldular. Bundan sonra da kolay kolay kimsenin gidip bakım yaptıracağını sanmıyorum yaptırmasınlar da zaten. 

Madem sorun çözülüyor neden garanti kısalıyor? Sonuçta sorunsuz bir ürüne sorunsuzluğuna güvenildiği için garanti verilmez mi? Diğer markaların şanzımanları daha az sorunluyken ve daha çok garanti veriyorlarken bu durum saçma olmuş. Sen premium araç markası mısın da böyle bir adım atıyorsun... Baya ilginç.

@Cem Hocam yani 2016 model sonrası araçlarda artık DSG garantisi normal garanti süresi bittiğinde bitecek doğru mudur? 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu Konuda Yorumum Kısa ve Net olarak Şu şekilde;

1.Vw Doğuş Grubu yada Yetkili bir Ağız açıklama yapmadıkça bunun doğruluğunu onaylamadıkça Doğru Olduğuna inanmam.

2. Varsayalım Bu haber doğru 2012 den 2015 e sorunlu olduğunu kabul ettiği DSG şanzuman araçları 7 Yıl yapıp da, Sorunu Hallettik dediği 2015 ve 2019 a kadar ürettiği diğer Model araçlara neden Garantisini Kisaltsin ki. Burda Kesinlikle Başka bilgi Kirliliği vardır.

BU DENLI ÖNEMLİ BIR DURUMU, Şayet Tüm bunlar gerçek ise de Geçerli bir sebebi olduğuna inanırım

Herkese iyi Forumlar diliyorum .

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bu haberin doğru olduğunu kabul edersek, normal şartlarda düşününce eğer dsg için bütün sorunları çözdük diyebiliyorsa atıyorum insanların aklındaki dgs soru işaretini kaldırmak adına ben dsg yi öyle bi hale getirdim ki garantisini 7 yıldan 10 yıla çıkartıyorum demesi daha mantıklı olmaz mıydı.

aklımda deli sorular  :|

Bugün Ankara da 1.6 tdi dsg highline aracıma bakım yaptırdım 1185 TL cik(cuk) . Far ayarı yaptılar Çankırıya gelene kadar sellektör yemekten gözlerim kamaştı (otomatik olunca ayar düğmesi de yok içerde). Bir servis far ayarı yapamıyorsa dsg şanzımanı nasıl tamir edebilir aklım almamaya başladı.

Bu işin satışlarını etkilediği görürler orası kesin

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Ender Bu konu doğuş oto genel merkezine atılacak bir mail ile çözülecektir, onlar gereken cevabı verir iki yıl mı üç yıl mı yedi yılmı mutlaka bir cevap vereceklerdir, hoş 2015 model olup 2016 şasi üretimi araçlarda app connect ve logo kamera uyumlu teyp olacak diye yazı çıkarıp vw almanyan da elde kalmış teyplerle araç getirip satan da kendileri ya neyse.

Senaryo-1 

Garanti vermem demiyorlar ki?

Para karşılığı Garanti uzatma olayını zora koşmak istiyorlar?

Varmı DSG si olup gerek yok diyebilecek? 

Resim Şehir hatları vapur tarifesi gibi dimi?

Bildiğin tarifeli soygun!!!

02_05_2019.jpg.78ad88aefdf972695816657a62f8124c.jpg

Hocam com enteresan o zaman iyi niyet diye bir şey yok artık? Bir de benim dsg kavraması az kaldı bir hata verecek geçişlerde ıslık sesi yapıyor. Ama araç 2015 model şimdi bu model olduğundan garanti kapsamında mıdır acaba anlayamadım bunu

Hocam com enteresan o zaman iyi niyet diye bir şey yok artık? Bir de benim dsg kavraması az kaldı bir hata verecek geçişlerde ıslık sesi yapıyor. Ama araç 2015 model şimdi bu model olduğundan garanti kapsamında mıdır acaba anlayamadım bunu
geçişlerdeki ıslık sesi turbodan yapar diye tahmin ediyorum.

@onurmat hocam arac 1 yaşını bitirdikten sonra bir sabah dsg hareket etmez oldu,tamaş'tan gelip aracı teslim aldıktan sonra yapılan incelemeler sonrasında bana söylenen F1 şanzımanı çok kullandığım için KULLANICI HATASI dendi, Şaka gibi :D   Ülen o zaman F1 şanzıman niye var ? neden onu koydun süs bir parçamıdır yani,Tamaş servisinde teknik Müdür leri ile yaptığım 1 saatlik kavga sonrasında aracın DSG değişimi olacağını ve en az 15 gün beklemem konusunda uyardıklarında ise 10 dakikalık arabamı yakarım edalarıyla yaptığım tartışma sonrasında 3 gün içerisinde değişimi yaptılar,servislerde birazdan fazla dişli olmak gerekiyor yoksa hiç affetmiyorlar anında faturayı kitliyorlar :D  

@YMT-61 Faturası kesilen her işlemin iki yıl garantisi olmak zorunda, bu ibare faturada da yazmaktadır, atıyorum teyp degisti yeni teyp 2 yıl garantili olarak takılır.
Garantisi devam eden ürün için konuşuyoruz hocam, ne faturası?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Geri
Üst Alt