DSG ŞANZIMAN GARANTİ SÜRESİ DEĞİŞİMİ??

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ravendi

Üye
İsim
Batuhan
Kesin olarak netleşen bu bilgiyi sizlere paylaşıyorum önceden iyi niyet garantisi altında 7 yıl boyunca DSG Şanzıman sorunları servis tarafından aracın bakımları tam olduğu sürece karşılanıyordu yeni alınan bir karar doğrultusunda DSG Şanzıman garantisi de artık aracın kendi garantisi ile birlikte 2 yıl sonra bitecek 3 yasındaki araçlara %70 parça desteği sağlanacak 3 yaşın üstündeki araçlara parça ve işçilik desteği sağlanmayacak yani 3 yılını doldurmuş bir VAG grubu otomatik vites aracın işlemi bundan sonra serviste tamamen ücretli olarak yapılacak servise giden kişilere bu bilgiler veriliyor

Diye birşey okumuştum başka bir grupta şimdi tekrardan o yazıya güncelleme geldi ekran görüntüsünü aşağıya bırakıyorum. Forumda böyle bir yazı görmediğimden doğruluk payı var mıdır yok mudur bilen varsa herkes bilgilenmiş olur

WhatsApp Image 2019-05-01 at 17.32.07.jpeg

@ravendi bilgi çok iyi olmuş,buna yazıya istinaden şu soruyu sormadan edemiyeceğim, Aracım 2013 TDİ Nisan çıkışlı aracım 2014 senesinde F1 şanzıman çok fazla kullanıldığı için arızalanmış ve uzun uğraşlarım sonrasında GARANTi kapsamında DSG sıfırlanmıştır. Bu bağlamda 2014 senesinde sıfırlanan DSG garanti süresi yeniden 7 senemidir ? aracın bakımları 90.000km'ye kadar Tamaş'ta yapılmıştır.

@armando hocam sanmıyorum o konuda garanti süresini sıfırlayacaklarını normal şartlarda olsa olsa değişen malzemeye 2 yıl garanti süresi verirler. kaldı ki iyi niyet garantisi biliyorsunuz tamamen doğuşun insiyatifi ile verilen bir garanti. Hele şu açıklama doğru ise daha da zor olacağını düşünüyorum.

KESİN Mİ COK ONEMLI BIR KONU NETLESTIRMEK LAZIM SERVİSLERDEN

Evet böyle bir haberi 1-2 hafta önce ben de duymuştum. 2. el araç alma arefesindeyim iyi niyet garantisi kalkmışsa hiç bir şekilde insan gönül rahatlığıyla dsg araç alamaz herhalde.

KESINSE BENIM ARAC 3 YASINDA SERVİSE BOŞA GİTMEYEYİM

@armando hocam sanmıyorum o konuda garanti süresini sıfırlayacaklarını normal şartlarda olsa olsa değişen malzemeye 2 yıl garanti süresi verirler. kaldı ki iyi niyet garantisi biliyorsunuz tamamen doğuşun insiyatifi ile verilen bir garanti. Hele şu açıklama doğru ise daha da zor olacağını düşünüyorum.
hocam mantık dışı değilmi,o zaman neden 7 sene garanti veriyorsun? Sonuç itibariyle ürünün orjinalini takan firma zaten kendisi,bu durumdan şunu çıkarmak mı gerekiyor,yeniden takılan paraçanın maksimum ömrü 2 yıl ee sonra parça arızalandı ver 10bin sırf bu olaylardan dolayı bu ülkeden nefret ediyorum,çünkü kanunlarda hep bir açık nokta olduğu için bunu böyle firmalar sonuna kadar kullanmaktadır.

@Cem iyi niyet garantisini zorlayın hatta bunu uzatmak adına görüşme sağlarsanız belki bu süreyi belli bir ücret ödeyerek aşılabilir düşüncesindeyim.

Yani vw servisleri DSG kullanıcılarına  diyorki ? Kölelik sistemini bitirdik /artık herkes özgür. Dilediği sanayide dilediği ustaya 1/3 e denk gelebilecek fiyatlara periyodik bakımını yaptırın (orijinal mann filtrlerle  motul-ligui moly yağlarla)

2015 ve 2016 doğumlu dsg golfler bu zorunlu kutsal bağlılık sistemden ayrılabilirler

2017-2018-2019 modeller garantiye devam servise yine selammm 

2013 ve 2014 model DSG ler de 2020 ve 2021 sonuna kadar garantideler . 

Sonuç : bundan sonra satılacak her sıfır golf için 2+1 yıl garanti sonrası şartsız tahliye / salıverme (+1 yıl sadece DSG için iyi niyet anlıyorum ben yani turboya yürüyene motora elektronik sisteme  +1 yıl iyi niyet yok) 

Neye niyet neye kısmet? Aracım daha 13 aylıkken garantiyi yakıp sanayide bakım yaptırdım. 3-4-5 yıl sonraki iyi niyet kalktığına göre 

Sıfır pişmanlık

hocam mantık dışı değilmi,o zaman neden 7 sene garanti veriyorsun? Sonuç itibariyle ürünün orjinalini takan firma zaten kendisi,bu durumdan şunu çıkarmak mı gerekiyor,yeniden takılan paraçanın maksimum ömrü 2 yıl ee sonra parça arızalandı ver 10bin sırf bu olaylardan dolayı bu ülkeden nefret ediyorum,çünkü kanunlarda hep bir açık nokta olduğu için bunu böyle firmalar sonuna kadar kullanmaktadır.
Hocam, bu gibi durumlarda garanti kaldığı yerden devam eder. Cihaz, ürün, parça vs.. sıfırı ile değiştirildi diye garanti baştan başlamaz. 

@ravendi bilgi çok iyi olmuş,buna yazıya istinaden şu soruyu sormadan edemiyeceğim, Aracım 2013 TDİ Nisan çıkışlı aracım 2014 senesinde F1 şanzıman çok fazla kullanıldığı için arızalanmış ve uzun uğraşlarım sonrasında GARANTi kapsamında DSG sıfırlanmıştır. Bu bağlamda 2014 senesinde sıfırlanan DSG garanti süresi yeniden 7 senemidir ? aracın bakımları 90.000km'ye kadar Tamaş'ta yapılmıştır.
@armando Selamlar aracınızın dsg si sizde mi arızalandı doğru mu anladım? Sizin kullanımınızdan kaynaklanan bir durumsa benim gibi DSG kullanıcıların için arızanız hakkından biraz daha detay paylaşabilirsiniz?

Onur

az önce vdf sigorta hizmetlerini aradım garanti plus için ve bu konuyu da  sordum müşteri hizmetleri bana iyi niyet garantisinin 5 yıl olduğunu herhangi bir değişiklik olmadığını söyledi. yarın bizzat servise gideceğim o zamanda aldığım bilgiyi yazarım buraya 

Servıste calısan bır arkafasıma sordum haber malesefkı dogru arkadaslar sızde yıne teyıt ettırın derim 

@YMT-61 Faturası kesilen her işlemin iki yıl garantisi olmak zorunda, bu ibare faturada da yazmaktadır, atıyorum teyp degisti yeni teyp 2 yıl garantili olarak takılır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Geri
Üst Alt