Trim sesleri

MKT86001

Üye
İsim
MEHMET KADİR TOPUZ
aracım 2019 golf daha 3000 kmde bozuk yollarda sinir bozucu sesler geliyor yani 0 arabada böyle seslerin olmaması gerekir hayır birde hassas olmama rağmen sesin nerden geldiği belli değil resmen

arkadaşlar  merak ediyorum araçlarınızda trim sesleri var mı varsa çözümleriniz mevcutmu 

Eveet yine bir trim sesi konusuyla beraberiz... 

Ben ornek veriyorum:

Sag guneslik ses yapiyodu. 2. Servis bakiminda soyledim. Duzelttik dediler. Kapiyi her kapatmamda ordan ses gelmeye devam etti. Ben de araya pecete koydum artik ses gelmiyo...

Sol havalandirma izgarasi zirildiyo cok bozuk ya da titresim yaratan kosularda.. Zirildamaya devam.

Sol B sutunundan kuvvetli baslarda titresim ses geliyo.. Devam..

Sag kapidan nadiren titresim sesi geliyo.. Devam..

Ezelden beri burclar gicirdar.. Devam...

Ergoaktif koltuklarin deri yanal destekleri saga sola virajlarda beni tutmatya calisirken vicir vicir .. Devam..

Suspansiyon sistemi zaten sesli calisan bir marka.. Jantlar 17" onlar da yine farkli kosullarda takur tukur.. Lastikler Michelin CC+ .. Devam...

Kasislerde, kod farki olan yerlerde, asfalttaki abuk subuk konumlu ya cokmus ya da volkanik dag gibi yukselmis rogar kapaklarindan hizla gecerken on konsoldan A sutunu diplerinden yumurta kabugu eziliyo/ kiriliyo gibi sesler.. Bu da yine hava sartlarina gore degisen siddette.. Devam...

:D

Icimi dokesim varmis .. Iyi oldu.. Devam..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Eveet yine bir trim sesi konusuyla beraberiz... 

Ben ornek veriyorum:

Sag guneslik ses yapiyodum. 2. Servis bakiminda soyledim. Duzelttik dediler. Kapiyi her kapatmam da ordan ses gelmeye devam etti. Ben de araya pecete koydum artik ses gelmiyo...

Sol havalandirma izgarasi zirildiyo cok bozuk ya da titresim yaratan kosularda.. Zirildamaya devam.

Sol B sutunundan kuvvetli baslarda titresim ses geliyo.. Devam..

Sag kapidan nadiren titresim sesi geliyo.. Devam..

Ezelden beri burclar gicirdar.. Devam...

Ergoaktif koltuklarin deri yanal destekleri saga sola virajlarda beni tutmatya calisirken vicir vicir .. Devam..

Suspansiyon sistemi zaten sesli calisan bir marka.. Jantlar 17" onlar da yine farkli kosullarda takur tukur.. Lastikler Michelin CC+ .. Devam...

Kasislerde, kod farki olan yerlerde, asfalttaki abuk subuk konumlu ya cokmus ya da volkanik dag gibi yukselmis rogar kapaklarindan hizla gecerken on konsoldan Absutunu diplerinden yumurta kabugu eziliyo/ kiriliyo gibi sesler.. Bu da yinr hava sartlarina gore degisen siddette.. Devam...

:D

Icimi dokesim varmis .. Iyi oldu.. Devam..
Hepimiz kardeşiz... :)   Takmayın fazla kafanıza, multimedyanın sesini açın kurutulun bu seslerden. 6 yıldır Golf7 kullanıyorum, ne seslerle uğraştım. En son bir ses kafayı yedirtmek üzereydi. Koltuk altı çekmecesi içindeki koyduğum eşyalardan çıktı kaynağı....

@Golf835  :D  maşallah başka yer kalmadı sanırım. detayınız beni hayran hayran okumaya zorladı sesi anladım ama bu kadar nokta atısı helal olsun bence siz bu seslerin en azından bir kısmını kesersiniz ben yolda bi ses duyduğum zaman eşime diyorum geç direksiyona bulursam ne ala bulamazsam müzik sesini bir tık daha arttıyorum. :D  

Cok iyi trim sesi dinlerim.. Hattta bazen bakalim neler degisti diye sabahlari ise giderken ya da aksam eve donerken hic muzik acmam, arabayi dinlerim.. Isi nerelere vardiricaz bakalim diye.. 18.000 km de ve adi Simsekcan :D   Bazen ben mi onu kullaniorum o mu beni kullaniyor bilemiyorum..

Evet hepimiz kardesiz :D

Vagın ilacı slikon sprey 😊 İç mekanda birleşim yerlerine sıkabilirsiniz sesi kesiyor . Benim burçlardan sabahları ses geliyordu . Servise giderken ses kesildi aracı bırakmanız lazım dediler . Bırakmadım sabahları 1-2 kasiste geliyor sonra kesiliyor . Tatilde söküp kendim yağlıcam . O zamana kadar o sesle yaşamaya devam.

@mbonat spreyde bagimlilik yapiyor ilk kulla diginda kafasi guzel oluyor herhalde sonra ayilinca gene devam :)

Benim sofor kapisindan kesilmeyen bir tikirti vardi, camla plastik parca arasindan geldigini gorucne bir pecete sıkıstirarak cozdum 😁

Hocam benimde sağ havalandirmadan geliyordu.Bi arkadas forumda sökmüş,ben de soküp trimkerin birlestiği yere bez bantlardan yapiştırıp tekrar taktim.şnimdi gayet güzel.yalniz sökme takma işi biraz cesaret istiyor.çünkü plastik aksam kırılma riski var.şimdi diger havalandirmalar ,on konsol ,kapı led in oldigu seritleri de bez bant ile kapatma projem var.Bakalim en iyi cözüm bu gibi.

ya kardeşlerim ne dertliymişiz be ben bunu anladım :):):)

benimde ses gelen yerler vardı. sağ ön kapı sol ön kapı ve arka sağ kapıda trim sesi ve müzik dinlerken bas vurunca gelen sesler. ben naptım :D  döşemeleri söktüm bez elektrik bandıyla önceden belirlediğim yerleri izole amaçlı bantladım. şimdi tık ses yok :D  bez elektrik bandı candır :D   :D  

Allah'ım yok mu benden başka bu seslere kafayı takan Golf sahibi diye dusunuyorum ne zamandır, iyi denk geldi😁 Arabada ses konusunda aşırı takıntılıyım, bundan önceki aracim 2005 megane 2'ydi 5 yıl kullandım duyduğum her seste sanayinin yolunu tutan bir insanım. Golfle bu dertlerden kurtulurum diye düşünürken delirmenin esigine geldim. Düzenli olarak servise bırakıp bu sesleri kestirmeye calisiyorum ama nafile muhtemelen silikon sprey sikip gönderiyorlar izolasyon yaptık diye. Sağ ön havalandırma ızgarası, sağ on tweeter ,on cam  havalandırma plastiği ve göstergelerden geldiğini düşündüğüm sesler var ancak düzenli değil aynı yolda kafasına göre bazen geliyor bazen gelmiyor. Yine kapı ici plastik çıtalardan gelen sesler vardi kesildi serviste, arka koltuktan gelen bir ses vardi o da kesildi. Kasislerde özellikle dusuk hizlarda geçerken on takımdan gelen tuhaf sesse tam bir çıldırma sebebi. Servis bununla ilgili çözüm üretiyor mu, var mı bilgisi olan?

Kendi kendine söküp izolasyon yapan arkadaşları canı gönülden kutluyorum azıcık yeteneğim ve kendime güvenim olsa tüm arabayı söküp izole edip kapaticam😁

Sesin tam olarak nereden geldiğini anlarsanız ona göre fikir beyanında bulunabiliriz hocam.

Geri
Üst Alt