Liqui Moly Turkey Sipariş Sayfası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu yıl bende liqui moly 4200 e geçmeyi düşünüyorum.Fakat fiyatlar çok değişken 1 ay öncesine kadar resmi satış sitesi ile fiyatlar yakın iken şimdi 80-90 tl fiyat farkı oluştu şimdi internet üzerinden alsak sahte çıkma olasılığı nedir? Hepsiburada'da Baysal otomotiv 238 tl den satıyor.Bu satıcıdan mobil yağ aldım açıkçası memnun kaldım.Bu satıcıdan liqui moly yağ alan oldumu veya orijinal çıkmama olasılığı nedir.

https://www.hepsiburada.com/liqui-moly-top-tec-4200-5w-30-5-l-pm-HB0000068XSR
Muhtemelen elinde kalmış eski tarihli yağ vardır, ondan ucuza satıyordur..

@forzaGilles Ali hocam siz takip ettiğim kadarıyla resmi distribütörden alınmasını tavsiye ediyorsunuz benim içinde mantıklı olan bu ancak distribütör aynı yağı 312 tl den satıyor bu satıcı 238 tl den arada 75 tl fark var aynı ürüne daha fazla para vermek mantıklı gelmiyor yağın uygun koşullarda saklandığı zaman raf ömrü uzun olduğunu biliyorum tek aklıma takılan soru yağın sahte çıkması ve bilmeden bu yağı araca koymak olur yada hiç riske girmeden distribütör den almak mı gerekir.

@Salim Ben sabahleyin baysal otomotive mail attım. Eylül 2019 üretimmiş. Bugün Facebook Golf Club Tr grubundaki sponsor dan 250 Tl ye sipariş geçtim. Liqui moly top tec 4200 5w30 (aralık 2019 üretimli) kargoya verdi. Almışken biraz daha güncel tarihli alayım dedim. O nedenle Hb deki baysal otomotivi eledim. 

Google a mekato konya yazarsanız da çıkar. Bayi yetkilisi olan Mücahit Bey bu foruma üye olmuştu sanırım. İlgili konuların birinde görmüştüm.

@Salim Türkiyede 2 distribütör var. Birisi İstanbulda ki Bar oto. Diğeri İzmir de ki Egemot yani liquimoly turkey sayfası. 

Bar oto distribütörü bir çok bayiye ürünü tedarik ediyormuş.  

http://liquimoly.com.tr/yetkili-satis-noktalari/

Bu sitedeki yerler Bar otonun bayileri sanırsam.

@thelordof hocam verdiğiniz bilgiler için teşekkürler artık bu satıcılar dan birinden alacağız yeni tarihli almakta yarar var.

@Salim Rica ederim hocam. Eski tarihli olup pahalı fiyata satan da oluyor. Fiyat neye göre belirleniyor bende anlamadım. :)  

@forzaGilles Ali hocam siz takip ettiğim kadarıyla resmi distribütörden alınmasını tavsiye ediyorsunuz benim içinde mantıklı olan bu ancak distribütör aynı yağı 312 tl den satıyor bu satıcı 238 tl den arada 75 tl fark var aynı ürüne daha fazla para vermek mantıklı gelmiyor yağın uygun koşullarda saklandığı zaman raf ömrü uzun olduğunu biliyorum tek aklıma takılan soru yağın sahte çıkması ve bilmeden bu yağı araca koymak olur yada hiç riske girmeden distribütör den almak mı gerekir.
Açık konuşayım benim hayat felsefem mümkünse olası riski sıfıra indirmek veya minimize etmek üzere kurulu olduğu için altı-üstü 70 lira için hayati önemi olan motorda kafamın rahat etmeyeceği bir yağ kullanmam.,

Tamam bu devirde 70 lira kimse kimseye vermez ama günün sonunda eve geldiğimde acaba sahte yağ mı acaba bi dala-vere dönüyor mu diyerekten kafamı böyle gereksiz şeylerle bulandıracağıma, vaktimi harcağıma., değerli zamanımı sevdiğim insanlar için harcarım.. 

20 gün önce 1lt. el dezenfektanı 25-30 lirayken şimdi faiş fiyatlara satılıyor., bu ülkede kimse kimseye durup dururken bir şeyi ucuza satmaz., Satıyorsa emin olun bir kusuru vardır..

Moderatör tarafında düzenlendi:
a6389835db4aac0b776d6882d691ac72.jpg

Baysal otomotiv için 425 değerlendirme yapılmış 9.5 puanı var. Almayı düşünüyorum.
Satıcısı hepsiburada olan için ise direkt distribütörden temin ediyorlar değil mi? İkisi arasında kararsız kaldım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Valla ben de resmi sitesinden sipariş etmeyi düşünüyordum ama biraz abartmışlar 312 tl nedir. Daha 1-2 ay önce 275 tl idi. Mekatoya baktım şimdi 275 tl. Üretim tarihleri resmi sitesi 02.20 mekato 12.19 bi fark yok. 

Valla ben de resmi sitesinden sipariş etmeyi düşünüyordum ama biraz abartmışlar 312 tl nedir. Daha 1-2 ay önce 275 tl idi. Mekatoya baktım şimdi 275 tl. Üretim tarihleri resmi sitesi 02.20 mekato 12.19 bi fark yok. 
5w30 4200 Toptec (5L) + Engine Flush = 300₺
Yağ 250₺ civarına geliyor. Engine flush metroda gördüm 60₺ görünüyordu. Deneyelim bakalım. Mekato ile görüştüğümde 2019 yağları kalmadı dedi. Hepsi 2020 olması gerekiyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Merhaba

Konu epey bi konuşulmuş fakat yağ değişimi yanında destekleyici ürün tavsiyesi hakkında da bilgi paylaşmanız mümkün müdür? Deneyimleyen, tecrübe eden ? 

Şimdiden teşekkürler, sağlıklı golf lü günler :)

Aldık bakalim meşhur yağdan 4 litre. Yalnız Egemot değil mi satıcı öyle mesaj geldi çünkü.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Geri
Üst Alt