Liqui Moly Turkey Sipariş Sayfası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@mbonat. 0w30 yine  liqui moli’nin mi, bakim araliklarimiz kisa oldugu icin mi?
Hocam onun için değil , 0w yağlar her zaman en iyi yağlardır . Baştaki viskotize ne kadar düşük olursa ilk çalıştırmadı ki  ve soğuk motordaki aşınma o kadar az olur . Sürtünme daha az olacağı için soğuk durumda ki motorda yakıt tüketiminizde düşer.  

0w yağların kolay kolay çakması ve kalitesizi olmuyor . Her hangi bir markanın 0w30 vw502 veya 504-507 onaylı yağını alarak . Sorunsuzca kullanabilirsiniz 

@mbonat 0w nin hangi şartlara maruz kalacağını bilmeden en iyi yağdır demek yanlış olur. Soğuk bölgeler için haklı olabilirsiniz fakat motor yağının çabuk ısınmasının gerekli olmadığı sıcaklıklarda 0w daha çabuk bozulacaktır. Kars ile antalyanın ilklim şartları bir değil soğuk iklim bölgeleri hariç 5w kullanılması taraftarıyım. Yağ ne kadar az ısıya maruz kalırsa o kadar daha uzun ömürlü ve koruyucu olur.

@mbonat 0w nin hangi şartlara maruz kalacağını bilmeden en iyi yağdır demek yanlış olur. Soğuk bölgeler için haklı olabilirsiniz fakat motor yağının çabuk ısınmasının gerekli olmadığı sıcaklıklarda 0w daha çabuk bozulacaktır. Kars ile antalyanın ilklim şartları bir değil soğuk iklim bölgeleri hariç 5w kullanılması taraftarıyım. Yağ ne kadar az ısıya maruz kalırsa o kadar daha uzun ömürlü ve koruyucu olur.
Yağın ısınmasının 0w 5w ile pek alakalı olduğunu düşünmüyorum . Bağlantısı varsada açıklarsanız sevinirim .

baştaki viskotize soğuk motordaki viskotizedir . Biz sondaki viskotizeyi değiştirmediğimiz için sıkıntı olmaz . 

Ben Sakarya’da yaşıyorum araç sürerken hep yağ sıcaklığım açıktır . Çoğu zaman araç yağ sıcaklığını göstermeye 2.5-3 km sonra başlıyor . 70 derecenin üstünede yola çıktıktan 5 km sonra ulaşıyor . Araç günlük kullanımda 90 derece civarında çalışıyor .  Yağ ısınına kadar motordaki aşınma fazla oluyor .

Sakarya gibi sıcak biryerde bile durum bu şekilde . Ben 0w yağ kullansam günlük rotamın yarısında (5km) aracım daha az aşınacak daha az yakıcak .

Antalya için konulursak da diyelim ki yağ 2.5 kmde ideal sıcaklığına gelicek . 0w kullandığımızda yine o 2.5 km kadar aşınmamız azalıcak.

Demek istediğim şu baştaki yani soğuk yağın viskotizesi ne kadar az ise o kadar iyidir . Antalya gibi sıcak yerde ise sıcak motordaki viskotizeyi attırmak mantıklı olucaktır .

Ek olarak  yağın neden çabuk ısınmasını istemeyelim ki ? 

Yağ ne kadar çabuk çalışma sıcaklığına gelirse o kadar iyi olur

Aşağıya data sheet bırakıyorum incelerseniz yağ ısındıkça viskotizesi azalır bizde onu istiyoruz zaten .

Eğer araç çok ısınıyorsa ve yağ eksiltiyorsa sondaki sıcak motordaki 0wx x kısmını değişmesi lazım baştakinin değil .

@mbonat şu mantıkla düşünüyorum 0w ile antalyada 5 dakikada  90 dereceye ulaşıyorsunuz ben 15 dk dakikada ulaşıyorum amaç 90 a ilk ulaşmaksa evet siz haklısınız ama benim amacım antalyada yağın daha az yanması, ayrıca 0w yağ daha çok eksiltme yapıyor bunu bizzat gözlemledim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@mbonat şu mantıkla düşünüyorum 0w ile antalyada 5 dakikada  90 dereceye ulaşıyorsunuz ben 15 dk dakikada ulaşıyorum amaç 90 a ilk ulaşmaksa evet siz haklısınız ama benim amacım antalyada yağın daha az yanması, ayrıca 0w yağ daha çok eksiltme yapıyor bunu bizzat gözlemledim.
Hocam dediğim gibi amaç 90 dereceye ulaşırken en az aşınmayı sağlamak . 

Daha az yanmasını istiyorsanız 0w40 yağları deneyebilirsiniz . Çok sıcak iklimlerde daha sık yağ değiştirmek faydalı olucaktır .

0w de eksiltme olmuş olabilir bunun birçok etmeni var .  

Size önerim motul x-max 0w40 kullanmanız direk enjeksiyonlu turbo araçlar için uygun

hocam bir kaç tane distribütörü var liqui moly nin, zamanında epey araştırınca kafam başta karışmıştı daha sonra yavaş yavaş anladım.

İnternet sitesi olan İzmir de  bulunan egemot otomotiv.

Bir başkası Fzrulman, bu da izmir de bulunuyor.

Bir de Konya da bulunan Laskar(mekato) adlı yer. Sizin foto da ki yer burası mı acaba?
Yazdıklarınızı Okuyunca Almanya'ya mail attım "nereden alacağız? kime güveneceğiz diye". FZ Rulman, Laskar ve Gaziantep'te bir satıcının daha sadece internet satışı yaptıklarını ve tüm ürünlerini  Türkiye distibütörlerinden temin etmedikleri için çok şikayet olduğu bilgisini bana telefonla arayarak verdiler. Arayan kişi Türktü Almanya'da satış departmanında çalışıyormuş. Telefonumu Türkiye distirbütörü Egemot İzmir'e vereceklerini ve beni arayacaklarını söyledi. Onlarda 1 gün sonra aradılar ve internet satışlarında çok sahte ürün olduğu için internette satış yapan tüm bayiliklerini yaz başında iptal ettiklerini ve ürünleri sadece liquimolyturkey.com sitesinden sattıklarını iletti. Hepsiburada'dan vs. satılan ürünleri onlar vermiyormuş. Hatta yazılı olarak ürünleri nereden aldıklarını öğrenmek için talepleri olmuş. Kendi site ve bayileri dışında alınan ürünlerden kaynaklı sıkıntı olduğunda destek vermiyorlarmış. 

Neyse hocam sayende ben de araştırıp bunları öğrendim paylaşmak istedim. 2 hafta önce Toptec 4200 ve engine flus plus aldım. Bir gün sonra elime ulaştı 10.2019 üretimi yağ geldi ve yanında bir iki ürünlerini de hediye göndermişler. Ben değiştirdim yağı arabanın sesi değişti sanki. Birde ortalama yakıtım düştü. Tavsiye ederim.

@Neogolf61  Onaylı değil ama 1.2 TSI 'da kullanıp çok memnun olanlar varmış, başka bir VW blokta okudum. Yağ eksiltmeyi kesiyormuş...

Yazdıklarınızı Okuyunca Almanya'ya mail attım "nereden alacağız? kime güveneceğiz diye". FZ Rulman, Laskar ve Gaziantep'te bir satıcının daha sadece internet satışı yaptıklarını ve tüm ürünlerini  Türkiye distibütörlerinden temin etmedikleri için çok şikayet olduğu bilgisini bana telefonla arayarak verdiler. Arayan kişi Türktü Almanya'da satış departmanında çalışıyormuş. Telefonumu Türkiye distirbütörü Egemot İzmir'e vereceklerini ve beni arayacaklarını söyledi. Onlarda 1 gün sonra aradılar ve internet satışlarında çok sahte ürün olduğu için internette satış yapan tüm bayiliklerini yaz başında iptal ettiklerini ve ürünleri sadece liquimolyturkey.com sitesinden sattıklarını iletti. Hepsiburada'dan vs. satılan ürünleri onlar vermiyormuş. Hatta yazılı olarak ürünleri nereden aldıklarını öğrenmek için talepleri olmuş. Kendi site ve bayileri dışında alınan ürünlerden kaynaklı sıkıntı olduğunda destek vermiyorlarmış. 

Neyse hocam sayende ben de araştırıp bunları öğrendim paylaşmak istedim. 2 hafta önce Toptec 4200 ve engine flus plus aldım. Bir gün sonra elime ulaştı 10.2019 üretimi yağ geldi ve yanında bir iki ürünlerini de hediye göndermişler. Ben değiştirdim yağı arabanın sesi değişti sanki. Birde ortalama yakıtım düştü. Tavsiye ederim.
Sahte ürün olduğunu sanmıyorum daha o kadar çok tanınan bilinen bir marka değil 

Bence farklı yoldan ithalat ile getiriyor olabilir diğer satıcılar

Kendileri haricinde başka yerden almasınlar diye sahte ürün diyip insanları şüphe içinde kalıp almasınlar amaçları

@Neogolf61  Onaylı değil ama 1.2 TSI 'da kullanıp çok memnun olanlar varmış, başka bir VW blokta okudum. Yağ eksiltmeyi kesiyormuş...
3.500 km civarı oldu 4200 serisini kullanıyorum +- bir yönünü görmedim daha önceden de eksiltme sorunum yoktu aynı performans da devam ediyor.

Bugün 3.500 km sonra yağın seviyesine ve rengine baktım çok iyi duruyordu 

Hatta 2 tane daha yedek 4200 serisi aldım bulunsun :)

G 052 195 M4   ???

BU ÜRÜN kodu yazıyor hepsiburada ilan resminde

kodu kopyalayıp aratınca 10 larca web satışı var bu ürünün yurt dışında

örneğin amazon italya ??

https://www.amazon.it/Longlife-G052195M2-originale-etichetta-tedesca/dp/B072FN6TN8/ref=pd_lpo_sbs_263_img_1/257-2417726-4856054?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=Y7DM9WT5HHGWR7PVWT3Q

Bir ihtimal vw  elindeki stok fazlası  208 litrelik  fıçı 5W30 Long Life III leri  5 lik bidonlara koyup perakende satışa çıktı . (shell yağa geçmeleri bunun kanıtı olabilir)

Açık ayran istemeyene  hijyen pastörize kapalı ayran hikayesi ?  

TR için zahmet etmesinler  boş bidonumuzu su testimizi  alır gideriz hayrattan doldurur gibi alırız 5 litre yağımızı .. Yeter ki  ultra indirimli versinler  
Bu VW etiketli G 052 195 M4 kodlu yağ Castrol üretimidir

@erkanwrc

Moderatör tarafında düzenlendi:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Geri
Üst Alt