Siyah Golf için tavsiyeler neler?

harunlee

Üye
İsim
harun
Sizlerinde bildiği gibi siyah araçlar çok sıkıntılı olabiliyor. Defalarca yıkanmasına rağmen sonucun aynı olması açıkçası üzücü oluyor.

Peki siyah arabaya ne yapılması gerekir?

Kimi arkadaşlar önemli yerlere şeffaf bant çek diyor. ( Ancak bence bant olmayan yerler ile renk farkı olacaktır güneş ışığı deyince)
Kimileri pasta cila diyor ( Ancak pek işe yarayacağını düşünmüyorum)
Seramik kaplama konusunda ise hiç iyi yorumlar almadım..

Sizler bu konuda ne önerebilirsiniz.

Şeffaflar bir süre sonra sararıyor hocam pasta cila her seferinde boyayı biraz inceliyor. Seramik yapılan pasta cilanın korunması amaçlı iyi bir yer olursa seramik en iyi seçenek ama siyah arabaya ne yaparsanız yapın toz konsa belli oluyor malesef. Güzel bir pasta cila ve üzerine 2 kat seramik sizi 1 sene rahat götürür tabi maliyet kısmı kasko parası gibi senelik. Bunlara bulamam derseniz güzel bir yıkama Şampuanı ve hızlı cila haftada bir işinizi görecektir. Benim aracında seramik yok iken yıkamacılar kesin seramik var sen bilmiyorsun diyorlardı. Çünkü hep Cilalı şampuan ve hızlı cila ile yıkadım tabi iyi bir kurulama bezide şart iz bırakmayacak ucuz ama sentetik güderi gayet iyi sonuç veriyor. 

Şeffaflar bir süre sonra sararıyor hocam pasta cila her seferinde boyayı biraz inceliyor. Seramik yapılan pasta cilanın korunması amaçlı iyi bir yer olursa seramik en iyi seçenek ama siyah arabaya ne yaparsanız yapın toz konsa belli oluyor malesef. Güzel bir pasta cila ve üzerine 2 kat seramik sizi 1 sene rahat götürür tabi maliyet kısmı kasko parası gibi senelik. Bunlara bulamam derseniz güzel bir yıkama Şampuanı ve hızlı cila haftada bir işinizi görecektir. Benim aracında seramik yok iken yıkamacılar kesin seramik var sen bilmiyorsun diyorlardı. Çünkü hep Cilalı şampuan ve hızlı cila ile yıkadım tabi iyi bir kurulama bezide şart iz bırakmayacak ucuz ama sentetik güderi gayet iyi sonuç veriyor. 
Hocam cilalı şampuanı ve hızlı cila ile kullanmış olduğunuz bez nedir?
Eğer isim veya marka verebilirseniz bizzat almak isterim. Çünkü cidden siyah araba sorunluymuş.

Şampuan pahalı gelirse sonax şampuan ve hızlı cilasıda işinizi görecektir. Birde aracı mutlaka gölgede yada akşama doğru yıkayın 

Aracım siyah ayda bir defa normal bir şekilde yıkatıyorum çok üzerine düşerseniz psikolojiniz bozulur bence olduğu gibi kullanın çünkü ne yaparsanız yapın sadece yıkandığı anda parlayacak 5 dk sonra yine toz içinde olacak.

Siyah bir aracımız var düzenli olarak cilalar yıkarım . Cilayı attıktan sonra mükemmel fakat 3-5 saat sonra tozları belli etmeye başlıyor . Cizik olsa taş değse belli ediyor. Siyah bir araba için en iyi şey düzgün kaliteli bir seramik .

Siyah golf için tek tavsiyem satıp beyaz  golf alın hocam. =) 1 kere siyah araba aldım. Büyük konuşmayım diyorum ama bir daha asla almam. Hatta 3 sene önce bayide tüm opsiyonlar eklenmiş amiyane tabirle gırtlak dolu Siyah bir golf vardı. Beyazından 15.000 tl ucuza satılıyordu . Almadım. Kimse de almamış. 3 ay bekledi.

Siyah golf için tek tavsiyem satıp beyaz  golf alın hocam. =) 1 kere siyah araba aldım. Büyük konuşmayım diyorum ama bir daha asla almam. Hatta 3 sene önce bayide tüm opsiyonlar eklenmiş amiyane tabirle gırtlak dolu Siyah bir golf vardı. Beyazından 15.000 tl ucuza satılıyordu . Almadım. Kimse de almamış. 3 ay bekledi.
Aynı, derin siyah vardı, gırtlak taşmışı gibiydi ses sistemi ısıtma soğutma çift j exta janr acc vs. vs. extra üretim, sipariş veren almamış beyaz ile aynı fiyata veriyorlardı siyah olunca almadım. 600 km ileride beyazını aldım.

O kadar da değil yani !  Siyah golf öldürülür de öyle 45 yerinden bıçaklayıp katledilecek bir durumda değil !!! Beyaz golfe geçicek bir durum da yok hani.

Orman yeşili  ve Kara Yakut Golf (Forumda bu renklere sahip hiç üye olmadığı için rahatça yazıyorum. Zaten olmaz da )

Yanlışlıkla  bu 2 renkten birini almış olsam Full  Kaskomu değerlendirme çabasına girerdim. (Satmaya kalksan renkten pert fiyatına gidiyor zaten)

Auto Hold OFF konumda 

Elektronik Park Freni OFF  konumda

sAKİN BİR GECEDE Antalya falezlerden aşağı yanlışlıkla salıverirdim. Aşağı düşerken de bir HATIRA  fotoSU alırdım tabi.  

Kaza zaptına da Arabadan indim , araba kaçtı denize uçtu bu kadar basit.  kasko şirketi  rayiç piyasa fiyatlarına bakarken Orman Yeşili  değer kaybından habersiz olacak nasıl olsa 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yılbaşında beyaz Golf'den siyah bir araca geçince siyahın zor bir renk olduğunu tekrar anladım ama bence siyah araç boya bakımı güzel yapılınca çoğu renkten daha şık duruyor. Seramik kaplama konusunda kimlerden iyi yorum almadınız? 300 liraya seramik kaplama yapan da var 1500 liraya yapan da. Şu zamana kadar seramik kaplamayı profesyonel yerlerde yaptırıp da pişman olan pek görmedim. Seramik kaplama yaptırdıktan sonra bakımı da bir o kadar önemli. 

Siyah genel olarak HB arabalara zaten pek yakismiyor, Golfe ise hic yakismiyor maalesef.

Aracın kullanma klavuzunda dediği gibi yılda 2 kere katı cila yapınca araç yeni gibi duruyor. Sentetik silikon içermeyen wax olursa toz daha az tutacaktır. Aşırı parlak wax seçerseniz uzaktan tozlar pek belli olmuyor. (Yakına girince çizikler , başka araçların kapı vurma izleri görülüyor tabii.)

Tozlandığı zaman otobana çıkıyorum, tozu atıyorum :)

beyaz olacagına sıyah olsun . bundan önceki aracım golf 4 siyah 5 yıl kullandım.

Geri
Üst Alt