Golf 7.5 Durban jant bilmecesi

Sinan61

Üye
İsim
Sinan
Herkese iyi forumlar. 2018 model 1.4 TSI Comfortline aracıma orjinal durban jant taktırmayı düşündüğüm için konuyu servise sorduğumda aracımın bijon aralıklarının durban janta uygun olmadığı söylediler. Bu konunun doğruluğu nedir acaba? Bilgisi olan var mi?

@Serkanasn Teşekkür ederim, umarım dediğiniz gibidir, durban benim hayalim çünkü:)

@Sinan61 yalnış bilgi hocam ben kullanıyorum 2017 1.4 tsi highline 18 durban var aracımda

20190413_174413.jpg

Amma sallamışlar yahu

Herkese iyi forumlar. 2018 model 1.4 TSI Comfortline aracıma orjinal durban jant taktırmayı düşündüğüm için konuyu servise sorduğumda aracımın bijon aralıklarının durban janta uygun olmadığı söylediler. Bu konunun doğruluğu nedir acaba? Bilgisi olan var mi?
O servise arabayı teslim etme derim..... 5x112'dir

Durban alırsanız yay da almanız gerekiyor hocam.

Servisten ne kadar fiyat çıkar onu merak ediyorum 20 Bin TL'den aşağı derler mi acaba 4 tane Durban için ?

Durban (jantlar+yaylar+lastikler) pahalı bir hayal :)

@Sinan61 hocam konfordan çok ödün vereceksiniz ayrıca süspansiyona da el atmanız lazım cok maliyetli olacak ben fabrikasyon 18 kullanıyorm yollar berbat  takur tukur seyahat ediyorm nerde çukur var diye ezberlemekten beynim yanacak bigün 

Herkese verilen  bilgilerden dolayı çok teşekkür ederim. Biraz maliyetli olacak dediğiniz gibi ama yapmayı düşünüyorum, olmadı replika durban alabilirim diye düşünüyorum.

@Sinan61 bende 18 durbanli kullanıyordum konfor bozuluyor diye yaklaşık 4 5 ay yay takmadan kullandim. Dün itibari ile eibach 35 mm yay taktırdım. Oh be dedim hem kötü görüntü den kurtuldum hemde bana göre konfor geldi araçlarımızın süspansiyonu gerçekten de orjinalinde sert.ayrica 35 mm ilk defa yay kullandım daha önceki araçlarında 45 mm ve 50 mm kullandım. 35 mm yaylarla aralarında dağlar kadar fark var.

20190427_194307.jpg

@Fatihx Maşallah çok güzel olmuş, siz jantları orijinal mi tercih ettiniz peki? Ayrıca spacer kullandınız mı acaba?

@Sinan61 jantlarım replika . Spacer yok şu anda ama yakında inşallah onlarida halledeceğim .geçen hafta derin bir çukura düştüm 60 70 kilometre hızlarda . On sol lastik yanaktan açıldı ve jant yamuldu. Lastiği yeniledim fakat jantı pres le duzelttirdim herhangi bir sıkıntısı yok.

Geri
Üst Alt