Köpeğe çarptım sağ tampon hasarlı onarım olabilir mi kasko deldirmek mantıklı mı

Mehmet51

Yeni Üye
İsim
Mehmet
Siste sensörlerde ve far yıkama da herhangi bir sorun yok sadece görünen kısımda hasar iç tarafta herhangi bi deforme yok 

kasko ile yapılırsa hasar kaydı çıkar mı değişim önerirler büyük ihtimal 

Kaskom ne kadar artar 

teşekkürler...

65786593-0074-43D3-BD10-A494B564A965.jpeg

80768132-FFB9-472A-84FC-27B0A6AAB58A.jpeg

Hocam ben olsam hiç kasko deldirmem Sanayide 200 TL tutmaz yaparlar..

Benimde başıma gelmişti usta tamponu söktü, sonra arkadan birleştirdi macunu çekti o bölgeye boyayı sıktı erken kuruması içinde ateşledi 
100 TL almıştı ama benim biraz daha küçüktü senin olsun 200 olsun.

Tampon zaten 

BU arada çok çok geçmiş olsun Allah büyük kazadan korusun hocam.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yapılır değil mi sırıtmaz 

bi iki ustaya sordum birisi hallederim dedi 

diğeri değişmek lazım dedi boya farkı falan olmaz sanırım @harunlee 

dıştan bakan anlamaz bile hocam hiç sırıtma durumu olmaz
Benimkisini yapan usta tamponu söktü yaptı etti 100 tl boyası cartı curtu hepsi içinde eskisinden daha iyi oldu @Mehmet51

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geçmiş olsun Hocam ben yapmıştım boyle Bi hasar. Karda kaydım, kenardaki kar tepesine saplandım. Aynı fotodaki gibi ortadan ikiye ayrıldı tamponum. Yetkili serviste 2 sene öncenin parasıyla 6500 TL gibi hasar kaydı oluştu maalesef aracımda. Dışarda yaptıracak şekilde Bi yol izlemenizi tavsiye ederim 

Öncelikle Geçmiş olsun Hocam. Ucuz atlatmışsınız Rabbim beterinden korusun.

Gelelim Tampon ve Kasko işlemlerine. Bana kalsa Kendim tamiratını yaptırırdım Sadece Tamponda ise sorun. Lakin iç kısımda( bariketler ,sensörler vb.) bir sorun olup olmadığına dikkat etmek kaydı ile.

KAsko dan işlem yaptırmak isteseniz muhtemelen değişim istenecektir. Muadil ürün olması da cabası olmakla birlikte 4-5 bin tl masraf olabilir.

Bu tip plastik kaynak onarım işlerini iyi yapan bir takım esnafları bulmak zor olmasa gerek. iyi Forumlar dilerim.

@Mehmet51 Öncelikle çok geçmiş olsun hem sizin için hemde çarptığınız hayvan için. Tampona gelince çıkma tamirsiz mümkünse beyaz bir tampon bulup iyi bir kaporta-boya atölyesinde yaptırın aracınızı, tampon bir mühendislik sonucudur kazada esneyerek aracın gövdesine gelecek hasar için tam da adından anlaşılacağı üzere tampon görevi görür, tamir edilen tampon ilk kazada olduğu gibi esnemeyeceginden büyük ihtimalle araçtaki hasar ilk defa olandan çok daha fazla olacaktır, bu konuyu bi düşünün bence.

@Ender teşekkürler bu işlerin tek doğru yolu yok anladığım cebe uyan bazen akla yatmayabiliyor 

en mantıklısı biraz araştırma ile servis dışı alternatif çözümler gibi görünüyor 

Aracınızın beyaz oluşunu avantaja çevirin derim. Şöyle ki; beyaz rengi çok tercih edildiği için çıkma tampon bulma ihtimaliniz çok ama çok yüksek. İçi boş tampon alıp, kendi ızgara, sis farı vb ekipmanlarınızı aktararak problemsiz bir iş çıkarmış olursunuz. Boş tampon alacağınız için de fiyat makul seviylerde kalacaktır.

Böylelikle hem düzgün bir tamponunuz olur hem de tamirat sonucundan doğabilecek memnuniyetsizliklerinizi baştan engellemiş olursunuz. 

Geçmiş olsun. 

@Mehmet51 sakın gidip kaskonu deldirme  servise para bayılma git güzel bi usta bul sanayide yaptır tampon bu plastik parça birşey olmaz aracın genel aksanını etkileyecek fiyatını düşürücek birşey değil yani 

Geri
Üst Alt