Logo geri kamera

GkM_2015

Katılımcı Üye

İsim
Ahmet TURKMEN
Herkese merhabalar cinden logo kamera siparisi gecmistim bugun itibariyle sukur gumruk sorunu yasamadan elime ulasti montajini kendim yapmak istiyorum buyuk kismi aslinda zaten belli. Ne nedir. Bir kablonun nereye takilmasi gerektigini bilmiyorum. Ekli resimlerde gorebilirsiniz ekran kablosunun yaninda kirmizi bir kablo var o kablo ne icin yada nereye baglamam lazim.

Kirmizi +12v

Kirmizi siyah  0V

Mavi kablo geri lambasindan alinacak 

Mavi soketli mib kablosu ekranin arkasina

Goruntu kablosunun yanindaki kirmizi kisa kablo nereye??

IMG-20190425-WA0005.jpeg

20190425_170642.jpg

20190425_170638.jpg

20190425_170648.jpg

@GkM_2015 görüntü kablosunda teyp arkasına geleni teyp girişindeki Kablo demetinden elektrik  gelen kalın bir kablo var ona bağlayıp güç alacaksınız. Öbür ikisi geri vites gibi duruyor. 

@GkM_2015 görüntü kablosunda teyp arkasına geleni teyp girişindeki Kablo demetinden elektrik  gelen kalın bir kablo var ona bağlayıp güç alacaksınız. Öbür ikisi geri vites gibi duruyor. 
Geri vites mavi olan kameraya yakin kisimda benim sormak istedigim ekrana gelen soketin orda kisa kirmizi kablo var

20190425_170648.jpg

Merakla takip ediyorum. Bende almayı düşünüyordum... Bizler için sağlam bir kılavuz olacaksın. Şimdiden teşekkürler...

13 numara dvd arkasina diyo araba kontrol cablosu diyo acaba bu aldigim dynamic tip eskidende dynamic park vardi onun icinmi 

IMG-20190425-WA0015.jpeg

@yusuf ben sizi yalnis anladim o zaman ben kameranin motoru icin ana besleme kirmizi ve kirmizi siyah kablolarida teyp arkasina takicam ve birde bu kisa kirmiziyi dogrumu anladim suan 

Hocam bende almayı düşünüyorum aldığınız linki atabilir misiniz?

@bunyamin81 atayim ama bekleyin isterse bi montajini yapayim sorunsuz oldugundan emin olalim

TRY 591.50 26%OFF | Aycetry CCD HD Araba Çevirme Logo Volkswagen VW Golf 7 için Ters Kamera/5/6 MK6 Passat B6 CC B7 B8 Amblem Arka Görünüm Kamera RGB CVBS https://s.click.aliexpress.com/e/sUaSOQ4

@yusuf ben sizi yalnis anladim o zaman ben kameranin motoru icin ana besleme kirmizi ve kirmizi siyah kablolarida teyp arkasina takicam ve birde bu kisa kirmiziyi dogrumu anladim suan 
Hocam bu kablo ana güç için teyp arkasında olacak. Öteki ikili olan geri vites + ve - si. 

@yusuf hocam ya ben yalnis anliyorum yada siz yalnis anlatiyoruzsunuz yaninda yolladiklari ingilizce kurulumda resim ekledim kalin sigorta olan kirmizi ve kirmizi siyah kablo ana besleme mavi kablo motora hareket verip kamerayi acan tetik kablosu sanirim benim sordugum ve halen emin olamadigim kirmizi kablo kameranin enerjisi gene attigim resimde ne demek istedigini anlamasamda ingilizce olarak dvd nin arkasina araba durum sinyal kablosu ben bu kablonun ne oldugunu anlayamiyorum. Siz daha once bu model ya i cin logo kamera montaji yaptinizmi tecrube ettiyseniz ona gore yol alayim yoksa yaninda yollanan manuel ile uyusmuyor sizin soyledikleriniz.

Hocam bu kablo ana güç için teyp arkasında olacak. Öteki ikili olan geri vites + ve 
IMG-20190425-WA0015.jpeg

Sanirim baglanmiyacak o kirmizi kablo baglamadan deniyecegim duruma gore en son o kalsin 

20190425_221617.jpg

20190425_221627.jpg

@GkM_2015 hocam Bir daha deneyelim :)  Görüntü kablosu ile medya cihazı arkasına gelen kırmızı kabloya medya cihazı arkasından elektrik alacaksınız. Bu elektrik açılma ve kapanma esnasında kameraya sürekli güç sağlıyacak. Talimat da benzer şekilde. Diğer mavi siyah zaten geri vites lambasından + ve - oluyor. Başka da boşta kalan Kablo yok.

Geri
Üst Alt