Gündüz Farı için PW24W aldım fakat !

Kırcalı

Katılımcı Üye

İsim
Orhan
Merhaba arkadaşlar

Basic Bi-zenon farlı aracım var gündüz farları için ampul almıştım PW24W olanından

Fakat oradaki ampülü yada yerini sökemedim bi türlü kitapçığını incelediğimde (ilk kez açtım mana ile) o ampül sadece serviste değişir yazıyor.

Acaba biz değiştiremiyormuyuz o ampülü :S   varmıdır bilgisi yada tecrübesi olan arkadaş ?

Oranın görünümü Ali hocamın paylaştığı (resmi de ekliyorum alta) Adaptive FrontLight System Bi-Xenon Plus Farlar resmindeki Parking light LED yazıyor ya o görünümde ama gündüz farı olarak o yanıyor U-Led değil benim aracım (fabrika çıkışı Basic bi-zenon far var aracımda). Acaba ona PW24W takılmıyor mu ?

Yada bunun ledi değişmiyor mu ?

image.png

Merhaba arkadaşlar

Basic Bi-zenon farlı aracım var gündüz farları için ampul almıştım PW24W olanından

Fakat oradaki ampülü yada yerini sökemedim bi türlü kitapçığını incelediğimde (ilk kez açtım mana ile) o ampül sadece serviste değişir yazıyor.

Acaba biz değiştiremiyormuyuz o ampülü :S   varmıdır bilgisi yada tecrübesi olan arkadaş ?

Oranın görünümü Ali hocamın paylaştığı (resmi de ekliyorum alta) Adaptive FrontLight System Bi-Xenon Plus Farlar resmindeki Parking light LED yazıyor ya o görünümde ama gündüz farı olarak o yanıyor U-Led değil benim aracım (fabrika çıkışı Basic bi-zenon far var aracımda). Acaba ona PW24W takılmıyor mu ?

Yada bunun ledi değişmiyor mu ?

Ekli dosyayı görüntüle 20464
Gündüz sürüş farı olan ampülü /aynı zamanda park lambası görevi görür) siz değiştirebilirsiniz., Serviste değişir notu ULed olanlar için geçerli sizin değiştireceğiniz ampül halojen o sebebten kendiniz değiştirebilirisniz., Aşşağıda örnek resim paylaştım., Öncelikle kapağı sökmeden önce (sol far için) silecek suyunun mavi kapağını söküp yerinden çıkarın, sonrasında silecek suyu sipiral borusunu rahat çalışmak için bir kenera doğru itin., sonrasında resimde paylaştığım yuvarlak kapağı "saat yönünün tersine" çeviriyorsunuz., kapağı açınca oradaki 4 nolu ampül değişmesi gereken ampül., sağ far için zaten yeterli çalışma alanı mevcut.. ampülleri elinizden motor bölmesine koyma hatasına düşmeyin şayet sıkıntılı bir bölgeye düşerse uğraşır durursunuz.,

PW24W ampül dışarda bulmak biraz zordur merak ettim nerden buldunuz..? yoksa gündüz sürüş farı ampüllerini Led yapacaksınız, şayet böyle bir niyetiniz var ise yapmanızı pek önermem çünkü o ampül her ne kadar led ^te olsa amacına uygun yapılmadığı için ampül ısınıp soket yuvasını eritebiliyor.. Led olması sizi yanılmatsınız led ampüllerde ciddi şekilde ısı üretir..

Örnek resim;

fggh.jpg

Upvote 0
@forzaGilles merhaba. Isı konusunda haklısınız. Ledleri taktığımdan bu gune kadar bir sorun çıkmadı. Umarım da çıkmaz.

Ilk taktığm zamanlar sık sık kontrol ediyordum ama.

Kodlama da yapmadim.

Upvote 0
Oysa basic xenona geçince böyle bir görüntü yapıcaktım [emoji28] gündüz farlarını lede çevirip sorun yaşıyan varmı acaba

d3df0b5f09ff21d2d29712f6a3ead5ee.jpg

Upvote 0
photonun ledlerini aldım 3 aydır sıkıntısız kullanıyorum. 

IMG_20190130_180450_100.jpg

Upvote 0
@forzaGilles 

N11'den aldım Fardoktoru diye bi satıcıdan.

Güzel anlatmışsınız ama bende 4 nolu ampul değişmiyor çıkmıyor da arkada görünen kontrol kartı var sadece diğerleri gibi değil maalesef.

Sizin verdiğiniz resimdeki gibi parking Light LED şeklinde orası kitapçıktada orası için de serviste değişir ibaresi vardı.

Halojen farlardaki gibi değil yani o yüzden sorma gereği duydum.

image.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Farlarımın fotoğrafları sanırım o ampül bunlara takılmıyor.

İÇ görünümü (Yeşil kontrol kartı olan yer)

image.png

Dıştan görünümü

image.png

Upvote 0
[mention=4155]mutlubey17[/mention] direk takınca nasıl bir zarar olabiliyor hocam ?
Kanalı led olarak kodlamak oraya giden akımı ona göre ayarlayacağından dolayı daha güvenli olur diye düşünüyorum. Belkide ısınmasını azaltır ordaki benim düşüncem sadece bi tahmin

Upvote 0

orjinal olarak halojen sarı var turuncu var . beyaz neden yok arkadaş ?

Upvote 0

Geri
Üst Alt