Yapabildiklerim ve yapamadıklarım ama yapmak istediklerim :)

kaganoztrk

Üye
İsim
kagan
Ocak 2019un ortalarında 2. el olarak ilk sahibinden almış olduğum 1.2 tsi 2015 mayıs çıkışlı 105hplik aracımdan bahsetmek istedim :) öncelikle aracımı hatasız boyasız 2+2 yıl uzatılmış garantili servis bakımlı 54binde aldım. son bakımıda 53 binde yapılmıştı buji dahil değişmiş olarak. Aracı aldığım arkadaş saolsun zevkliymiş. özel siparişle 5 ay beklemiş. metalik kurşun gri _ sürüş konfor paket_döşeme rengi_5adet dijon jant_basic bixenon eklenmiş. keşke ışık paket ve multimedyada ve cam tavanda alsaymış ancak ihtiyaç duymadığı donanımlar ve fiyatına değmeyen ürünler olduğunu düşünmüş. gelelim ilk aldığım haline ve benim yaptıklarıma yapacaklarıma ve yapmak istediklerime :) IMG_20190124_173955.jpg

Screenshot_20190122-190714.jpg

alırken sahibinden ilanında bu fotolar vardı

ilk iş olarak sislere inwells 6000k led xenon ve gündüzlere de photon 6000k led alarak başladım.

IMG_20190326_114356.jpg

IMG_20190317_222418.jpg

daha sonra 7.5 difüzörümüz ve amerikan cam filmlerimiz arkalar 3 önler 2 numara ve app plaka ve pleksi plakalıklarımız ve aynı zamanda 4 adet lastik. üzerinde ilk lastikleri vardı ve izmirden balıkesir edremite allaha emanet geldik :)

IMG-20190324-WA0017.jpg

ardından 3cm soğuk pressli orjinal yaylarımız ve bagaj havuzumuz

IMG_20190421_101004.jpg

daha sonra stage 1 yazılımımız atıldı 132hp 222nm aldık. 

Screenshot_20190420-222628.jpg

ve son olarakta ön sportline ek ve paslanmaz çelik cam kromlarımız

IMG_20190424_212834.jpg

IMG_20190424_212904.jpg

cuma günü için randevu aldım iç dış detay ve meguaris polisaj çizik ve hare giderme boya koruma ve gerekli rütüşlar  için sabah 8de bırakıcaz akşama yetiştirmeye çalışacaklar muhtemelen 22.00a kadar biter. fotoları eklerim. ve bu işlemlerden sonra artık turtle wax hızzlı cila ve kaliteli bir havluyla kendim yıkama yapıp o görüntüyü korumaya çalışacağım. en büyük zevkim kaportadaki boncuklamayı görmek :)  gönül seramik isterdi anca fiyatı çok geldi belki bidahaki yaza:) 

IMG_20190426_171421.jpg

IMG_20190427_000052.jpg

IMG_20190427_002403.jpg

IMG_20190426_183604.jpg

gelelim önümüzdeki dönemde yapmak istediklerime 

ilk olarak far yağmur sensörü bikaç yerde gördüm orjinal parçalarla. 

ikinci olarakta 7 kasa led stoplar denk gelirse istiyorum. 

nacizane fikirleriniz ve olur dedikleriniz varsa fikir alabilirim.. herkese keyifli sürüşler. 

not: durban diye bağıranları duyar gibiyim ancak bizşm buraların yollarına gelmez ve iyice konfor gider. hanım ve kızım dışında aracımada kıyamam tabiki :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
hocam hayırlı olsun,kaza bela sizlerden uzak dursun  (y)  ufak değişikler aracınızı bir nebze olsun daha güzel olmuş tebrikler

Hocam çok harika olmuş, nazar değmesin ailecek güle güle kullanın. 

Masallah diyerek baslayayim. Allah kaza bela vermesin bence icindede sizi tatmin etmesi acisinda ic ambianslari tamamlayin derim opsiyon olarak benim fikrim far yagmur evet ihtiyac ve rahatlik ama soyle dusunuyorum ben yagmur yaginca calisacak yada hava kararinca bir tusu cevireceksiniz ic ambians kapilari acinca sizi karsilayan o kalite hissi bence ben bu araci ambianslari icin seviyorum icinde sizi alip goturuyor.

20190413_214745.jpg

1161.JPG

Maşallah aracınız ufak dokunuşlarla oldukça güzel olmuş güle güle huzurlu günler geçirin golfünüzle.

Masallah diyerek baslayayim. Allah kaza bela vermesin bence icindede sizi tatmin etmesi acisinda ic ambianslari tamamlayin derim opsiyon olarak benim fikrim far yagmur evet ihtiyac ve rahatlik ama soyle dusunuyorum ben yagmur yaginca calisacak yada hava kararinca bir tusu cevireceksiniz ic ambians kapilari acinca sizi karsilayan o kalite hissi bence ben bu araci ambianslari icin seviyorum icinde sizi alip goturuyor.

Ekli dosyayı görüntüle 20458

Ekli dosyayı görüntüle 20459
ambiyans aydınlatma mevcut hocam araçta

Güzel dokunuşlarla Aracınıza olan Tutkunuzu yerine getirmişsiniz. Kazasız belasız güzel günlerde kullanmanız dileğiyle..

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam merhaba,

Hayırlısı olsun, kazasız belasız inşallah. Meguiars inşallah güzel işçilik yapar. Boncuklanmanında devamı için sizin yıkama da kullanacağınız şampuan çok önemli. Nacizane tavsiyem ph nötr bir şampuan kullanmanız yıkarken. Nanolex pure shampoo, zymöl şampuan. İkisi de oldukça konsantredir 1/400. Minimum çizik için çift kova dirt trap li ve yıkama eldiveni en az iki adet. Koyun yünü yada iyi bir mikrofiber. Olmazsa olmaz iyi bir kurulama havlusu. Yeni Kore malları twisted pile olarak geçen havlulardan bence temin edin. Klin korea, purestar, wizad of gloss blue marlin gibi. Bunları detail forumlarında getiren arkadaşlar var onlardan temin edebilirsiniz. Uğraşmam diyorsanız gyeon silk dryer yada Soft dryer alabilirsiniz. Hızlı cila içinde sonax bsd tavsiye olunur. Hatta ben henüz denemedim ama autobrite Project p32 veya chemical guys v07 ile karışım yapıp kullananlar var ve memnunlar. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam merhaba,

Hayırlısı olsun, kazasız belasız inşallah. Meguiars inşallah güzel işçilik yapar. Boncuklanmanında devamı için sizin yıkama da kullanacağınız şampuan çok önemli. Nacizane tavsiyem ph nötr bir şampuan kullanmanız yıkarken. Nanolex pure shampoo, zymöl şampuan. İkisi de oldukça konsantredir 1/400. Minimum çizik için çift kova dirt trap li ve yıkama eldiveni en az iki adet. Koyun yünü yada iyi bir mikrofiber. Olmazsa olmaz iyi bir kurulama havlusu. Yeni Kore malları twisted pile olarak geçen havlulardan bence temin edin. Klin korea, purestar, wizad of gloss blue marlin gibi. Bunları detail forumlarında getiren arkadaşlar var onlardan temin edebilirsiniz. Uğraşmam diyorsanız gyeon silk dryer yada Soft dryer alabilirsiniz. Hızlı cila içinde sonax bsd tavsiye olunur. Hatta ben henüz denemedim ama autobrite Project p32 veya chemical guys v07 ile karışım yapıp kullananlar var ve memnunlar. 
ben bu kadar detaylı ilgi gösteremem muhtemelen :) sadece basınclı suyla 2 tur köpüksüz yıkayıp turtle yada sonax hızlı cila sıkıp mikrofiber bezle kurulayarak devamlılık sağlayamazmıyım :) çift kova yapacak olursam millet totosuyla güler adımız çıkar 😄

ben bu kadar detaylı ilgi gösteremem muhtemelen :) sadece basınclı suyla 2 tur köpüksüz yıkayıp turtle yada sonax hızlı cila sıkıp mikrofiber bezle kurulayarak devamlılık sağlayamazmıyım :) çift kova yapacak olursam millet totosuyla güler adımız çıkar 😄
Hocam sadece suyla temizleyemezsiniz aracınızı en azından iki tur ön yıkama yapın. Valet pro citrus prewash 5lt lik, Secho fx2 pompa alıp 2 kez spreylersiniz en azından. Ben sabah erken yada akşam geç saatte gidiyorum. Kimse sizi beklemez :)

Geri
Üst Alt