Golf 1.5 ACT 150 DSG siparişim ve birkaç soru

omurkadir

Katılımcı Üye

İsim
Ömür
Herkese merhabalar. İsmim Ömür. Uzun araştırmalarım sonucu bu hafta kısmetse beyaz renk Golf 1.5 ACT 150 DSG Comfortline+Sürüş+Işık paketli aracımı teslim alacağım. 

Bu ikinci sıfır aracım olacak. Daha önce kia ceed kullanıp memnun kalmıştım. ceedclub de de epey zamanım geçmişti.

Bu kez VW denemek istedim. İnşallah memnun kalırım. Yine epeyce heyecan var. 

Öncelikle aracı teslim alırken sizce nelere dikkat etmeliyim ve rodaj konusunda fikriniz nedir?

Bir de alacağım bayiden cam filmi, kaput filmi, seramik kaplama, su itici, jant koruma, deri/vinil koruma, arka tampon koruyucu filmi uygulamalarını toplam 2000tl ye teklif ettiiler. 

Cam filmi zaten kendim de yaptırmak istediğim birşeydi ancak seramik ve kaput ve arka tampon filmlerinde kararsız kaldım sizce 2000tl ye değer mi?

İyi forumlar.

25NİSAN EDİT:

herkese dilekleri için teşekkürler. 141500e anlaşmıştım. ancak bugün araç tırdan inerken hasar görmüş.

maalesef tam istediğim araçtan oldum. 146ya aynı aracın 1,6dsg dizelini teklif ettiler. karar vermedim henüz.

olmazsa kaporayı geri alıp başka araç bakacağım. 146ya leon fr tdi dsg de buldum.

kafam karışık tavsiyelere açığım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: SCC
Hocam serviste asla ve asla film seramik vss yaptırmayın pişman olursunuz aracı özellikle yıkatmayın almadan 1 gün önce st ye söyleyin hatta içindeki poşetleri bile sökmesinler siz belli bir süre sonra sökersinizcanım arabayı fırçayla mahvediyorlar arabanızı kontrol edin alıp ve çıkın seramik için bulunduğunuz şehire. Göre arkadaşlar tavsiye verecektir hayırlı olsun 

Rodaj yok diyorlar ama 1000 km 110 nu geçmemenizi çok seri kullanmamanızı tavsiye ederim. Serviste neden seramik yapılmaz derseniz onlar 2binin bin TL sini cebe gerisini işi en ucuz yapan dışarıdan bir ustaya veriyorlar

Aracını hayırlı olsun.

Arabanızı serviste yıkatmama konusuna bende katılıyorum kesinlikle. Film seramik falan bunlar servisin işi değil zaten...

@Golf835 İstanbul general oto 

5 ay oldu seramikten bence eser yok 

kaput film portakal kabuğu yüzeyli olduğu için film yapılmamış yerlere göre mat duruyor. Ve kaput film kaputun ön cama yakın yerlerinden 30 cm aralıkla 20 cm diklemesine izler oluştu tekrar götürdüm fön makinesi ile ısıtarak tekrar işlem yaptılar tekrar olsada sıfırdan şeffaf yaptırsam diye bekliyorum.

cam filmlerde ufak tefek baloncuklar olmaya başladı çoğalmasını bekliyorum 

@Golf835 İstanbul general oto 

5 ay oldu seramikten bence eser yok 

kaput film portakal kabuğu yüzeyli olduğu için film yapılmamış yerlere göre mat duruyor. Ve kaput film kaputun ön cama yakın yerlerinden 30 cm aralıkla 20 cm diklemesine izler oluştu tekrar götürdüm fön makinesi ile ısıtarak tekrar işlem yaptılar tekrar olsada sıfırdan şeffaf yaptırsam diye bekliyorum.

cam filmlerde ufak tefek baloncuklar olmaya başladı çoğalmasını bekliyorum 
Benim seramik adana aykan da williams die bi firmada yapildi. Yani williams in yeri vardi icerde. Yetkilisi geldi. Iste 5 yil garantisi var vs gibi seyler soyledi. Bi sorun olursa bize basvurun dedi

Ben pek iplemedim. Seramik nedir bilmiyodum da.. Hic bakim da yaptirmadim. Bu aralar dusunmeye basladim aracimin boya durumu nedir acaba diye.. Yani yagmurdan sonra boncuk boncuk kaliyo sular hala ama araba yeni mi yoksa cidden iyi bir seramik yapildi da mi boyle hala cozemiyorum. Tam 2 yil 1 ay oldu seramik yapilali..

Siz yeniden seramik yaptirmayi dusunuyo musunuz?

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Golf835 şuan için düşünmüyorum yani en az bir sene 

kendim iki yıkamada bir Autoglym hızlı cilası ile koruma altında tutmaya çalışıyorum. Üründen memnunum.

bir sene sonra Avrupa yakasında specialworks isimli detailing firmasına yaptıracam. İnstadan takip ediyorum bence bu konuda başarılılar yüzeyde ki boya verniği minimum derecede alarak bu işi yapıyor. Nerden anlıyorsun dersen diğer takip ettiğim detailingciler gibi arabayı pas parlak yapmıyorlar 

@Golf835 şuan için düşünmüyorum yani en az bir sene 

kendim iki yıkamada bir Autoglym hızlı cilası ile koruma altında tutmaya çalışıyorum. Üründen memnunum.

bir sene sonra Avrupa yakasında specialworks isimli detailing firmasına yaptıracam. İnstadan takip ediyorum bence bu konuda başarılılar yüzeyde ki boya verniği minimum derecede alarak bu işi yapıyor. Nerden anlıyorsun dersen diğer takip ettiğim detailingciler gibi arabayı pas parlak yapmıyorlar 
Ben de Ankara da bir yer bakiyorum. Hem boya koruma hem de kaput korumayi yenileticem.. Ozellikle kirec lekeleri can sikici.. 

Öncelikle sipariş hayırlı uğurlu olsun. Bütçe el veriyor ise kesinlikle highline alınız. Özellikle uzun yıllar binilecekse. Serviste hiçbir işlem yaptırmayın hocam. 

Yeni aracınız hayırlı olsun Hocam.

vw Golf tercihiniz içinde tebrikler. Kia ceed ten sonra bazı hoşluklar yaşarsanız garipsemeyin :)  

Servislerde yapılan  boya koruma vb. işlemlere pek güvenmesem de hepsi aynı olmayabiliyor. Lakin fiyat olarak 2000 TL ye çok kaliteli bir işlem yapılacagını düşünmüyorum. Olsa olsa boya koruma parlatma yapılır oda dışarıda daha uygun fiyata yapılabilir.

Forumumuzun Sponsoru olan Adanadetaling Boya koruma parlatma vb  konularına bakmanızı tavsiye ederim.

hepinize cevapları için çok teşekkür ederim sağolun. büyük ihtimalle serviste yaptırmayacağım söyledikleriniz üzerine bana da mantıklı gelmedi.

Geri
Üst Alt