Fara u led giydirme mümkün mü?

harunlee

Üye
İsim
harun
Yeni far almak için yeterli bütçesi olmayanlar için bir iki gündür u led konusunu araştırmaktayım.

Kendi aracımın farına baktığımda bix zenon ve mercek olduğunu u ların yanmadığı

ancak u ledli farı incelediğimde ise 

sadece u işaretinde ledin alt kısımda konumlandırıldığını görüyorum

kendi farımın içini açmayı ve u led tesisatını döşeme kararı aldım 

ancak bu u şeklinde farın dış altında kalan 

u kitinin adı ne yani nereden temin edeceğimi bilmiyorum. 

Mümkünmüdür?

aşağıda yer alan yeşil ile belirttiğim kısımdaki led tesisatının altında normal benim kendi farım var sadece üzerine bir kılıf gibi geçirilmiş led 

eğer bu BMW DEKi gibi angel parçasını temin edebilirsem

gündüz far anahtarına bağlayıp 

güzdüz farlarıla beraber yakabilexeğimi düşünüyorum

Eğer olurda döşeme başarılı olursa bir sorun çıkmazsa 

videolu ve görsel destek ile güzel bir konu açıp 3000 Tl gibi bir fiyat ödemeden daha uygun bir şekilde bu işi tamamlayacağı 

A98450F1-7460-4568-A917-56C27D0A8050.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kendiniz yapmaktansa önceden bu işi yapan yerler ile konuşup onlara yaptırmak daha sağlıklı olur bence

Yeni far almak için yeterli bütçesi olmayanlar için bir iki gündür u led konusunu araştırmaktayım.

Kendi aracımın farına baktığımda bix zenon ve mercek olduğunu u ların yanmadığı

ancak u ledli farı incelediğimde ise 

sadece u işaretinde ledin alt kısımda konumlandırıldığını görüyorum

kendi farımın içini açmayı ve u led tesisatını döşeme kararı aldım 

ancak bu u şeklinde farın dış altında kalan 

u kitinin adı ne yani nereden temin edeceğimi bilmiyorum. 

Mümkünmüdür?

aşağıda yer alan yeşil ile belirttiğim kısımdaki led tesisatının altında normal benim kendi farım var sadece üzerine bir kılıf gibi geçirilmiş led 

eğer bu BMW DEKi gibi angel parçasını temin edebilirsem

gündüz far anahtarına bağlayıp 

güzdüz farlarıla beraber yakabilexeğimi düşünüyorum

Eğer olurda döşeme başarılı olursa bir sorun çıkmazsa 

videolu ve görsel destek ile güzel bir konu açıp 3000 Tl gibi bir fiyat ödemeden daha uygun bir şekilde bu işi tamamlayacağı 

Ekli dosyayı görüntüle 20412
merakla bekliyorum hocam  (y)

Kendiniz yapmaktansa önceden bu işi yapan yerler ile konuşup onlara yaptırmak daha sağlıklı olur bence
Hocam konuştum ama 1200 TL gibi bir fiyat biçiyorlar.. U LED'in 400 TL civarında olduğunu duyduğumdan ve elektrikçi yakınlarımız olduğundan , led kitini temin edersem başarıla takacağım.

3000 Tl gibi bir fiyat ödemeden daha uygun bir şekilde bu işi tamamlayacağım 
3000₺ yeni u led far alip takmaktan bahsediyorsan hocam farin u yanmasi görsel degil adaptif olduğunu temsil eder , yani farın icini actirip u takinca 3000₺ odemedik para cebimizde kaldı hemde ucuza uled olduk diye birsey yok :)  

Abimizin tek derdi görsel olduğu için böyle bir şey yaptırıyo galiba,bana kalırsa far meselesi ucuza kaçılcak bir şey değil ya bu işi önceden yapan yerlere yaptırın yada biraz nakit biriktirip Orijinal tek U lede geçin derim. Tabikide tercih sizin.

Herkesin aklında kesinlik var 

hani biri demiş güneş açmaz herkes diyorki hüneş açmaz

imkansız diye bir şey yoktur 

ben kiti soruyorum 

sonuçta sıfır far alırken de bu aıfır farı yapanlar üretenler led satın alıyor

Herkesin aklında kesinlik var 

hani biri demiş güneş açmaz herkes diyorki hüneş açmaz

imkansız diye bir şey yoktur 

ben kiti soruyorum 

sonuçta sıfır far alırken de bu aıfır farı yapanlar üretenler led satın alıyor
Keyif sizin,para sizin,araç sizin.Far açılacak kit takılacak bi süre sonra far su alıp buğu yapma ihtimali var.Satarken bu farlar neden silikonlu niye söküldü diye alıcıyı anlatmak var.Kitler bozuldu yada sıkıntı oldu sonuçta fabrikasyon değil birdaha açıp uğraşacaksınız.Kimse tercihinize karışamaz sonuçta sizin keyfiniz ama bu forumda sizin dediğinizi yapacak kişi sayısı bi elin parmağını geçmez.Yakın zamanda orjinal bixenon farlarımı çıkarıp yine orjinal u led fara geçtim.U led yaparız diyen yerlere güvenip yaptırmadım.Sıfır u led farı fabrika takıp yine o bağlantısını yapıp farı kapatıyor.Bizim sanayide ki Ahmet usta,Mehmet usta takıp kapatmıyor malesef.(Babamda usta sanayide yetiştim yapılan işçiliklere yakinen şahit oluyorum)

@harunlee Aslında kimsenin aklında kesinlik olduğu yok., siz o işlemi yaptırdığınızda 3000 lira masraftan kurtulacağınızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz., uled 'li farın tek artısı gündüz farlarının uled şeklinde yanmasından ibaret değil.. zaten farın adı da uled değil ama neyse konumuz o değil., Uled diye bahsedilen bu far 7 farklı aydınlatma moduna sahip, adaptif özelliğe sahip, dinamik viraj farlarına sahip, farlar direksiyon hareketine göre virajlarda sağa-sola döner, akıllı bir far sistemidir.. Uled ise bunun süsü püsü

AFS Adaptif Bi-Xenon Plus Farlar - ULED gündüz sürüş farları;

Ekli dosyayı görüntüle 10766

cesaretinizi takdir ediyorum. Lakin masraflı ve meşakatli olacağı kesin. 

Dolayısıyla Bu konu yerine başka bir retrofit çalışmanızı tavsiye ederim.

Bahsettiğiniz gibi imkansız olmasa da emeğinize ve paranıza yazık olmasın derim.

@harunlee Aslında kimsenin aklında kesinlik olduğu yok., siz o işlemi yaptırdığınızda 3000 lira masraftan kurtulacağınızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz., uled 'li farın tek artısı gündüz farlarının uled şeklinde yanmasından ibaret değil.. zaten farın adı da uled değil ama neyse konumuz o değil., Uled diye bahsedilen bu far 7 farklı aydınlatma moduna sahip, adaptif özelliğe sahip, dinamik viraj farlarına sahip, farlar direksiyon hareketine göre virajlarda sağa-sola döner, akıllı bir far sistemidir.. Uled ise bunun süsü püsü

AFS Adaptif Bi-Xenon Plus Farlar - ULED gündüz sürüş farları;

Ekli dosyayı görüntüle 10766

cesaretinizi takdir ediyorum. Lakin masraflı ve meşakatli olacağı kesin. 

Dolayısıyla Bu konu yerine başka bir retrofit çalışmanızı tavsiye ederim.

Bahsettiğiniz gibi imkansız olmasa da emeğinize ve paranıza yazık olmasın derim.
Hocam benim farda zaten viraj dönünce farda dönüyor çevreyi aydınlatıyor

uzunlarım karşıdan araba gelince ayarlıtor 

göz almıyor

bir tek u lar ynmıyor led kiti yok

KİMSE ANLAMIYOR BEN HALOJEN FARA LED TAKMIYORUM

U LED LE AYNI ÖZELLİKLE FARA SADECE U KİTİNİ TAKMAK İSTEDİĞİMİ BELİRTTİM

Halojen far olmadığını anlıyoruz. U ları yanmayan far tek çeşittir oda basic xenondur oda zaten u tipinde bir krom parçadır. Sizde bundan bahsetmiyormusunuz ? Farlarınız zaten u led ama u ları yanmıyorsa orasını bilmiyorım

Geri
Üst Alt