Cam filmi hakkında

Adana 3M'de yapıldı VW yeşili çok hafif ton farkı oluyor.

image.png.49e89082deb5f27f9e367496e03b91c2.png

@Ender @gkhn sağolun gardaşlarım serviste yaptırdım bakıma verirken oda aradan çıksın dedim 500 e etimesgut doğuş otoda yaptırdım automaster yapmış teşekkür ederim güzel oldu araba bi değişti :)
ben arabayı alırken oraya yaptırmıştım, bir seneye kalmadan hava kabarcıkları oluşmaya başladı bilginiz olsun. Genelde o tip yerlerde işçilik biraz baştan savma olabiliyor, aynı yerde sermaik kaplama (adı seramik ama ne kapladıkları belli değil) gibi işlemler de tek elden yürütüldüğü için herhangi bir konuda gerçekten ustalık/uzmanlık oluşmuyor.

Bence gerçek işi bu olan yerlere başvurun. Llumar için İskitler tarafında iyi bir bayi var, adamlar sabahtan akşama kadar film yapıyorlar hemde yetkili Llumar dağıtıcısı.

Bu arada lafım Automaster'a değil, tüm bu şekilde servis içinde iş yapan yerlere, çoğunun malzemesinin ne olduğu bile belli değil, kaplama yapılırken görmüyorsunuz, size 3M kutusu gösterip camlara röntgen filmi bile çekebilirler.

@Savatage Gittiginizde urunleri deneyin, isitmali bi ornek olusturmuslar. air 80 evet isik aliyor fakat isi 0 Tercih meselesi tamamen , Ben karartma degil isi ile ilgili performans bekledigim icin fakat fiyat malum biraz yuksek kaliyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
De@Franquaz

Ön sürüş camı haric atr35 de karar kıldım. Gittiğimde görsel test yapacak örnekler var burda dedi ...

At35 uygulamıyorlar (tüm bayiler ağız birliği etmiş) 

Ön arka da oluşacak Ton farkını pek takmam sanırım

Bu fotoyu 3-4 hafta  önce öylesine çekmiştim !

O zamanlar aklımda zerre ön yanlara film çektirmek yoktu

Halbuki beyni camlara odakladığında 

Arkalarda var (daha doğrusu karartmalı)

Önler çıplak

Ne kadar uyumsuz muş? 

Algıda uyanış !!!

IMG_20200428_191209.jpg

@Savatage Hocam bende İstanbul'da bir yerle görüşmüştüm o da AT35 vw yeşili yerine ATR35 önerdi çok üstünde durmadım ancak renk uyumu açısından AT35 daha mantıklı gibi geliyor.

Gecen sene sirinevler de AFM Lumar bayiine gitmistim ATR35 yaptirmaya

Telefonla nakit 550-600 tl gibi 5 cam anlasmistim fiyati net hatirlamiyorum

Gittigimde birinci önceliğim ısı kesme olayı sonra gorsellik olduğunu soyledigimde bana başka bir ürün önerdi ve ısı test cihazı ile gösterdi

ATR35 ile diger uygulama yaptığı amerikan malı markasını hatırlamıyorum film ile ciddi ısı kesme olayı vardı

Net hatirlamiyorum 100-150 tl farkla tavsiye ettiği filmi yaptırdım

Geçen sene ağustos sicaklarinda aracta 4 kişi klima 24 derecede fan hizi 1 veya 2 kademede ayarinda cok memnun kalmıştım

Air80 ön cam o zamanlar uygundu simdi 800 tl civarindan bahsediliyor keşke yaptirsaymışım

Sirinevler AFM giderseniz ATR ile diger ithal ettikleri filmi karsilastirma testi yapmanızı öneririm

Arka karartilmis camlarla uyumlu ön cama film için en uygunu ve iyisi 3m vw yeşili. Asagida resimde benim golfe uygulanmış hali görünüyor.

Birde global marka vw yesili var, kalite olarak 3m den düşük. Llumar at35 vw yeşili kalite olarak iyi olmadığından bayiler getirmiyor ve tavsiyede etmiyor. At serisi llumar ın en alt serisi.

Yok benim için arkalarla önlerin renk tonu uyumu önemli değil derseniz llumar atr serisi veya 3m cs serisi, bence. Koyulugu, numarası size kalmış. Ön/arka farklı ton görsel olarak iyi durmayabilir. Örnek olarak; arka camlara atr 50, ön yan camlara atr 35 olabilir. Nedeni, on camdan giren ışık önlerede atr 50 yapılırsa önler açık renk görünür. Onden giren ışıktan dolayı bu durumu dengelemek için önlere 35, arkalara 50.

SM-G973F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

99eae60cc45ee2feef161cead3bce0ad.jpg

De[mention=16201]Franquaz[/mention]
Ön sürüş camı haric atr35 de karar kıldım. Gittiğimde görsel test yapacak örnekler var burda dedi ...
At35 uygulamıyorlar (tüm bayiler ağız birliği etmiş) 
Ön arka da oluşacak Ton farkını pek takmam sanırım
Bu fotoyu 3-4 hafta  önce öylesine çekmiştim !
O zamanlar aklımda zerre ön yanlara film çektirmek yoktu
Halbuki beyni camlara odakladığında 
Arkalarda var (daha doğrusu karartmalı)
Önler çıplak
Ne kadar uyumsuz muş? 
Algıda uyanış !!!
/monthly_2020_06/IMG_20200428_191209.thumb.jpg.c4693183b4f0345239d20cf83d0980e1.jpg
Arac renk ayni [emoji2] Sabirsizlikla bekliyorum. Dedigim gibi uygulanmis camlar uzerinde isi testi yapip hissedebilirsiniz. AIR serisi cidden dogal ve basarili.. PP serisi de ayni sekilde guzel fakat ornek goremeyjnce cesaret edemedim..

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Gecen sene sirinevler de AFM Lumar bayiine gitmistim ATR35 yaptirmaya

Telefonla nakit 550-600 tl gibi 5 cam anlasmistim fiyati net hatirlamiyorum

Gittigimde birinci önceliğim ısı kesme olayı sonra gorsellik olduğunu soyledigimde bana başka bir ürün önerdi ve ısı test cihazı ile gösterdi

ATR35 ile diger uygulama yaptığı amerikan malı markasını hatırlamıyorum film ile ciddi ısı kesme olayı vardı

Net hatirlamiyorum 100-150 tl farkla tavsiye ettiği filmi yaptırdım

Geçen sene ağustos sicaklarinda aracta 4 kişi klima 24 derecede fan hizi 1 veya 2 kademede ayarinda cok memnun kalmıştım

Air80 ön cam o zamanlar uygundu simdi 800 tl civarindan bahsediliyor keşke yaptirsaymışım

Sirinevler AFM giderseniz ATR ile diger ithal ettikleri filmi karsilastirma testi yapmanızı öneririm
STEK olabilir mi? Yeni baslamislar sanirim ama seri vs deneyim yok. Banada STEK action 50
Onerdi isi Ile ilgimi gorunce

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Merhabalar bende şubat ayında on cam dâhil film yaptirmistim. Sonradan farkettim ön ayna arkası kelebeklere film çekmemişler hoş bu durumdan memnunuyetsizligim yok dışardan belli olmuyor içeriyede ışık girdiği için kışın karanlık sorunu çekmiyorum sadece merak ettim o bölgelere yapabilen var mı?

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Unicorn55 Çünkü oraya pek el girmiyor hocam. Çoğu yer oraya yapamıyor. Tanzer vs. gibi yerler bile özel aparat yapmıştı ön kelebekler için.

👍 dedigim gibi rahatsız etmiyor ama genelde yapıyorlarsa ama bana yapmadıysa kendimi rahatsız hissederdim hani kaziklanmis gibi. Neyseki genel böyle ise sorun yok

Merhabalar bende şubat ayında on cam dâhil film yaptirmistim. Sonradan farkettim ön ayna arkası kelebeklere film çekmemişler hoş bu durumdan memnunuyetsizligim yok dışardan belli olmuyor içeriyede ışık girdiği için kışın karanlık sorunu çekmiyorum sadece merak ettim o bölgelere yapabilen var mı?
Orası sökülebilen biyer. istedikten  sonra yapılır. 1 karış sağ 1 karış sol olmak üzere 2 karış yer ancak sök-tak işi zaman alacağından pek oraya uğraşıp zaman kaybetmek istemezler.

Geri
Üst Alt