2017 golf7. 5 lpg

Wyt

Yeni Üye
İsim
Vahit Yıldırım
Değerli golf kullanıcıları geçen hafta bende 2017 model 1.4 tsi Manuel golf aldım. LPG araştırdım czc motor koduna prins brc atiker uyumlu olduğunu öğrendim. Yaklaşık yılda 50 bin  km yapıyorum ve LPG takmak zorundayım. Takan var mı? Atiker 3500 prins ve brc ise yaklaşık 8000 civarında 

LPG işine Ben biraz karşıyım. Daha sağlıklı seçimler olabilirmiş aslında;

Dizel Motora Sahip bir Golf Almanız daha mantıklıymış aslında.

Yılda 50 bin km araç kullanmak için bence Daha farklı bir Araç tercih edilebilirmiş. Tamamen kendi düşüncelerim bunlar. iyi forumlar dilerim.

@Wyt Hocam 3 yıl önce landirenzo taktırdım,  4000 civarıydı o zamanlar hatta konu da var forumda. 70 bin km den fazla oldu baya memnunum şükür sıkıntı falan yok. 125tl ile şehir ici 420km gidiyor öyle söyleyeyim. 

Yılda 50bin yapılacaksa benzinli almaktansa dizel bir araç daha mantıklı olurmuşş., 2. elde benzinli-dizel farkı sıfır km'ye göre daha az olduğundan keşke dizel alınsaymış., Lpg masrafı, ruhsata işletme masrafı, yeniden muhayene masrafı vs.. bunları topladığımızda, 2. el dizel araca ödenecek fark zaten kapanırdı..

7.20 ile ne benzin kurtarır bizi ne aradaki fiyat farkıyla dizel ne de elektrikli araçlar. Maalesef o KAZIK bize her geçen gün daha da girecek.

• Beğen
Tepkiler: SCC
Bende yılda 30 bin yapıyorum diye dizel aldım ama sizin yıllık 50 bin uçuk bir değer.

LPG olayı bir kenara,, öncellikle manuel vites hürriyeti kapsamında kendinize iyi bi sanayi ustası bulun .

Her yıl  her 15 binde bir  3 kere yetkili servis parası  tuzlu olur size !!! Ekonomiye buradan başlamak mantıklı sanki

Ayrıca yılda 50 binden yollarda hallice ömür tüketip manuel tercihinizi tebrik etmek lazım ... 

Yıllık 100 bin yolum olsa yine manuel diyenlerdenim bende

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: SCC
@SerkanG hocam teşekkür ediyorum öncelikle verdiğiniz bilgiler için. Benzin tüketimi ne kadar oluyor, landirenzo 6500 TL, prins 7800 lira ama kimle görüştüysem prins dediler ve tasarruf en çok prinste oluyormuş, LPG takmakta kararım kesin ama hangi marka takacağıma net karar veremedim 

@Ender hocam, bende dizel ama en fazla 2015 model bir golf bakıyordum, bu bilindik bir araçtır ve kaçırmak istemedim(ilk sahibi ve tanıdık). Dizelin de sıkıntısı çok oluyor. Alacağım dizel araç yaklaşık 100 bin kmde olacaktı 3 yıl binince en az 200 bin olacak ve satışta çok problem yaşayacam.

@forzaGilles bu dediklerinizi de hesapladım aslında ama, maalesef hatasız dizel 110 binden aşağı alınamıyor ve ben 25 bin kadar borçlanarak ancak bunu aldım, LPG yide taksitle takacam peşin değil 

@Savatage  :) aslında otomatik bende seviyorum ama hem otomatik hem golf hem dizel hem hatasız hem yüksek model :) 130-140 bin ama maalesef işte bütçe kısıtlı. Bakımları dışarıda yapacam lpgyi muayeneye kadar işletmeyecem. Teşekkür ediyorum tavsiyeleriniz için saygılar 

@Wyt ince hesapları bilmem hocam ama şöyle söyleyeyim; 100 lira lpg yaktiginizda 25-30 lira da benzin yakıyor. Bu değerler %75 oranla şehir ici değerler ve toplamda 125 lira ile 420km gidiyor. Bunlar defalarca denenmiş değerler. Performans kaybı da neredeyse yok.

@SerkanG LPG takacam hocam, bu aracı performanssız kullanmak istemiyorum, hakkını vermek için de mecburen LPG, lpgde güç kaybı falan olmaz artık bu muhabbet efsane oldu, tamamen benzinin pahalı olmasından kaynaklı bir muhabbet, pahalıya daha iyi çeker mantığı 

Geri
Üst Alt