ORJİNAL 18 jant arıyorum. Durban öncelikli

Haalan daha düşünüyorsanız 4 adet durban on iki lastik sıfır 1.150 km yaptı faturası mevcut 225.40.18 kormoran arka lastikler idare eder cinsinden briston ama tarihleri silinmiş ne yazikki int aldım tarihleri silinmis sıfır yolladılar önleri değiştirdim arkalar duruyor resmlerini atarım replika bi problem yaşamadım yeni bebeğimiz oldu orjinal jant lastık konfor amaçlı geçmeyi düşünüyorum fikriniz değişmesiyse görüşebiliriz resim de çeker yolalirmda saygılarimla 

@Burak24 balans ta çıkıyor hocam duzeltiyorlar  50 tl ye tanesi fakat çok düzeltilmiş jant yumuşama yapıyormuş daha çabuk egilebiliyor muş önemli olan kaynak çatlak boya olmaması mis bildiğim kadarıyla 

@Mmt0634 sağolun hocam bi süre bekleyeceğim. Eğrilik kısmına gelince kesin mi bilmiyorum ama soru işareti bile beni soğuttu açıkcası

Yanılmamışım Hocam sizin bahse konu Durban jantınız için..

jantlarınızda hayli fazla çizik ve sürtmeden kaynaklı kenar kısımlarında derin yıpranmalar varmış. Ayrıca çok fazla kurşun kullanıldığından Balans sorunu olduğu aşikar. Son olarak Boyanması  işlemi Fiyatını düşüreceğini yazmıştım, üzerindeki 4  Yıllık kullanılmış bir lastikte neredeyse ömrünün sonuna yaklaşmış Dolayısıyla LAstikli Satıldı denmektense Lastikleri üzerinde hediye ettim demek daha mantıklı olurdu. Bende Sattığım bir Durban jantta öyle yapmıştım yer kaplamasın bikaç aylık iş görsün alan arkadaşımız için diye.

Bu şartları Düşündüğümüzde 

Önceki cevabımda da yazdığım gibi işlemsiz boyasız orjinal jant  için söylediklerim geçerli. iyi Forumlar dilerim. (y)  

@Burak24 Allah gönlünüze göre versin hocam fakat paylaşmak isterim evet araç çok farklı duruyor 18 durban la yol tutuşu harika fakat yakıt tüketimine etkisi ve konfor düşüklüğü çok citti bunları da göz önünde bulundurun derim hele ki ben 7.20 den benzin alıyorum yaşamış olduğum şehirde gerçekten etkisi çok :) en güzeli orjinali dır bence bunları satmayı düşünüyorum veya takas bakalım acelem de yok acikcasi bazen balkonda cayimi icerken vaz gecmiyo degilim :) bizim gibi aile kullanacaksa bence gereksiz saygılarımla 

@Mmt0634 sağolun hocam ben tek biniyorum araca. Zaten spor yayda alacağım. Orjinal durban bulursam ikinci el replika alacaksam sıfır alırım hocam öyle düşünüyorum yani. Evet konfor kaybı olacak yakıt artacak ama ayda en fazla 200 km yapıyorum o yüzden o kısmı direk eledim. 

@Ender bilginize hayran kaldım hocam helal olsun. Jant alırken kesinlikle dikkat edeceğim bu kurşun olayına

@Mmt0634 Durban jantin orjinal olarak sipariş edilebildiğini ve aracın durbanlı olarak alınabildığini hatırlatmakta fayda görüyorum

@Serkanasnaracı aldığım kişi aracı özel siparis etmiş ve jantlar üzerinde geldi dedi bir kac extra var katlanir ayna hiz sabit. V.s... lastik değiştirdim bilezikleri gördüm usta bu bilezik ne ayak dedim replika abi bunlar dedi servise sordum tanesi 2200 dedi kampanya varmış 18 durban yani aracı alırken ne yazık ki yalan söyledi bana orjinal dedi replik a çıktı fakat tabiki sipariş verilince gelir  bence golf e ağır geliyor hele benim aracim gibi  1.2 tsi olursa 140 dan sonra pek gidesi gelmiyor :) 1.4 1.5 ler bilmiyorum onlara pek dokunmaz belki tabi zevkler ve renkler sonucta tartışılmaz  ayda 200 km den bahsediyor arkadaş ben çok citti yol yapıyorum 3000 km olduğu oluyor minum 1000 km yaparım ayda o yüzden konfor odaklı olmaya başladım isteyen olursa hevesimi aldım uygun da bir fiyata veririm sonuçta kar amacım yok 205.55.16 jant lastik kurtarır beni :)

@Mmt0634 Ben araçlarımı alırken yetkili servisten aracın sipariş formunu ve teslim edildiğinde aracın hangi opsiyonlarla sahip olduğuna genelde bakarım, böyle olunca da dolandırmaktan bir nebze kurtulmuş oluyoruz herkese de tavsiye ederim, araca ağır gelip gelmeyeceği hakkında birşey demem yanlış olur kullandığınız yer bile değiştirir bu durumu tabii birde sizin aracınızdan aldığınız keyif ile alakalı kimi 5 cm yay ile gezerken kimi 16 jant 60 yanak lastikle yastık gibi gezmeyi seviyor.

@Ender Aslında tam olarak o şekilde değil ama en nihayetinde çıkma lastik denebilir, aracım 2015 kasım da satın alınmış yani lastikleri 3 seneyi yeni doldurmuştu ve 3 kış boyunca da yedek 17 jantlar+kış lastiği ile binilmisti yani sanırım yaklaşık 25.000 km kullanılmış 3 yıllık dunlop lastiklerle verdim jantları. Jant lastik ayrı ayrı satsam büyük ihtimalle daha yüksek bir fiyata giderdi ama bu şekilde sattık alan hayrını görsün.

Vw’nin sitesinde durban artık opsiyon olarak gözükmüyor ya da ben bulamadım. Kalkmış olabilir satıştan.

@mbonat 19 beni aşar hocam 18 e bile büyük derken 
Hocam 18 istiyorsanız şu jantlara bi göz gezdirin . Oem mercedes jantları golflere uygun , aşağıda attığım amg a cla jantlarının et değeri durbanlarla aynı. Ben görüntüsünü seviyorum , orjinal olduğu için sağlamlık konusunda ve ağırlık konusunda kafanızda şüphe olmaz rahat rahat binersiniz. Hemde sıkıldınız zaman orjinall amg jantlarına alıcı bulmak kolay olur diye düşünüyorum.

Amg jantları ilan No: 677404553

Siyah amg ilan no: 684727532

Bbs Ch ilan no :  674892556-639510870 

Not: İlanları ufak bi araştırma ile attım daha uyguna daha temiz jantlar bulunabilir

Geri
Üst Alt