18 jant lastik tavsiyesi

Falcata01

Üye
İsim
Mucahit
Merhabalar 2018 mode golf 7.5 highlinearacim var kirmizi aracimin fabrika cikisli lastik ebatlari 225/45/17 boyutunda ben sebring jant ve 18 inc lastik almayi dusunuyorum ha bide 3 cm soguk presli yay buldum onlari taktircam simdi isin aslina geleccek olursak arabanin konforundan hic bisey kalmayip hani yamali yumali yollarda cukura dusmeyelim lastigi findiklatiriz kotu yollarda sesi icerde hissedermiyiz yani acikcasi kafamda bir milyon tane soru var ve ben cok karamsar birisiyim cok dikkatli ve titiz bir şoförüm mumkun oldugunca cukurlardan korurum ama gel gelelim yasadigim sehirin yollari epey berbat yani istanbulda yasamiyorum sehir icindeki yollar otoban gibi degil asfalt gordugumuzde mutlu olan insanlardaniz o derece yani bilmiyorum cok kararsizim bir oneriniz kafamdaki soru isaretlerine bir cevabiniz olur diye konu acmak istedim simdiden tesekkur ederim

🙆🏻‍♂️🙏🏻🙏🏻

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar 2018 mode golf  7.5 highlinearacim var kirmizi  aracimin fabrika cikisli lastik ebatlari 225/45/17 boyutunda ben sebring jant ve 18 inc lastik almayi dusunuyorum ha bide 3 cm soguk presli yay buldum onlari taktircam simdi isin aslina geleccek olursak arabanin konforundan hic bisey kalmayip hani yamali yumali yollarda cukura dusmeyelim lastigi findiklatiriz kotu yollarda sesi icerde hissedermiyiz yani acikcasi kafamda bir milyon tane soru var ve ben cok karamsar birisiyim cok dikkatli ve titiz bir şoförüm mumkun oldugunca cukurlardan korurum ama gel gelelim yasadigim sehirin yollari epey berbat yani istanbulda yasamiyorum sehir icindeki yollar otoban gibi degil asfalt gordugumuzde mutlu olan insanlardaniz o derece yani bilmiyorum cok kararsizim bir oneriniz kafamdaki soru isaretlerine bir cevabiniz olur diye konu acmak istedim simdiden tesekkur ederim 

🙆🏻‍♂️🙏🏻🙏🏻
Merhaba hocam ,yazınızı okuyunca Hiç jant ve Yay işine girmeyin derim :)  

orjinal haliyle keyif almaya devam edin. 

16" güzel duruyor olsa ben 17yi söktürürüm... O kadar konforda fark yaratacağına eminim. Hele ki siz 18 demişsiniz....

Konforsuzluğa, 18in lastik fiyatlarına vs. bakınca vazgeçiyor insan...

Gelip 18 vereyim 17ni  bana ver diyenlere şuan şahsen ben yanaşmam.   

Keşke 16" madrid yapsalarmış  :)  

Kendi durumumu anlatayım size, bende Ocak 2016 çıkışlı golf var 18 durban orijinal jantlı.

Hatay Dörtyol’da oturuyorum, eşim öğretmen ve her gün Dörtyol’dan çıkıp Kırıkhanın Reyhanlı istikametinde bir köyüne gidip geliyor. Yaklaşık 100km gidiş mesafesi. Köy yolları bolca toprak bir kısmı da asfalt ve bol çukurlu. Kaçmak imkansız derecede o kadar fazla. Yer yer duracak kadar yavaşlamak gerekiyor geçerken.
Dörtyol’un şehir içi yolları için de şunu söyleyebilirim, yaş 35 ben bu kadar kötü olduğunu hatırlamıyorum o kadar delik deşik. İddialıyım sizin yeriniz bu kadar kötü değildir.

Peki benim açımdan nedir durum?

Arabam 95000km de. Fabrika lastikleri dunlop idi,
Lastiklerimin her birinde en az 4 patlak yaması varken ve en son ön lastiklerden birinin dış köşeden teller atınca 50000km gibi değiştirdim. Bu süreçte en az 7-8 kez jant düzelttirmişimdir.

Yerine michelin pilot sport 4 aldım. Çok şükür tek patlak yaptı onda da lastik aracın hareket halinde ilken aniden inmesi sebebiyle zarar gördü ve lastik sigortasından değiştirildi. 1 yıl falan oldu sanıyorum daha jant düzelttirmedim. Lastik tamir ettirmedim. Çukur yine var ben yine kaçamıyorum ister istemez giriyorum. Ama yamulma olmadı kontrol ettirdim enteresandır. Lastik konforu yol tutuşu da dağlar kadar farketti.

Şahsi düşüncem, her ne kadar zor koşullarda da olsa aracımı uzaktan gördüğümde, hayran hayran izliyorum 18 durban ve spor süspansiyon bu arabayı bambaşka yapıyor. Zerre pişman değilim, arabamı çok beğeniyorum. Orijinal 17 jant almış olsam kesin satar suv falan alırdım. Hafif leylek havası ve heryerde gördüğüm Madrid jantlar soğuturdu beni arabamdan eminim.

Siz aracınız için ne hissediyorsunuz, benim yaşadıklarımı yaşayacak olma ihtimalinizi düşünün, teraziye koyun bakın ağır basan neyse ona göre hareket edin derim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@frhtmst bende hatay merkezde oturuyorum hocam valla yorumunuz beni epey sasirtti acikcasi ben hep oyle dusunuyorum halada yapmak istiyorum dediginiz gibi  yapcam 😌

@emrekk hocam jantlarim orjinal bir sekilde muhafaza edecem bir gun orjinalini ceviririm dusuncesiyle kalcaklar depoda satilik degillerr 🙏🏻

Daha uzun, daha alçak, daha heybetli. Kirli olmasına rağmen [emoji846]

4f0fbd796fb1d619a040e9c04644ad5a.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Benim aracım golf 7 tdi comfortline dı 16janttan 17highline janta geçtim konfor kaybı bence hiç yoktu daha sonra 18durbana geçtim ve kabus oldu bana çok konfor kaybı yaşadım yakıt 9lara çıktı ama tabi görüntü olarak aldıgım hazzıda söylemem gerek sonuca gelirsek bence 17jant en doğru tercih.

@Canzgen valla ben 235/40/19 bile düsündum gercekten arabayi cok fena gosteriyorlar jant lastik cok onemlii

Herkes 18 jant lastk konusunda farklı düşünür. Bence burda önemli olan sizin araçta ne aradığınız ve ne beklediğinizdir. Bende 17 janttan 18 e geçmede çok kararsız kalmıştım bu yorumlar yüzünden. Şu an 18 jant ve 3.5 spor yay kullanıyorum. Konfor kaybı var mı illaki var ancak ben pişman değilm çünkü büyük jantı gere yakın arabayı seviyorum hele ki yol tutuşu harika oluyor. Asvaltta gidiyosanz sizi tatmin eder çok tümsekli çukurlu yollarda can sıkabilr. Dediğim gibi kimin ne dediği değil sizn zevkiniz burda belirleyici. Bu arada imkan olsa yollarımz mükemmel olsa kesnlkle 19 kullanırdım 😀

IMG_20190417_131317.jpg

@Falcata01  hocam benim aracımda 18 durban soğuk pres var tek kelimeyle konfor diye bişey yok arabada ben aracı bu şekilde aldım şimdi ilk işim bunları zamanla düzeltmek olacak istanbulda yaşıyorum yollarda fena değil ama çukura girdinmi yada hafif bozuk yollarda tam bir kabus önermem bilginiz olsun

Geri
Üst Alt