Jump to content

Recommended Posts

2015 GOLF ARACIN ÜZERİNDE GELEN LASTİK TAKIMINI KIŞLIKLARLA DEĞİŞİMLİ OLARAK KULLANIYORUM.BU BELA LASTİKLER YAKLASIK 15 20 BİN KM YOL YAPTI.BU ARADA ÜZERİNDE 205/55/16 MİCHELİN ENERGY SAVER LASTİK İLE GELDİ.ŞÖYLE DİYEBİLİRİM Kİ RESMEN MIKNATIS GİBİ.NE KADAR ÇİVİ VİDA VARSA TOPLUYOR.LASTİKLER TÜRKİYENİN YOLLARI GİBİ YAMADAN BİR HAL OLDU.BIKTIM ARTIK BU LASTİKTEN VE DEĞİŞTİRMEYE KARAR KILDIM.

BANA KONFORDA PERFORMANSTA VE YOL TUTUŞUNDA İDDİALI VE MÜMKÜNSE LASTİKÇİLERİ BU MİCHELİN KADAR SEVİNDİRMEYECEK BİR LASTİK ÖNERİR MİSİNİZ?ARACI %80 OTOBANDA,%20 KÖY YOLUNDA VE ŞEHİR İÇİ  KULLANIYORUM.

Meriç Mavisu bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

8 dakika önce, Akdnz yazdı:

2015 GOLF ARACIN ÜZERİNDE GELEN LASTİK TAKIMINI KIŞLIKLARLA DEĞİŞİMLİ OLARAK KULLANIYORUM.BU BELA LASTİKLER YAKLASIK 15 20 BİN KM YOL YAPTI.BU ARADA ÜZERİNDE 205/55/16 MİCHELİN ENERGY SAVER LASTİK İLE GELDİ.ŞÖYLE DİYEBİLİRİM Kİ RESMEN MIKNATIS GİBİ.NE KADAR ÇİVİ VİDA VARSA TOPLUYOR.LASTİKLER TÜRKİYENİN YOLLARI GİBİ YAMADAN BİR HAL OLDU.BIKTIM ARTIK BU LASTİKTEN VE DEĞİŞTİRMEYE KARAR KILDIM.

BANA KONFORDA PERFORMANSTA VE YOL TUTUŞUNDA İDDİALI VE MÜMKÜNSE LASTİKÇİLERİ BU MİCHELİN KADAR SEVİNDİRMEYECEK BİR LASTİK ÖNERİR MİSİNİZ?ARACI %80 OTOBANDA,%20 KÖY YOLUNDA VE ŞEHİR İÇİ  KULLANIYORUM.

tr yollarında iyi bir lastik değil bence de çok çabuk eriyor

dunlop kullanıyorum çok memnunum tavsiye ederim

Akdnz bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Akdnz hocam internette şöyle bir karşılaştırma var 

Bridgestone Turanza T005

Vredestein Sportrac 5

Michelin CrossClimate +

Goodyear EfficientGrip Performance

Firestone Roadhawk

Kumho Ecowing ES01

Maxxis Mecotra 3

Toyo Proxes CF2

Continental ContiPremiumContact 5

Falken Ziex ZE310 Ecorun

Semperit Comfort-Life 2

Giti GitiSynergy E1

Petlas Imperium PT515

Hankook Kinergy Eco 2

Pirelli Cinturato P1 Verde

Linglong Green-Max HP010

Yani ben alacak olsam Michelin CrossClimate + alırdım yazlık ve kışlık konforu sunuyor fiyat olarak abartılı ama en azından sök tak uğraşından masrafından kurtarıyor.

Ama uygun olsun derseniz yerli markamız petlasda fena değil bence

Akdnz bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Lastik performansı olarak yerden çivi, vida toplamasını ilk defa duyuyorum. Yol tutuşu iddalı lastik istemişsiniz ancak yüksek yol tutuşu için yumuşak hamurlu lastik almanız gerekli. Hamur yumuşadıkça lastiğe yabancı cisimlerin yapışma ihtimali artacaktır.

Köy yolunda kullandığınız için yol tutuşundan önce duvarları güçlendirilmiş bir lastik olmanızı öneririm.

Photographer ve trooper bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ben continental ecocontact modelini öneririm. son çıkan 6 serisinin etiket değerleri A. 1.000 km'dir kullanıyorum, yol tutuş ve fren mesafesi gayet iyi. yeniden alacak olsam dunlop fm800,  hankook ventus prime ya da daha ekonomik olarak lassa greenways de düşünülebilir. bunlar da aklımda kalmıştı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arabayı aldım 4 ay içinde 5 defa lastiğe vida çivi girmesinden dolayi yama yapıldı. 4lastiğin 1 de 2 tane diğer 3 de birer tane yama var. Lastik 225/45/17 continental. 2.5 senedir lastikciye hava kontrol gidiyorum. Bence şans işi.

Bundan önceki aracım golf 4 de 5 sene michelin enerji saver 1kere lastik patlamadı.

Golf835 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Marsa ikinci vurusum ve güüm.Sol arka lastikte patladi.

Golf icin net bir lastik öneriniz var mi? Ayni zamanda kolayda patlamayacak bir lastik olmali.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arabam Michele energy saverlerle geldi.26k dir kullanıyorum 31 32 33 34 bütün basınçları denedim biraz sert ve sesli bir lastik.Bizim burda yollarda parke taş yol çok dan dun ses yapıyor.Ama kayma yapmıyor sert fren de pek.

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu tür konular okuya okuya kesin karar verdiğim  micheline pilot sport 4'den vazgeçtim.   Gooldyear f1 asy 5 225 45 17 91y aldım.  Bakalım nasıl olacak...

Şu bir gerçek 1.5 yıldır 4 yaşında pirelli cinturato p7   225 45 r17 kullanıyorum. Ne bir kere patladı, ne bir kere hava kaçırdı, nede balon vs.  (üstelik 2-3 defada çok ser çukura düştüm hiç bilmediğim yollarda)    Oysaki bu lastiğinde biraz araştırdığımda balonu meşhur...  Sürekli park ederken kaldırımdayım. Sürekli bozuk yollardayım ama şükür hiçbir sıkıntı çıkartmadı.  

Yol sesi biraz fazla ve 4 yılık diye değiştirdim... Lastikçim çok ısrar etti. Abi bu lastik değiştirilir mi daha hiç bir şey yok diye :)  (Ama bi aklıma düştü ya illa yapmam gerekiyor..) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Energy saverları uzun bir süre civic aracımda kullanmıştım hiç böyle bir sorun yaşamadım yorumlarda tek eksisi yanakları zayıf olduğundan darbe alınca balon yaptığıydı ama ben bunuda yaşamadım. Şuan michelin pilotsport 3kullanıyorm ıslak zeminde tutunamıyor ps3ü kesinlikte tavsiye etmem açıkcası

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@bf417 20-25000 km zor yapılmıştır. (kışlıklarım var onlarıda kullandım)   Değiştirme vs. dedi de ben aklıma düşeni genelde yaparım :) 

Hee bide benim enişte;  symbol'da  goodyear takılıydı 9 yıl kullandı araçla beraber sattı (sanırım 37000km di) :D  oda lastik aldığımı duyunca kızıyor bana ben 9 yılda bir lastiği bitiremedim dedi :D  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çok okumadım ne yalan söyleyeyim ama Bridgestone kullandım uzunca gitti, kumho!! kullandım allah belasını versin yapanında beni ikna edip satanında
En menmun oldugum lastik markası pirelli cinturato p7 bu lastik bmw lerdede standart geliyor yanlışım yoksa 17 inc jantta

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Akdnz merhaba Nebi Bey,

sıcak bir bölgede yaşıyorsunuz, size naçizane önerim sert lastik tercih etmenizdir, yumuşak lastik yapısı itibari ile soğuk iklimlerde daha başarılı olurken, sıcak iklimlerde daha hassas ve zayıf kalabiliyor. Arkadaşlar İstanbul da yaşadıkları için İstanbul şartlarında başarılı olan lastikleri tavsiye etmişler, Pirelli Cinturato P7 tarzında sert lastiklerden daha çok memnun kalırsınız diye düşünüyorum.

saygılarımla

Akdnz bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On ‎15‎.‎04‎.‎2019 at 13:01, Akdnz yazdı:

abi otobanda çiviyi nereden buluyorsunuz. ev veya işyeri yakınlarında inşaat falan mı var. ya yol güzergahını değişin ya da runflat lastik alın, sert olur ama zor patlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@niclayt diş derinliği önemli ama bir diğer etken de yıl, lastik  üreticileri derneği 10 yıl raf ömrü biçiyorlar lastiği taktığınızda ise ister 4 yılda ister 1 km yapın isterse 50 bin lastiğin hamuru esnekliğini kaybettiği için soğuk sıcak ıslak kuru aynı özelliği sergileyecektir. Fren mesafesi ve yol tutuş ciddi oranda düşer, genelde frene bastım ama durmadı abs erken devreye girdi vs bir çok neden bulunur ama en önemlisi atlanır o da lastik abs devreye erken giriyorsa araç frenlemede tutuş sağlayamadığı ve kaydığı içindir, aracınıza uygun be en geç 4- 5 yılda lastiklerinizi yenilemenizi öneririm yenilerken de önler gitmiş arkalar sağlam yerine 4 ü de takım olarak değiştirilmelidir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Valla bende Michelin kullanıyorum, aldığımda üstünde olan lastikler, 30bin km oldu daha sorun yaşamadım. Lastiğin çiviyle imtihanı üzerinden iyi kötü ayrımı sanki yanlış olmuş hocam. Alacağınız lastiğin Sizin yol durumuna uygun olması lazım öncelikle, koy yolları için conti veya Bridgestone öneririm ben. Ağrı'daki görevim sırasında üç yıl Bridgestone dan çok memnun kalmıştım (sert hamurlu, konforu düşük ama daha dayanıklı) 

trooper ve Golf835 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: yusufasinmaz
      Merhaba arkadaşlar,

2015 Model Lacivert renk 1.2 TSI Comfortline aracım ile aranıza katıldım. Aracımda fabrikasyon hız sabitleyici var ancak aldığım arkadaş çinden aldığı far anahtarı ile far sensörü takmış. 
      Buton değişmiş ve butonun yanından minik bir kablo ile sensör çıkıyor. 
      Aracı kumandadan açtığımda coming home/leave çalışmıyor, araç marşa basıldıktan sonra ibrelerde ışıklar çalışmıyor, ayrıca farları yakma süresi uzun. Bir süre beni bekletiyor.

Bazı arkadaşlar orijinal sensör ve anahtar olmadığı için düzgün çalışmadığını söyledi. Bende orijinal veya önerdiğiniz dikiz aynası altına takılan sensörlerden temin edersem far ve yağmur sensörüm kodlama ile aktif olur mu ?
      Şu an araçta bulunan çevirmeli anahtarın değişmesi gerekir mi ?
      Ne gerekiyorsa yağacağım. Bugüne kadar bindiğim otomobillerde far ve yağmur sensörü hep vardı eksikliğini aşırı hissediyorum. 
      Otm. kararan dikiz aynasını konusunda yardımcı olacak arkadaş varsa çok sevinirim.

Saygılar.
    • Yazan: tlgdk
      Arkadaşlar golf 7 ye akseuarcıda park sensörü taktırdım, şöyle bir sorum var sizlere:
      Kontak açıkken sorunsuz çalışıyor ama marşa basıp çalıştırıp geri vitese taktığımda arkada birşey olmasa da ötüyor, cihaz arızalı desem marşa basmayıp sadece kontak açıkken denediğimde sorunsuz çalışıyor, araba çalışırken sürekli ötüyor ama. Böyle bir sorunla karşılaşan ya da nedenini bilen var mı. Saygılar...
    • Yazan: Akdnz
      Bugün yaklaşık 30 40 derece egimle 100 km civari hizla yol inerken tam egimin duzluge dondugu noktada yol mu çökmüş yoksa cukur mu vardi tam bilmiyorum ama sağ ön teker düştü ve simdiye dek duymadığım şiddetli bir ses geldi.Kontrol ettigimde jantta ya da rotlarda sıkıntı goremedim.bunun uzerine 200 km yol yaptim ve bir sorun sezmedim.Ne direksiyonda titreme ne de tekerde bir sorun goremedim.Sadece sag guneslikten ses gelmeye basladi belki de daha once vardi farketmemistim. Sizce de o ses helezon ya da takoz sesi midir? Zarar gormusse Olasi arizalar ne olabilir?
    • Yazan: Evrean
      Merhabalar ;
      golf 7 2014 model 1.4 TSİ marka aracımın dışarda golf ustasında baskı Balat’a değişimi yapıldı ancak tamirden sonra rölanti de ve çok az yarım devir ara gazda ses yapmaya başladı takırdı gibi bilgisi olan varmı ? Video yüklemesi linkte 

https://youtu.be/RaKwLgZtPVc
    • Yazan: Uğur Taşçıoğlu
      Önecelikle herkese selam dostlar. Forumunuza üye olarak aranıza yeni katılmış birisiyim. 2014 1,4tsi dsg comfortline sahibiyim. 2yıl dolu dolu orjinal haliyle kullandık aracımızı.
      Şimdi toplu bi değişim sürecine girmek istiyorum. Öncelikle jant olayı. Forumunuzun her konusunu A'dan Z'ye inceledim. Çok güzel yanıtlar, yönlendirmeler ve deneyimlerinizi iletmişsiniz. Bende naçizane olarak sizden bir kaç tavsiye almak istyorum. İzninizle.. (Orjinal hali fotolarda mevcut, görüldüğü gibi lastikle çamurluk arası bayağı var)

-17" mi yoksa 18"mi karasız kaldım. 18'e geçersem geçmesemde yay almam gerekecek okuduğum kadarı ile. Bu yaylarda marka ve model olarak ne önerirsiniz? Konforu ve rahatlığı bozmayacak şekilde. Kasislerde tümseklerde beni üzmeyecek şekilde.
      -Lastik olarak öneriniz nedir? Çok pahalı markalara kaçmalımıyım? Yoksa muadili uygun fiyatlı şastik önerileriniz nedir? Goldenbridge, starmaxx vs vs.. Lastiklerde virajlarda 225'liklerin davlumbaza sürttüğünü falan okudum bi kaç konuda, bu sürtmeyi yapar mı? 
      Cevaplarınız için şimdiden tüm ustalara ve hepinize teşekkürler..

• Yeni Oluştur...