Golf 7.5 Sürüş Modu Montajı

Esc on/off ve lastik basınç set tuşunu aktif etmek için abs beynine kablo çekme işlemini kendim yapmak istiyordum fakat vazgeçtim, malum iki yerden birisine yaptıracağım. Şimdilik idareten bağlantıyı yaptım, sadece start-stop off ve park sensörü aktif şu an. En azından görsel olarak göz doyuruyor bu haliyle.

P_20200118_162916.jpg

P_20200118_201334_1.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba arkadaşlar bu abs beynindeki kablo terminallerinden (pin lerden) nereden temin edebiliriz. 

Ben de şimdilik görsel olsun en azından diyerek iki tarafın da butonları taktım :)

Start stop ve park sensörü aktif sadece, onlar da zaten eskiden olduğu gibi basınca turuncuya dönüyor, diğer tuşlar tepkisiz yani basılsa da beyaz yanmaya devam ediyor.   Araç Manuel olduğu için zamanla sürüş profili değil de tpms ve asr-esp tuşunu doldurmayı planlıyorum. IMG_20191019_235635.jpg

benim aracım makyaj öncesi kasa. esp yi yaptım mode tuşuna kabloları çektim ama aktif olmadı. yokmudur kolay bi yöntemi. illa mı lisans alıcaz

benim aracım makyaj öncesi kasa. esp yi yaptım mode tuşuna kabloları çektim ama aktif olmadı. yokmudur kolay bi yöntemi. illa mı lisans alıcaz
@seferhasdemir Lisans almak veya crackli kurulum yapmak/yaptırmak dışında bir yolu yok bildiğim kadarıyla. Mode işini askıya aldım ben, ya orijinal lisans ile yaptırıcam ya da vazgeçicem mode işinden.

Esp ve lastik basınç için kablolama işlemi zor oluyor mu, bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz? Yardımcı olacak birini bulamadığım için kendim yapmaktan vazgeçmiştim.

esp montaşı kolay kaput açma mandalının altındaki bağlantı noktasına kablo çekiyorsunuz o kadar ama lastik basınç işi biraz daha uğraştırıcı. abs ünitesine kablo çekilmesi gerekiyor

@seferhasdemir Tuşlarla beraber bu kabloları da aldım fakat sanki dediğiniz yerlere ulaşmayacak kadar kısa bu kablolar.

P_20200111_160058.jpg

P_20200111_160039.jpg

kablolar  mode ve esp için 100 120 cm civarı olsa yeterli.gerekli olan 12v gerilimi el freni tuşundan alıyoruz. ben arnavutköydeyim dilerseniz yardımcı olabilirim montajı beraber yaparız. esp kodlamasını da yaparız. lastik basıncına kod gerekmiyor zaten. 

"merhaba lastik basinc ve esp icin abs beynine kablo cekmen yeterli olacak kodlama gerekmiyor." 

@seferhasdemir kodlama gerekmiyor diyen oldu ama esp kodlaması gerekiyor mu?

Geri
Üst Alt