Golf 7.5 Sürüş Modu Montajı

GkM_2015

Katılımcı Üye

İsim
Ahmet TURKMEN
@forjust1day Tuna sana cok ama cok tesekkur ederim bu guruplarin amaci yardimlasmak beklentisiz sadece iyi niyetle bilmeyen insanlara tepeden bakmadan ayni seviyeye getirmek olmali bunun hakkini verdigin icin tekrar tesekkur ederim. Soylemekte fayda var ben izmirdeyim kendisi baska bir sehirde telefon whatsaap ile yaptik bu isi.

Tahmin edeceginiz gibi bir hevesle basladim bu ise aslinda Acc ve line assist montajiydi sadece amacim ama olmusken olsun artik. Surus mod ve esp tusu montajini yaptim suan itibariyle ben uzun uzun teknik bilgi vermiyecegim daha detayli konular mevcut suan surus mod sistemi baglantilari bitti kodlama isi icin gateway in degismesini bekliyorum. Lastik basinc dugmesi kablosunuda hazirladim sokmusken dugme gelince sadece vites topuzunun orayi sokup kablolari mevcut pine takip dugmeyi degistiricem sadece.

Burdada @murat644 hocama tesekkur etmem lazim sagolsun tum asamalarda destek oldu bundan sonrasi onda mayis gibi usaktan gelip acc ve line assist sonrasi gateway degisimini yapicaz.

20190414_162915.jpg

20190414_160550.jpg

20190414_155758.jpg

20190414_222954.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Maşallah Hocam Güzel olmuş.

Siparişlerimi geçen hafta verdim, gelince bende yapmayı düşünüyorum.

Bu işlemde emeği geçen Tuna hocam ve Murat hocama da ayrıca selamlar.

Hocam 7.5 sürüş modu için kod gerekiyor diye biliyorum bu da serviste olduğu için rakam 1000tl  gibi birşey Çin'den buton ve kablo ile olmuyor sanırım sadece

@Deja-vu ne yazikki evet hocam bizdeki kablolarla bmc yi programlayamadik kablo desteklemiyor 

@GkM_2015 merhaba Hocam, 2013 Highline aracıma bende sürüş mod montajını yapmayı düşünüyorum, ilk olarak nereden başlamam gerekiyor.

Değerli Hocam

Resimdeki işaretli kisimin (Tuş takimi) sökme işlemini nasıl gerçekleştirdiniz acaba. B8 Passatlarda vidaları sökünce o kısım çıkartılıp sökülebiliyordu Golf icin daha kolay olduğunu Tahmine ediyorum. Bu konuda görsel yada videolu cevabinizi bekliyorum Teşekkürler.
facac5d4ca1bea5e187df60eda9c5cf0.jpg

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Vites çerçevesi aldiktan sonra 2 tusu birlestiren ufak bir çerçeve var onuda söküyoruz sonra tuşa alttan baski yapip yukarı itiyoruz @Ender

@Ender gec gordum kusura bakmayin tuna cevaplamis benim yerime 

Teşekkür ediyorum Hocam.
Anladığım kadarıyla alttaki resimdeki işaretli kısım( trim sökme aparatı ile ) çıkarılıp Tuşlara alttan baskı ile çıkaracağız. 
c6356f56a4f677731b99f6cf39b8e745.jpg

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Ender evet tam olarak söyleiğiniz gibi o parçayı sokunce zaten tuşlar rahatca gelecek.

O parçayı sökmeden de tuşların altından baskı yaparsanız sökebiliriz. Trim sökme aparatı şart değil. Sadece tuşları olduğu yerden ayırmak için ortadaki parçanın tırnaklarından kurtarmalısınız.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt