Servis Bakımı Hakkında

serdar2xdx

Üye
İsim
serdar
Merhaba, 

2015 1.2TSI DSG arabam 95000 km 'de. Yağ değişim uyarısı veriyor.

İlk defa bu kadar yeni bir arabam olduğu için ne yapacağımı bilmiyorum.

Servisten randevu aldım. Buji, filtreler ve yağ için zubizu indirimi ile 1050 tl fiyat verdi.

Arabayı aldığım kişi iyi niyet garantisinin devam ettiğini söylemişti.

Sizce ne yapayım, şimdiye kadar yaptığım gibi kendi ustama mı bakım yaptırayım yoksa servise devam mı ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Merhaba aracınız hayırlı olsun , bu bakımı dışarda yaptırsanız buji vs yine 700 gibi rakamlara gelir dsg şanzuman olduğu için servise gitmeniz iyi olur aracın kilometreside az değil dsg sıkıntı yaparsa bakımı dışarıda yaptırdığınız için iyi niyet garantisi bozulur büyük rakamlar ödeyebilirsiniz hazır kampanya varken hiç düşünmeyin bence servise gidin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

dsg olmasaydı direk dışarda yaptırın derdim araç nasıl olsa yeni alınmış ilk bakımını servise sokun eğer 1 sene içinde dsg sıkıntı çıkartmazsa dılarda devam edersiniz duruma göre. aynı bakım dışarıda 500 700 arası tutacaktır. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@serdar2xdx 2 yılın sonunda eğer garanti uzatılmamışsa garantiniz biter servis bakımlı araçların 7 yaşına kadar dsg gibi kronik arızalar için sadece işçilik masrafı ödenerek değişimi yapılıyor. 7 yılın sonunda ne olur bilmiyorum atıyorum 2 sene sonra dsg mekatronik hatası verdi serviste 10 bin masraf çıkardılar o zaman özel servise gidersiniz.Bence iyi niyet garantisi var mı onu öğrenin satın aldığınız kişiye güvenip boşuna servise para bayılmayın. Garanti devam ediyorsa yetkili servisten şaşmayın derim parçalar çok pahalı.

Merhaba, 

2015 1.2TSI DSG arabam 95000 km 'de. Yağ değişim uyarısı veriyor.

İlk defa bu kadar yeni bir arabam olduğu için ne yapacağımı bilmiyorum.

Servisten randevu aldım. Buji, filtreler ve yağ için zubizu indirimi ile 1050 tl fiyat verdi.

Arabayı aldığım kişi iyi niyet garantisinin devam ettiğini söylemişti.

Sizce ne yapayım, şimdiye kadar yaptığım gibi kendi ustama mı bakım yaptırayım yoksa servise devam mı ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
Verdiğiniz bilgiler Işığında ve size verilen bakım fiyatınıda göz önüne alarak ( ciddi indirim yapmışlar  :)  )  Serviste yaptırmanızı tavsiye ederim.

İyi Niyet garantisi Tamda aracınızıın Bu yaşlarından sonra Gerekli olabilir.

Herkese teşekkür ederim. Salı sabaha randevu almıştım. Gideyim bari 😊

Geri
Üst Alt